Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Szerintetek elképzelhető...

Szerintetek elképzelhető lenne az, alakulhat úgy, hogy senki ne nézze, nézné a kereskedelmi tévék hiradóját, és ennek hatására nem csak nagyrészt gyilkosság, és baleset lenne benne?

Figyelt kérdés
Olyan bolykott féle vagy mi :) Tudom, hogy van más is benne, de azért elég sok benne a gyilkosság, meg a baleset.

2020. dec. 14. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Pont ez a híradó lényege, hogy beszámoljon a történésekről, eseményekről. A hírnek a fogalma is az, hogy "az objektív újságírói műfajok közé tartozik, rövid, tényszerű összefoglalója egy olyan történésnek, amely sok embert érint. A hír valamennyi objektív műfaj alapja. A hír akkor jó, ha válaszol az alábbi négy kérdésre: kivel vagy mivel; hol; mikor; mi történt, vagy mi fog történni."


Az, hogy bulvár berkekben mi történik, például nem hír, hanem burkolt reklám. Az, hogy melyik állatkertben milyen állat született, bizonyos mértékben lehet hír (veszélyeztetett állat, fajmentési program, elsőszülött olyan fajnál amelyik nem szaporodik fogságban), de az, hogy a tizedik kis oroszlán megszületett, és minden napra jut egy adáskitöltő születés, például már nem.


Olyan dolog ellen próbálsz harcolni, ami pont a híradót híradóvá teszi. Ha nem akarsz híreket nézni, akkor egyrészt ne nézd, másrészt pont erre való a híradó utáni mindenféle magazinműsor (Fókusz, Aktív, vagy ki tudja mi van/nincs még).

2020. dec. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk egy darabig csak neten olvasnának híreket, és nem a kereskedelmi tévék híradóját néznék teszem azt :) Tudom nincs mindenkinek netje.Csak akinek van. Akkor kevésbé lenne szenzációhajhász?
2020. dec. 14. 17:39
 3/7 A kérdező kommentje:
Neten, újságban,csak nem a tévében.
2020. dec. 14. 17:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
De neten és újságban is pont azok a hírek jelennek meg, mint a kereskedelmi tévé híreiben.
2020. dec. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, de azzal a különbséggel, hogyha mondjuk neten olvasod, akkor kikerülheted, ami nem érdekel.Nem "kötelező" megnézned. Így lehet, hogy a kereskedelmi tévék sem szenzációhajhász híreket adnának, kevesebb lenne a gyilkosságról balesetről a tudósítás.
2020. dec. 14. 19:16
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj ezzel, hogy szerintem ezt kevés ember akarja kerülni. A netflixen is ömlesztik az emberre ezeket a crime-doku-realityket, mert gondolom sokan ezt nézik.

Az ilyen hírekre minden hiéna és keselyű összegyűl és neten is undorítóbbnál undorítóbb kommenteket hagyva maga után. A hírekben még a visszafogott változata van, mert ott legalább nem értesülök más reakciójáról a hírre.

És persze a kommenteket is át lehet ugrani, de itt az igényekkel vannak bajok. Sokan szerintem igénylik a gyilkosságot, mások halálát, már legalább a hírekben, mert van mit rajta csámcsogni.

Szerintem egyik verzió sem jobb, mert mindegyiknek hátrányai vannak. Tévében nem tudom átugrani, ami nem érdekel, neten jön vele a kommentcunami, ahol egyesek a komplexusaikat élik ki.

2020. dec. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%

Ha nem tetszik ne nézd. Akinek tetszik az nézi.


Ha az emberek nem lennének rá kíváncsiak, nem néznék. De nézik, ergó kíváncsiak.

2020. dec. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!