Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Mi a véleményetek a "mostani"...

Mi a véleményetek a "mostani" BTS-ről?

Figyelt kérdés

A Love Yourself album megjelenése óta folyton azon gondolkozom, hogy mennyire megváltoztak. Még a You never walk alone albumig oké volt, de most..én esküszöm nem mondanám meg, hogy pl. a DNA egy BTS dal (persze, ha más énekelné).

Megváltoztatták a logót, az angol nevüket...mi jön ez után?

Meg ugye van most ez a "Bts már tömeg" dolog, és mostanában elég sokan utálkoznak felettük, csak mert valljuk be...elég híresek lettek.

A másik, hogy a Bangtan Tv youtube csatornára már nem igen raknak fel olyan jól megszokott, vicces, szórakoztató Bangtan bomb részeket. Nekem eléggé hiányoznak.

Jungkook is nagyon megkomolyodott, én már rá sem ismerek. A kinézete sem a régi már. (tudom, hogy ez azért van, mert felnőtt, de na..xD) Ő a biasom, szóval ezt így muszáj volt megemlítenem, de a többi tag is sokat változott.

Véleményem szerint a Wings album sokkal jobb wolt, mint a LY (vagy Her). Úgy gondolom, hogy abban csakis olyan dalok voltak, amiket már megszoktunk tőlük, de mégis volt benne valami új, meg persze a Bts-het méltó egyediség. Lehet, csak én gondolom túl a dolgot, de a legújabb számaik eléggé másak lettek, az eddigiekhez képest.

Csak én vagyok vele így, hogy amíg kevésbé voltak híresek, kicsit jobbak voltak?

Úgy érzem, mintha csak nekem lennének ilyen gondolataim az új album megjelenése után. Mindenki tökre fel van "hájpolva", én meg itt fárasztom magam ezzel a témával.


Szépen kérek mindenkit, hogy normálisan válaszoljon, mégha nem is ért velem egyet! :))

(ja, és a fogalmazásomért bocsánat)



2017. szept. 23. 00:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Ez egy teljesen normális dolog. A "hétköznapi" normál kpop stílusban az előadókból rengeteg van. Akik világszinten túl híresek lettek, azoknak már meg kell felelni a külföldi, nem kpop rajongó személyek ízléseinek is.

Ha valamelyikük túl általános pop stílusban indít, az nem fog befutni talán még otthon sem. A kpop stílusban indulóknak viszont hírességtől függően alkalmazkodni kell. Legalábbis egy időre.

Példának tudok hozni párat:

IU: Milyen jól kezdte, mára pedig már elég gyatra számai vannak, és a koncertjein is főleg a 30-as 40-es férfiak vannak kint, persze "hátsó szándék nélkül".

PSY: Ő jól csinálta, bár a Gangnam Style-al elszúrta. A kezdeti száma után kiadott olyat, mint Napal Baji, Right Now, amiket a nyelv kivételével nem mondanál kpop stílusúnak. Azokkal megnyert rengeteg rajongót külföldön is. Majd jött a Gangnam Style. Én szerettem, illetve az utána lévő számait is szeretem a mai napig, de láthattad mi történt amikor kijött a Gentleman. A távol-keleti országokon (ott tudják hogy megy ez) kívül mindenhol a világon az ment, hogy túlságosan próbálkozik, nem lesz még egy olyan mint a Gangnam Style, ez már csak erőlködés, stb. Csinált egy túlságosan jót és világhírűt, ami után viszont Koreán és a stabil rajongókon kívül nagy lett az elvárás.

JYP: Soha nem próbált meg nemzetközi stílusoknak megfelelni. Csak kpop stílusban alkot. Ehhez képest a kezdetektől fogva tartja és/vagy növeli a rajongói számát.

BigBang: Azt hiszem nem kell részleteznem. Nagyjából azt tették, mint PSY. A BigBang stílusát tekintve a Haru Haru számukkal győzték meg a legtöbb embert külföldön önmagukról. Azon kívül viszont mivel az lett a mérce, a legtöbb számukat egyre többen nem bírják, a kpop irányából nagyon elmentek egy másik, kpop-hiphop-edm keverékbe, nagyon rossz értelemben.

Kara vagy T-ara: Ők mindig is jól csinálták. Minden albumukat vegyesen adták ki kpop és nem kpop stílusú számokkal, illetve csináltak rengeteg olyan számot, amiben jól elhatárolhatóak a stílusok. Sok előadó használ trap/hiphop alapot, netán valami elektronikusabbat, de attól még nagyon kpop-os marad. Ilyen pl a BigBang Fantastic Baby elektronikus fődallama. Míg a T-ara a Sugar Free számnál teljesen elhatárolhatóvá tette a felvezetést (nem intro) ami techno stílusú, magától a szám többi részétől.

f(x): Az egyik legnagyobb hibát vétették. Egy személyt magát marketingelték. Ha Amber nem lenne tomboy, nagy valószínűséggel az együttes sosem ért volna el ekkora sikereket.

