Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » X faktorban mennyire számítana...

X faktorban mennyire számítanak a nemek?

Figyelt kérdés

Emlékszem még, hogy tavaly csak 3 lányversenyző volt, ami logikus volt, hisz van egy lánykategória. A többi kategóriában csak fiúk voltak.

Most úgy van, hogy a 25 év felettiekkel együtt összesen 5 fiúversenyző van. Tegnap az volt, hogy fiúk akkor kerültek a veszélyzónába, amikor már mind a három széken fiú ült. Ráadásul a nézők megmentették a veszélyzónából azt a két fiút. Ha a jövő héten kiesik Bagdi Enikő, akkor nem fogom nézni. Ugyan az RTL Klubra kapcsolom a tévémet, de csak hallgatni fogom, hogy mit énekelnek a fiúk.

2020-ban is lesz X Faktor. Az az óhajom, hogy csak két fiúzenekar jelentkezzen, mert ha legalább három fiúzenekar jelentkezik, akkor a zsűri pont azt a hármat juttatja be az élő show-ba.



2019. nov. 24. 10:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nekem az gyanusabb hogy ha szavazat alapján megy szerintük, akkor a Take 3 oké h rosszak voltak de hogy kapott kevesebb szavazatot amikor 34 ezren követik Renátót meg csak 14 ezren. Enikőnek is kevesebb van mint nekik 28 ezer. Blankát 33 ezren követik, Aletta pláne 39 ezer és kiesett. Patriknak csak 18ezer van Tibinek oké most lett 21 de a többihez képest szintén kevés.

Manuelnek viszont a többihez képest meg gyanusan több van a majdnem 150 ezer követőjével.

Most vagy vették nekik a követőket vagy ilyen nyilvánosan nem érdekli őket és bunda az egész és kiejtik a népszerűbbeket hogy a végén biztos helye legyen Manuelnek...

2019. nov. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A székesnél ez még nyilván valóbb volt hogy kapott Renáto megint a csak 14 ezrével több szavazatot mint Andor pl az 53 ezresével...
2019. nov. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Az hogy kinek hány követője van, nem feltétlen számít. Sokan vannak akik nem követik a versenyzőket, illetve az idősek is szavaznak, akik nemigazán használnak közösségi oldalakat. Nyilván a tizenévesek akik használják ezeket, ők teljesen megvannak bolondulva Manuelért, neki ezért van látványosan több követője.


Egyébként meg mivel kiesésnél több versenyzőre lehet szavazni, ezért lehet, hogy a Take3-nek több a rajongója, de ha a Take3 mindegyik rajongója szavaz Renátóra is, viszont Renátó rajongói a Take3-re nem adnak szavazatot, akkor Renátó nyer két tábor szavazatával is.


A székes cserére meg szintén igaz, hogy nem mindenki követi a kedvencét és ott vannak az idősek is. Renátó személyiségével sokkal könnyebb szimpatizálni, mint Andoréval. Ettől függetlenül én Andornak és Enikőnek szurkolok.


Csakhogy a kérdésre is válaszolja: Szerintem nem számítanak a nemek, szimplán így jött ki. Meg azért zenekaroknál sokkal több a férfi csapat. Emiatt nagyobb az esély, hogy tőlük jut tovább valaki. Összességében is elég ritka az a tipikus hangszeres zenekar női felállásban. Úgyhogy nekik marad a Duó/trió stb. Az meg hogy a 25+ csapatba csak fiúk jutottak az élőbe. Hát... nem volt valami erős a lányok mezőnye ott.


Magát a műsort nagyobbrészt lányok/nők nézik. Ez a szavazatokon és a közösségi oldalakon levő kommenteken látszik. A Take3-t és Enikőt sokkal kevésbé kedvelik, mint a többieket, így persze, hogy előbb nekik kellett felállniuk a székekből.

2019. nov. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A zenekarok kategóriában olyan együtteseket is szívesen látnék, amilyen annak idején volt a Dolly Roll, a Napoleon Boulevard meg a Neoton, azaz olyanokat, melyekben csak egy nő van. Ha fiút akarok látni, akkor elég, ha belenézek a tükörbe, hisz én is fiú vagyok.

Addig fogom nézni az idei X Faktort, amíg versenyben van a Bagdi Enikő.

2019. nov. 25. 20:28
 5/15 anonim ***** válasza:

Megpróbálkoztak ilyen felállással is, a szőke lány meg a két rapper srác, de nem jött össze.

Önként meg nem jelentkeznek ilyenek, vagy nem sokan.

Fura, hogy a Kalandor nem jutott be, szerintem nagyon profin csinálták, és a csajnak eszméletlen jó hangja volt. De nagyon furcsa volt a mozgása, a beszéde, a mimikája, nem is tudom pontosan mi, de valami furcsa volt benne.


Ha már X: Manuelnek mi volt az állatmenhelyes ügye? Itt olvastam futólag, de nem volt kifejtve.

