Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Ezt nevezi az UPC HD minőségne...

Ezt nevezi az UPC HD minőségnek 2020-ban?

Figyelt kérdés
Tudja valaki, esetleg aki náluk dolgozik/ dolgozott, hogy mikor óhajt végre normális HD csatornát szolgáltatni az UPC kábelen? Ez valami kész vicc, hogy még az HBO csatornákkal is próbálnak spórolni a sávszélességen pedig az HBO most nemrég emelte meg a bitrátát. Állóképek egész élvezhetőek de amikor mozgás van, neadj isten gyorsabb mozgás, mintha egy agyon tömörített régi mpeg1 szabványt néznék. Négyzet tenger az egész.. Komolyan ez az ügyfelek százezreit nem érdekli mikor már 4K tv van lassan mindenhol?

2020. jan. 8. 14:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem a UPC tehet róla, ők azt adják tovább amit kapnak.
2020. jan. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
#1 Ez biztos? Közben utánna olvastam, hogy a DVB-C szabvány mpeg2 kódolást használ. Az HBO 10 Mbit/s-on adja ki a jelet. Ezzel a kódolással ilyen bitrátán eltudom képzelni, hogy nem az UPC a ludas. De ez akkor is elég elszomorító így 2020-ban. Szabvány megengedné 64 Mbit/s-ig emelni a minőséget, de az már tényleg pazarlás lenne sávszélesség téren. Nem terveznek ezen javítani? Valami modernebb szabvány használatával? Elég lenne a 10 Mbit/s, ha nem ezt az ősrégi szabványt nyomatnák. Szomorú..
2020. jan. 8. 17:34
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy jártas a szakmában és a felháborodáson kívül semmiehz sem értesz és még te csodálkozol, hogy miért nem szép a kép XD Sírooooook :D


Az meg sem fordult a fejedben, hogy nálad van a probléma? Nem a UPC-nél? Kábeleket kéne átnézni koaxot kicsavarni, vissza majd egy gyári értékek visszaállítását lefuttatni a boxon. ha ezek nem oldjak meg akk betelfonaln i a upc-hez ingyen kimennek (ha naluk vana probl) és megcsinaljak. A 4K-ról meg scak annyit, hogy hiába van neked 4K-s tévéd may csak siam Hd-ben (1080p-ben) sugaroznaka szolgáltatok.

2020. jan. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

4k tv még jó ideig nem lesz mindenhol. Van ismerősöm, aki vett 4K tévét, meg is bánta.

Tudod mi az? Ugyanolyan parasztvakítás, mint a 3Ds tvk voltak. Te a 4K-t akkor tudod kihasználni, ha 4K-s filmeket nézel, stb. Te a TV csatornákon jó ideig nem fogod kiélvezni, mert nem nagyon fognak neked 4Ks műsorokat tolni.

3Ds TVvel is ugyanez volt, szép volt, ha 3Ds filmet néztél, de jó formán csak a természetfilmeket tudta ugyanolyan minőségben átalakítani 3Ds filmmé.

2020. jan. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#3 hát barátom lefogadom te pont egy ilyen "szaki" vagy aki ebbe dolgozik! Mert aztán ti tudtok okoskodni a legjobban a témáról, meg a probléma megoldásod is arra utal. :) De fogadjunk a felét nem értetted amit leírtam a kérdésben és a hozzászólásomban. Nyugodj meg tisztába vagyok azzal amiről beszélsz. Minden idióta "szaki" ezt csinalná mert kb csak ehhez ért és ott meg is áll a tudomány. Már vagy 15 éve nem hivom ki a magadfajtát mert csak röhögök rajtatok annyit bírtok szerencsétlenkedni! XD Megnyugtatlak a kábelek tökéletesek, a jel erősség is kiváló. Látom azt se sikerült megérteni te okos mire írtam a 4K minőséget.. tudod pár éve még én is röhögtem azokon akik futottak 4K tv-t venni, mert kb semmilyen tartalom nem volt rá. De elárulom neked, a televíziózáson túl is van élet és szerencsére mostmár tömérdek tartalom található. Igazából ezért is lepett meg ez a trágya minőség mert hónapok óta nem láttam tv adást, és most hogy belekukkantottam elég elszomorító volt hogy lassan "Kis Pista" YouTuber is minőségibb videót tud szolgáltatni. A nagyobb cégekről meg ne is beszéljünk.. De igazából ajánlom neked hogy írass fel egy szemüveget, ha nem látod miről beszélek, mert ez nem csak nálam ilyen! Továbbá olvasd el a #2 hozzászólást, ott folytattam a gondolatmenetet, ha valamit nem értesz csak kérdezz nyugodtan ;)
2020. jan. 10. 14:47
 6/14 A kérdező kommentje:

#4 Te jó isten, még egy okoska! Te vágod egyáltalán, hogy én miről beszéltem? Minek posztolsz ide ha kb fogalmad sincs a témában. Egyél fentebb kifejtettem, hogy ez már manapság miért nem állja meg a helyét. Az hogy te is 5 évvel le vagy maradva, az nem az én hibám. De a kérdés nagyon nem erről szólt! A 4K hasonlatot csak a kontraszt kedvéért hoztam fel. És az hogy parasztvakítás, igen, pár éve még én is röhögtem azokon akik megvették, de ma már ez nagyon nem állja meg a helyét. Ha gondolod bevezetlek 21. Századi tartalom fogyasztásba, csak szólj!


Legyetek szívesek a jövőben CSAK olvasni és értelmezni tudó emberek szóljanak hozzá, akik esetleg még normális kommunikációra is képesek! Szervizes "szakik" kíméljenek!

2020. jan. 10. 14:56
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát ha nem hivsz ki minket, akkor ne csodálkozz, hogy nem szép a kép, pedig seperc alatt megcsináljuk, de fogadjunk tanácsaimat futva ellenőrizted állítgattad. Mi nem akarunk rosszat, de a te tudatlanságod, laikusságod lehet meg nagyobb problémát és rosszabb kepet erdmenyez. Igen szaki vagyok ezt jó hamar leszűrted;)
2020. jan. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
3as voltam ;)
2020. jan. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja és meg annyit te tipikus ugyfel, hogy mindenkinél jó a tv mert szerencsere kevés ilyen birka van aki annyira önző és büszke h nem fogadja el a segitseget a szakemberektől... a Upc az egyik legjobb szolgáltató, az ha nálad épp nem jó a kép arról csak te tehetsz, mert túl büszke vagy és hősködsz, közbe meg semmihez sem értesz! Ha nem hivsz ki oké, de akkor ne panaszkodj és ne hősködj mert úgy sem tudod megcsinálni... ha meg Műholdról van szó, és hegyekbe laksz pl hat testvérem ennek ez a hátránya! Vállaltad mikor ASZF-et elfogadta D és megkotottuk a szerzodest! De persze ha ennyire nem tetszik menjel át más szolgáltatóhoz senki sem gergetett az asztal körül h te legyél a upc ügyfele de azt megígérem h visszasirod te meg a upc -t! Üdv : 3as egy upc szaki
2020. jan. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#7 Hát persze, hogy leszűrtem! Mert tipikus, ahogy ez is. Csak hajtod a magadét de nem fogod fel amiről beszélek. Fogadjátok már el, hogy ez a szakma amit csináltok ettől még ugyan olyan "fizikai" munkások lesztek mint egy villanyszerelő. Attól még hogy a kezetekbe nyomnak egy műszert, még nem leszel gondolkodó egyén. Fuss neki mégegyszer azoknak amit írtam, esetleg googlez utánna, próbáld képezni magad. És ha úgy érzed, hogy valamennyire megértetted, akkor gyere vissza és talán tudunk egy jót beszélgetni...
2020. jan. 10. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!