Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes emberek köztük hírességek idő előtt demoralizálódnak?

Figyelt kérdés

Én megfigyeltem egyes hírességeknél, akikről smink nélküli képeket mutatnak, hogy valahogy a korukhoz képest is rosszabb bőrben vannak. Értem ez alatt, hogy felpuffadt arc, esetleg, szürke, bárgyú tekintet.....

Ott van pl. Britney Spears, fiatalon igazán bájos volt (amikor befutott a ''Hit me baby one more time'' dallal), aztán voltak körülötte a botrányai, közvetlen mielőtt leborotválta a haját, láttam róla képeket, felpuffadt arc, toka, beesett szemek...És akkoriban még csak a húszas évei vége fele járhatott, ha jól emlékszem, de sokkal idősebbnek, olyan 35-nek vagy többnek legalább kinézett. Valahogy megcsúnyult. :-(

Én azért ismerek olyan 30 körüli nőt, akinek szép a bőre, nem petyhüdt, hanem feszes, fiatalos, és a tekintete is élettel teli nem ilyen befásult, és fiatalabbnak is nézik a koránál.

Persze mondhattam volna más példát is, pl. Kate Moss, állítólag amikor kezdte a pályáját akkor még szép és jó alakú volt. Én nem tudom akkor milyen volt de mostanában smink és retus nélküli képein inkább ijesztően csúnya. :-O

Ennek mi az oka? A sok drog, alkohol, éjszakázás, vagy gyakori partnerválogatás, bulik? Nemcsak az ő esetükben, hanem általánosságban is kérdem.

Mert azt ne mondja nekem senki, az szerintem nem normális, ha valaki alig harminc de már tíz évvel többnek néz ki (úgy hogy előtte jól nézett ki), és olyan lestrapált, fásult, lehasznált, kiégett....



2015. nov. 2. 21:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
esetleg utánanézhetnél a demoralizál jelentésének....
2015. nov. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyreszt nem vagyunk egyformak, mindenkinek mas adottsagai vannak es az ido elteltevel mashogy valtozik. Masreszt a folyamatos sminkeles tonkreteszi a bort, tehat lehet hogy fiatalon meg jol nezett ki de a sok meregtol megfekudt az arcbore. Harmadreszt, drogok, alkohol, es nemi betegsegek, vagy pedig ezeknek valamilyen kombinacioja.
2015. nov. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

demoralizál: bomlaszt, elcsüggeszt, megtántorít, lezülleszt, erkölcsileg megront, megmételyez


demoralizálódik: erkölcsileg lezüllik, megmételyeződik


Elégedett vagy? :-P Bár szerintem te magad is utána nézhettél volna, ha te nem tudtad mit jelent.

2015. nov. 2. 21:37
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
én tudom mit jelent, te viszont az amortizálódik szót akartad használni ;)
2015. nov. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#2, nekem eddig a smink eszembe se jutott. Bár én is sminkelem magam és más ismerőseim is, a bőröm még nem sínylette meg. Persze nem mindennap teszem fel.

Persze az is lehet ők másfajta sminket használnak, ilyen professzionálisat, nem azt a lakosságit amit boltban lehet kapni. Hallottam amit pl. bemondók használnak az hosszú távon káros a bőrre mert erősen fedő és szárít.

2015. nov. 2. 21:39
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem azt a szót akartam használni. Nem értem, miért kell kötözködnöd, ha nem tudsz hozzá szólni a témához? Akkor inkább okosabb lettél volna ha csendben maradtál volna.

Ebben az értelemben a demoralizálódik helytálló, hiszen az említett emberek valóban züllöttek jelenleg vagy azok voltak, külsőleg és erkölcsileg is. Nagyon régen olvastam újságcikkben más valakivel, magyar színésznővel kapcsolatban akivel szintén ezt történt, hogy valaha szép volt de idővel az alkoholtól vagy mástól demoralizálódott.


Amit te mondtál, amortizálódik az azt jelenti, hogy megtérül.


Szerintem te nagyon összekeversz valamit vagy bele kötni akarsz az emberbe.

2015. nov. 2. 21:42
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem, nem azt a szót akartam használni. Hisz az említett emberek valóban züllöttek külsőre és erkölcsileg is vagy csak voltak. (Drogok, botrányok, villantások, stb.). És ez a külsejükre is kiül.


Az hogy amortizálódik az azt jelenti, hogy valami berendezésnek az értéke csökken, de azt is jelenti, hogy megtérül.

2015. nov. 2. 21:46
 8/12 A kérdező kommentje:
Bocsika a többi kommentelőtől azt hittem nem küldte el az előzőt véletlen kétszer küldtem el.
2015. nov. 2. 21:46
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Nézd meg...Még egy-két ilyen magasröptű nyelvtani diskurzus és megalakul itt hirtelen a Kazinczy Kör.
2015. nov. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, most itt te vagy, aki nincs képben :D


A demoralizálódik szót használtad, ami mondjuk helytálló is lehetne akár, ha utána nem azt fejtegetnéd, hogy néz ki a külsejük.


A leamortizálódást pedig kétféleképpen használhatjuk:

1. lepukkan, lerobban, elkopik, stb. Mint itt az emberek.


2.Megtérül a pénze valakinek.


Vagy ezt jelenti, vagy azt jelenti, de a kettőt együtt nem.


Tehát ezek a sztárok leamortizálódtak a sok bulizástól. Ettől függetlenül nem mindegyikük demoralizálódott, és fordítva. Miley Cyrus pl. demoralizálódott, de nincs leamortizálva.


Csak hogy tisztában legyél a szavak jelentésével.

2015. nov. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!