2019. nov. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Jövő hét szombaton hallgatni fogom, amit a 4 fiú énekel. Mivel a tükörben is látok fiút, ezért vagy a számítógéppel fogok játszani, vagy nézegetem a Zoltán Erikát, de az is lehet, hogy miközben hallgatom, amit a négy fiú énekel, addig nézem a teletextet.
2019. nov. 30. 23:38
 7/15 anonim ***** válasza:
54%

Jó, hát ez egy zeneipari alaptétel, hogy női sztárok alá nehézkes sikítozó, lájkolgató, csápolgató, szavazatküldözgető, rajongótábort összehozni. Ugye gondolná az ember, hogy a fiúcsapatra a lányok sikongatnak, a lány csapatra meg majd a fiúk. Csakhogy a férfi egoval teljesen ellentétes, hogy ő, mint valami alsóbbrendű senki pondró sok ezred magával, a nagy, "fölé magasodó" népszerű, ismert, elérhetetlen, tehetős, gazdag női szuperhősökért visítgasson... akihez képest ő egy senki. Ilyen nincs. Ennél megalázóbb szituációba férfit elképzelni nem lehetne. A férfiak nem keresik maguknak ezt a szituációt. (Amúgy is, mit csinálnak ilyenkor a férfiak? Kinn sörözgetnek valahol, de ha mégse, hát garantáltan valami futballcsatornára van állítva a tévé...)


Valóban igazságtalan ez így... de hát ilyen a világ, ezzel a problémával mindenhol küzdenek. Sokkal inkább akkor van mesterkélve egy műsor, ha igyekeznek nőket is szerephez juttatni. Ha pl. nem lenne direktben külön fiúk és lányok kategória, és csak a sikítozó betelefonálgatókon múlna, akkor már indulásnál se lennének női versenyzők. Nőknek nem annyira hiányzik a többi nő, leginkább kikaparnák egymás szemit. Ha egy műsorvezetés elengedi magát, és polkorrektkedés helyett a betelefonálgatás meg a nézettség maximalizálására összpontosít, akkor ott női versenyzőknek haloványabb az esélye. Érezhetően igazságtalan ez, mert operaénekesnőket tízesével dobnának ki az első botfülű szépfiúért is, ha tényleg csak azon múlna, zsigerből ki kire szavaz.


A popipart sikítozó tinilányok tartják el. A férfiak meg a stadionokat...

2019. dec. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem is baj, hogy a Megasztárnak, a The Voice-nak és a Rising Star-nak nem készült több évada. Remélem 2021-ben már nem lesz X Faktor. Azért hogy megnyerje egy fiúversenyző vagy egy fiúzenekar? Hangfelvételről meg lehet hallgatni a Komár Lászlót, a Máté Pétert, a Záray-Vámosit, sőt még akár az Illés meg az LGT együttest is. Vagyis ha nem lennének énekesek, akkor is lehetne zenét hallgatni.
2019. dec. 1. 13:57
 9/15 anonim ***** válasza:
57%

Miután egy nemrég publikált kutatás szerint a magyar emberek, mintegy 47%-a szerint elfogadható a nem kívánt szexuális közeledés és közösülés - azaz a molesztálás és a nemi erőszak - egy nővel szemben, hogyha az a nő lengén öltözött, részeg volt, vagy egyedül sétált az utcán estefelé (ez a fő kabaré, miután tudtommal a századforduló óta nem divat a 3-4 fős gardedám), akkor szerintem nyilvánvaló, hogy mennyi esélye van labdába rúgni egy nőnek egy ilyen versenyen is...

Elvégre ugyanaz a réteg szavaz az X-faktorban is, mint ami a fentebbi felmérésben elfogadhatónak tartotta a nemi erőszakot bizonyos esetekben.



A legtöbb évben kiszállingóznak a finálé előtt több adással a női versenyzők. A lányok nem szavaznak rájuk, hogyha szebb náluk a versenyző nő, mert irigyek. A lányok nem szavaznak rájuk, hogyha van valami ügyeletes szépfiú, akiért lehet rajongani, és akinek lehet csápolni, mert akkor inkább a "crushukra" szavaznak. A fiúk nem szavaznak rájuk, mert a férfi szolidaritás azt kívánja, hogy inkább valamilyen menő srácra szavazzak, "milyen az már, hogy kis csajoknak ugrálnak". A fiúk nem szavaznak rájuk, mert lenézik a fentebb említett fangirl réteget, megmutatják, hogy ők nem fanboyok, különbek náluk. A felnőttek pedig nemtől függetlenül nem szavaznak rájuk, ugyancsak vezető okból irigységként. "Nehogy már ez a 15 csitri megnyerje, mikor én 45 évesen csak autót szerelek!", "Hogy néz ki?", "De közönséges!", "De prűd!" stb.


Dióhéjban az ország mentalitása miatt sokkal nagyobb hátránnyal, sokkal nagyobb támadási felülettel indulnak, mint a fiú vagy férfi versenyzők.


Amire az idei mezőnyben rátett egy lapáttal Bogi hozzá nem értése. Rossz dalokat adott, nem képezte a lányokat, és eleve barátnőket keresett, nem énekeseket. Olyan csajokat, akiket csinosnak tart, akiknek tetszik a stílusa, akik szimpatikusak, akikkel elmehet vásárolni. Nagyon el volt tájolva, hogy mi lenne a dolga.

2019. dec. 8. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

[link]

Ilyen ruhát csak lányokon lehet látni. Tudom, hogy a fiúk mindig nadrágban szoktak lenni.


Kíváncsi vagyok, mi lenne, ha senki sem borotválkozna, mielőtt jelentkezik az X Faktorba. Akkor a zsűri a szakállas embereket engedné be a 25 év felettiek és a zenekarok kategóriába?

Remélem 2020-ban lesz az X-Faktor utolsó évada.

2019. dec. 8. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!