SNSD: Azt hiszem őket sem kell magyaráznom. A Genie-vel nagyon-nagyon magasra tették a saját mércéjüket nemzetközi szinten, a Chocolate Love mivel a csapból is az folyt világszerte az LG Chocolate rekláma alatt így tartotta a frontot, a Dancing Queen a jól ismert dallam miatt megosztotta a nemzetközi viszonyokat, Az Into the New World-öt szintén világszinten imádták a témája és hangzása miatt. A Lion Heart, a Mr. Taxi, a The Boys, illetve a Catch me if you can általánosságban népszerűek lettek, de nem kaptak olyan jó fogadtatást. Na jó, a Lion Heart az talán igen, de csak klippel együtt! A Party-tól kezdve viszont folyamatosan csak a tömeg, nemzetközi pop stílusú számok jönnek, amik miatt rengeteg kritikát is kapnak. (Nem véletlenül írtam a számokat össze-vissza időrendben)


Tehát a gondolataid nem egyediek, ahogy maga a történés sem. Egy előadó sem maradhat a "megszokott" stílusánál megállás nélkül, mert akkor már nem megszokott lesz, hanem egysíkú/unalmas (lehet hogy sokaknak nem, de a [még] nem stabil rajongóknak igen). Ez a helyzet a BTS-nél is.

2017. szept. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy szántál a kérdésemre időt, és ilyen hosszan leírtad a válaszod.

Még nem gondoltam erre, de úgy gondolom, hogy igazad van. Ha nekik így jó, akkor nincs mit tenni. De szerintem eddig tényleg csak a LY album másabb az eddigieknél, még Spring Day és a Not today is elég Bts hangzású. Tudom ez így hülyén hangzik, de jobban nem tudom leírni. Remélem azért érthető.

2017. szept. 23. 10:40
 3/11 anonim válasza:
100%

Szerintem is, de ezt a BTS is mondta, hogy ez az album más mint a többi.

Szerintem nem változtak annyit, csak egyre híresebbek,ezért ahogy az előttem kommentelő is mondta, alkalmazkodniuk kell. Jungkookról nem tudok mit mondani, hát telnek az évek, mindenki változik egy kicsit :D De attól még ugyanolyan szeretnivaló mint eddig. <3

Nekem amúgy az új dalok is tetszenek :) De mondjuk ez ízlés kérdése.

2017. szept. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem is tetszenek az új dalok, csak kicsit más a hangulata, mint az eddigieknek. De persze emiatt nem fogom őket megutálni. Ugyanúgy szeretem őket most is.
2017. szept. 23. 15:24
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is annyit tudok nyilatkozni, hogy szerintem is másabb az új albumuk. Viszont ez nem hiszem, hogy rossz lenne, csak más. Ahogy ők is mondták. Innentől kezdve pedig ízlés kérdése, ki hogyan érez irántuk. Én azt mondom mindig ki kell próbálni valami újat, de egy bizonyos határok között, amit a BTS szerintem betartott. Az egyetlen dolog ami hiányzik nekem is, azok a jó kis bangtan bombok, és Eat Jin-ek. Én azokon "nőttem fel" BTS téren, ha lehet így mondani. Viszont az, hogy nem csinálnak, annak tudható be, hogy szegényeknek nincs idejük. Mivel egyre híresebbek, így egyre több dolguk is van. Viszont a változás téren valamit nagyon jól csináltak, de hangsúlyozom, csak SZERINTEM, mivel én az új számaikért is ugyan úgy odavagyok, mint a régiekért. És nem csak azért, mert ők a BTS, hanem mert ez a stílus is tetszik. Sok bandánál, sőt, szinte az összesnél, akiknek jó sok számuk van, hogy van olyan daluk, ami kifejezetten nem tetszik. Na hát nem tudom hogy csinálták, de ezt eddig a BTS-nek nem sikerült nálam összehoznia:D jó náluk is vannak olyan dalok (amik a kevésbé híresek közé tartoznak) amiket nem hallgatok annyira, de nincs köztül olyan, ami kifejezetten nem tetszik. És most mondhatják azt, hogy tömeg banda, meg túlságosan megváltoztak, meg stb... De úgy gondolom, aki igazán szereti őket, és a zenéjüket, az pont szarik az ilyenek fejére, akárcsak én.:D Annyit viszont még hozzáfűznék, hogy annyival nekem is jobban tetszett mikor még nem voltak annyira híresek, hogy több idejül volt videókat feltenni youtubera, és ökörködni nekünk, Armyknak, mostmeg már alig vannak sajnos ilyenek. De ez ellen sajnos nem lehet mit tenni, ez van ha valaki nagyon híres, és nincs ideje. Meg persze fel is nőttek valamennyire. De ezekre ha nehezen is megy, meg kell próbálni jóként gondolni. Bocsi a kisregényért meg az eltérő témáért, de ez így kikívánkozott:D
2017. szept. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

(Személyes vélemyény szóval senki se támadjon meg ezért, ha lehet)


Azt kell, hogy mondjam, hogy a mostani BTS nem az igazi BTS...

