Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Az HBO hogy engedheti meg...

Az HBO hogy engedheti meg magának, hogy vasárnap este 8-kor, fő-műsoridőben feliratos filmet tesz be?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy már nem igazán éri meg előfizetni, de eddig én kitartottam. Viszont meglehetősen idegesítőnek tartom, hogy fő-műsoridőben nem szinkronos filmet vetítenek. Sőt, ha már itt tartunk, akkor azt is idegesítőnek tartom, hogy arányaiban véve is egyre több a feliratos film. Az előfizetés díjáért elvárnám, hogy nagy többségében magyar nyelvre szinkronizált filmeket nézhessek.

2020. máj. 10. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Legalább magyarul van feliratozva?
2020. máj. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokkal tobben szeretik a feliratos filmeket. Ha csak feliratos filmek mennenek a TV-ben, en is neznek talan ott filmeket, de igy marad a Netflix es tarsai :)
2020. máj. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Legalább magyarul van feliratozva?"

Igen, magyarul van feliratozva, de én nem tudom úgy élvezni a filmeket, hogy közben a feliratok olvasására kell koncentrálnom, amelyeket egyébként sokszor végig sem tudok olvasni, olyan gyorsan leveszik. Számomra a filmek magyar szinkron nélkül élvezhetetlenek.


"Mert sokkal többen szeretik a feliratos filmeket."

Ezzel a megállapítással nem értek egyet, nem tudom, hogy mire alapozod. A magyarok többsége szerintem elvárja, hogy a filmek magyar nyelven szólaljanak meg. Elég csak egy mozifilmre gondolni, hogy mennyien vannak egy szinkronos és mennyien egy feliratos vetítésen. És nem is értem, miért lenne jobb egy feliratos film? Mint írtam, azt nem lehet ugyanúgy élvezni, mivel az olvasás elvonja a figyelmet a képelemektől.

2020. máj. 10. 20:40
 4/9 anonim válasza:
100%
Ha nem tudod elolvasni a feliratot, nem azzal van a baj, hogy túl gyorsan elviszik, hanem hogy túl lassan olvasol. És igaz, hogy egyre többen szeretik a feliratos filmeket. Általuk nyelvet is lehet tanulni
2020. máj. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

3 Mozifilmnel is az ismeroseim nagy resze a feliratosra szavaz. Anno mar a 2000-es evek elejen kezdtunk el otthon feliratos filmeket nezni, a szuleim mar akkor jobban szerettek, azota meg mar joval elterjettebb ugy nezni filmeket / sorozatokat a fiatalok koreiben. Gondolom az HBO celkozonsege pedig nem a 60 felettiek.

En eleve a feliratot is mindig angolra allitom, mert idegesit, ha mas a felirat, mint amit hallok. (Amugy nem is lenne mar szuksegem semmilyen feliratra, megszokasbol nezem ugy.)

2020. máj. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"És igaz, hogy egyre többen szeretik a feliratos filmeket. Általuk nyelvet is lehet tanulni"


Maradjunk annyiban, hogy valamennyivel többen hajlandóak megnézni feliratos filmeket, mint néhány évvel korábban. Filmnézéskor én a filmet szeretném élvezni, nem pedig nyelvet tanulni. Véleményem szerint egyébként feliratos filmekből nem is igazán lehet nyelvet tanulni, mivel a felirat olvasása mellett már az eredeti szövegre kevesen tudnak figyelni. Mondom ezt úgy, hogy magam is középfokú nyelvvizsgával rendelkezem.

2020. máj. 10. 20:53
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
De lehet. En teljesen azokbol tanultam meg, suliban nem tanultam angolt, es nagyjabol anyanyelvi szinten beszelem.
2020. máj. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer túléled, hogy feliratos film van.

Arról nem a csatorna tehet, hogy nem tudsz feliratot olvasni.

2020. máj. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Az, hogy a 2.osztályos gyerek nem élvezi a felirat olvasását, még megértem.

Az általam preferált filmek nagyrésze pl angol felirattal érhető el, és gond nélkül tudom élvezni a látványt is a történetet is.

2020. máj. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!