Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Miért ad sok sztár tök furcsa...

Miért ad sok sztár tök furcsa neveket a gyerekeiknek?

Figyelt kérdés

Persze nem vonatkozik mindenkire.


Pl. ilyenekre gondolok:

[link]


Meg az ilyenek, mint Lourdes meg Rocco (Madonna gyerekei, de ezek talán csak nekem furák), vagy Brooklyn Beckham, aki állítólag azért kapta ezt a nevet, mert ott fogant, de azért milyen érzés lehet olyan nevet viselni, ami erre utal... Vagy Michael Jackson gyerekei, hogy a lányának is része a nevének, hogy Michael, meg hogy mindkét fiát majdnem ugyanúgy hívják, és ami az egyik neve az a másik beceneve, aztán első meg második (I. és II.).


2019. márc. 16. 23:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
A borsodi Lakatos Musztafa és Kalányos Dzsenifer Roxána mellett szerintem nem furcsa, a ma már hivatalosan is engedélyezett Frodó névről nem is beszélve (remélem, Zsákos a vezetéknév) 😂
2019. márc. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Feltűnési viszketegség.
2019. márc. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem sok híresség már nem tudja mit kezdjen magával, és nem hajlandó mondjuk John-nak elnevezni a gyerekét, mert az túl egyszerű, valami feltűnő kell. Nekem sem annyira szimpatikus szokás, de a külföldieknél még talán-talán elmegy, ott rengeteg név létezik, gyakorlatilag bárhogy elnevezheted a gyereked, de szerintem az kellemetlenebb, hogy a magyarok is átveszik, hogy tök egyszerű családnevekhez ilyen hottentotta keresztneveket választanak. Nem ettől lesz senkinek se különleges a személyisége, hogy szokatlan neve van :)

De azért van 1-2 pozitív ellenpélda, például Chris Pratt kisfiát Jack-nek hívják. :)

2019. márc. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sok szokatlan név tud szép lenni. A Brooklyn az ok miatt (már ha igaz) tényleg nem olyan szerencsés, de Lourdes például tök jó, hiába az is város...

Adalék: Chris Martin gyerekeit Apple-nek és Moses-nak hívják, nekem ezek is tetszenek.

2019. márc. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy híres ember többnyire nem átlagos ezért feltételezhető a legtöbbjükről egy egyedi ízlésvilág is. A másik, hogy rengeteget utaznak, rengeteg impulzus éri őket és nevet valószínűleg nem úgy választanak, hogy felcsapják az utónévtárat mint a fodrász Kati aki vélhetően nem annyira világlátott és nem találkozik annyi különleges dologgal de nem lennék meglepve ha egyik másik celebnek külön csapata is dolgozna azon, hogy minél kirívóbb nevet találjanak ahogy még tuti nem hívnak mást, ez olyan mint a ruha: ciki ha ugyanazt a darabot viseli több híresség. A másik, hogy a magyar szabályozás pl elég szigorú mind írásmód mind lehetőség tekintetében miközben amerikában akár Padlószőnyegnek vagy Abcdefgnek is elnevezheted a gyerekedet. Én pl nem szeretem a hétköznapi dolgokat, fóbiásan rettegek az elcsépelt, tucattá vált dolgoktól, a férjem pedig nem magyar így a gyerekeinknek mind különleges neveik vannak a külföldi vezetéknevünkhöz holott nem vagyok híres csak nekünk ez tetszik és nem, nem hisszük, hogy majd ettől lesznek különlegesebbek a gyerekeink. Ami szerintem is viszont a röhejes kategória (itthon legalábbis) az az, amikor valaki egy totál magyar vezetéknévhez választ egy nagyon külföldi hangzású nevet magyar írásmóddal pl Kulcsár Edina gyereke: Szabó Medox. 😳😓
2019. márc. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nekem semmi bajom a terjedőben lévő angolos nevekkel, hiszen mindne név új volt egyszer, egyszer majd megszokjuk a Kevineket is. Azt sem értem, miért zavar egyeseket a magyaros írásmód, szerintem akkor már inkább magyarosan írjuk. Viszont a hírességek, mivel ugyebár bárhogy elnevezheted Amerikában a gyereked (és talán nem tettem egyértelművé, hogy rájuk gondolok) néha tényleg hülyeségeknek nevezik a gyereküket. Nekem az Aplle meg a Moses se tetszik, de azok mondjuk létezőnevek, legalábbis azt hiszem, az Apple is az. De pl. Liv Tyler fia is Sailor, az olyan furcsa. Szóval ezek a jelentéssel bíró nevek, amik valami tárgyat vagy akár égtájat jelentenek.


Chris Pratt gyerekéről nem tudok sokat, de persze van sok normális híresség, Jon Bon Jovi gyerekei például Stephanie, Jesse James (jó, az egy bandita volt, de létező nevek :) ), Jacob és Romeo. És az is szimpatikus ott, hogy az eredeti családnevét örökölték, nem a művésznevét (Bongiovi). Persze biztos sok ilyenre is van példa.

2019. márc. 22. 08:34
 7/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk a kérdéshez akár az is hozzátartozik, hogy sok gyerek csak azért híres, mert a szülei híresek, ez elég gáz, de persze ezt se engedi minden sztár.
2019. márc. 22. 08:35
 8/14 anonim ***** válasza:
Megengedhetik maguknak, hogy olyan nevet adjanak ami tetszik nekik, nem kell olyanokat figyelembe venniük, hogy csúfolni fogják-e az oviban, felnőtt korban milyen lesz már. Meg ilyenek. Nincsenek olyan kontroll alatt mint a nem világszinten ismert és elismert emberek többsége.
2019. jún. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Miért ne kéne figyelembe venniük? A hírességek gyerekei is sokszor normális sulikba járnak. Akiké meg nem, hát az is találkozik emberekkel. Ma már akkor is beszólhatnak neki, ha csak a neten teszik.
2019. jún. 7. 18:49
 10/14 A kérdező kommentje:
Meg egyáltalán mi az, hogy megengedhetik maguknak? Miért fontos ez számukra egyáltalán? Mintha mások csak azért nem adnának ilyen nevet, mert nem tudnak.
2019. jún. 7. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!