Igen, tisztában vagyok azzal, hogy egy előadó mindig változtatja a külsejét, a stílusát, a hangzását, főleg a kpop idolok, DE attól, hogy még változtatsz magadon az újdonság kedvéért maradhatsz hű önmagadhoz és a stílusodhoz.


Nekem a legjobban az nem tetszett, hogy azok lettek, akiket mondtak, hogy sose lesznek. Mindig mondták, hogy inkább a hip-hop és ehhez hasonló dolgokat fogják követni, a dalszövegeik őszinték, mélyek voltak és volt mondanivalójuk, a stílusuk nem volt ilyen flowerboyos, hanem egy tök átlagos srácé volt, valamint viszonylag a fandom is nyugodtabb és színvonalasabb volt.


Most viszont már ők is csak a szerelemről és szívfájdalmakról énekelnek, flowerboyosak lettek, a zenéjük sajnos úgy hangzik, mint minden szám 2017-ben és a fandom viselkedésére meg ki sem szeretnék térni...


DE csak azért, hogy mondjak valami pozitívat is: nagyon úgy tűnik, hogy ezen az albumon a BigHit rájött, hogy a vocal line 4 emberből és nem egyből, ami iszonyat jó dolog!Tae sokkal több sort kapott, mint általában, ami azért jó, mert minden túlzás nélkül neki van az egyik legjobb hangja a kpop idolok közül! Nagyon stabil, mély, tiszta, kellemes és iszonyatosan sokoldalú a hangja.

Valamint Jin is kapott egy kis figyelmet, ami szintén jó, mert benne is nagyon sok lehetőség rejlik.


Ami a DNA-t illeti... nem lett volna rossz a szám, ha marad annál a fütyülős/gitáros alapnál és abból hoz ki valamit és nem megy át a tucc-tuccba


Remélem nem voltam túl nyers és nem bánod, hogy ilyen véleményt alkottam erről :)


Szép estét!

2017. szept. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Örülök inkább, hogy ilyen sokat írtok, mert nagyon érdekel a téma, és az is érdekes amiket ti írtok, bármilyen hosszú. :D

Hát...a következő comebacknél majd kiderül, hogy végleg ennyire megváltoztatták a zenéjüket. Az I need u az örök kedvencem, mert az egyszerre nyugodt és pörgős is szerintem. Egy tipikus Bts dal. Ha meghallgatom, a végén biztos, hogy bekönnyezek.


A bangtan bombról: Persze, gondoltam, hogy az időhiány miatt nincs, és sajnos ezzel nem lehet mit csinálni. Lehet, majd egy szép napon visszatérnek egy ilyen vicces-aranyos és hangulatos bangtan bomb résszel.

2017. szept. 24. 11:03
 8/11 A kérdező kommentje:
#4 Ja, és neked is szép estét :)) (vagy szép napot :D)
2017. szept. 24. 11:24
 9/11 anonim ***** válasza:

Bár már 1 éves a kérdés én is leírnám a véleményem a mostani BTS-ről.

Először is nem olyan rég vagyok army,de szintén ez a véleményem mint neked.

A régebbi dalok sokkal másabbak voltak mint a mostaniak,megvolt az az igazi fiús hip-hop feeling,de ma már nagyon kisiklottak...

A daloknak is teljesen más a mondanivalójuk,persze ez érthető,a legelején inkább a sulis életről és a tinédzser évekről volt szó.

Akárcsak a számaik ők is sokat változtak,nekem V a biasom, a régebbi videókat visszanézve és a mostaniakat jóval komolyabb lett,régebben inkább az a bolondos kisfiú volt,de ma már kevésbé ilyen,néha nekem is hiányzik a régi énjük,de akárcsak mi ők is változnak és még fognak is.

Visszatérve,én személy szerint inkább a régebbi zenéket hallgatom,persze ezzel nem azt mondom a mostaniak rosszak,de nekem is inkább azok jöttek be,persze ahány ember annyiféle vélemény.

2018. szept. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Aki elsoleg kommentelő a kérdező és azt mondta nem Bts dal a DNA az egy nem normális mert az egy k**va jó szám kedvencem
nov. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!