Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Csak nekem hiányoznak a régi...

Csak nekem hiányoznak a régi Cartoon Network, Disney Channel, Boomerang és Nickelodeon Mesék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mostanában újra elkeztem nézni ezeket a mesecsatornákat, már csak nosztalgiából is, valamint van egy unokahugom

(8 éves) általában ő vele nézem közösen.

De amiket mostanában adna,komolyan mondom olykor-olykor magam is ledöbbentem rajtuk.

Vegyük példa gyanánt, a Nickelodeon által sugárzott, Sanjay And Craig című "mesét".

De most komolyan...

Ez micsoda? Ennyire lement az ingerküszöbb hogy mára már a káromkodás, valamint az undorító jelenetek mennek egyfolytában?

Félre ne értsétek, nem

igazságosztó akarok lenni vagy ilyesmi de ha egy normális ember látja ezeket, azért kicsit ő is elgondolkodik hogy valami itt nincs rendben.

Az ilyen fajta "meséken" kell felnevelkesniük a mai gyermekeknek? Ez a menő?

Jól emlékszem 2005-2006 idején mikor bekötötték nálunk a digi tv-t és ezzel mese csatornák széles választékát zúdították rám. Egész nap oda voltam tapadva a képernyő elé, nagyra nyílt csodálkozó szemekkel, széles mosolyt hagyva az arcomon.

Arra is emlékszem hogy az első mese, amit életemben láttam a Cartoon Network-on ment, még pedig nem más mint a Samurai jack. Most nézzük meg a Cartoon-t, hogy mik is mennek rajta.

Egy kis érdekesség. 2009 áprilisától a Cartoon Network csatorna aranykorát élte, és folyamatosan tartotta a nézettségi rekordot. Valamint havi 1,5 milliós nézettség volt az alap statisztika.

Majd 2013-2014 körűl, elkezdett valami nem stimmelni, és mint látjuk a csatorna már csak a vízhangja egykori léptei nyomán.

Mikor a műsor listát nézem, alig vannak benne olyan kreatív mesék, amiket még én is szívesen megnéznék.

Vagy ott van a Boomerang, amely rengeteg fajta nagyszerű mesével szolgált, mint a Bolondos dallamok, Flúgos futam, Magilla Gorilla Stb.

Egyszer csak úgy gondolták nekik már nem kellenek a jó öreg classikusok, és eldobták az EGÉSZET. Nem is beszélve a Disneyről.

Értem én, mondhatjuk hogy változtak az ízlések, és változik a világ, de hogy ennyire?

Mi akadája lenne újra életre hívni a régi klasszikusokat?

Ha csak egy kicsit is. Mindíg megpróbálják a gyerekeknek a legjobbat nyújtani. De ezektől mi volt jobb? Úgy érzem a mai legtöbb mese műsororral nagyon átesünk a ló túloldalára. Érdekes, hogy akkoriban igaz kicsit durvábbak voltak a mesék, mint a Star Wars Klónok Háborúja, Vagy a Shaolin leszámolásban is volt 1-2 rész ami elég dúrvára sikeredett. Mégis ezeken nőttünk fel, és fogadni mernék, hogy mind annyian normális felnőttek lettünk.

Természetesen még itt voltak a Jetix, Megamax és Minimax csatornák őket se felejtsük el, valamint az összes eddig felsorot csatornának a meséji, amelyek rengeteg dologra tanították és neveltek minket.

Nagyon jó lenne egyszer viszont látni még ha nem is az összeset, de jó részét a Tv képernyőn.


Nagyon szépen köszönöm hogy elolvastad! :)



2022. jan. 29. 23:56
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

"Nagyon szépen köszönöm hogy elolvastad! :)"

nincs mit

mi a kérdés?

2022. jan. 30. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ügyes vagy neten megtalálhatod egy részét azoknak a sorozatoknak. A televíziózás meg sajna hanyatlik a streaming oldalak miatt, ez van. Szerintem is akkoriban jobb tartalmat gyártottak, nem hiába hívták azt az időszakot a "rajzfilmek reneszánszának",

csak sajna vége...

2022. jan. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is nagy nosztalgiázási korszakban vagyok éppen. Annyira hiányolom a régi műsorokat a csatornákról. Úgy érzem, hogy manapság a műsorok nem annyira kidolgozottak, és pl. CN esetében látszik, hogy már nem a 12-16 éves korosztalyt próbálja megfogni, hanem egyre fiatalabb, kisgyerek igényeire akarnak specializalodni.. Legnagyobb fájdalmam ezzel kapcsolatban a Tini titánok, amiből csináltak egy Tini Titánok, harcra fel! t, persze sokkal olcsóbb grafikával, és nincs sok mondanivalója az epizodoknak sem, nincs tortenetszal, ha van is, akkor 6 évesek vannak el vele max. A tini titánokból egy ilyen rebootot csinálni, hát megszegyenitik ezzel az eredeti klasszikus sorozatot. A Sanjay és Craig meg tényleg nem egy jó értékelésű műsor. Nagyon minimál az egész. Kérdező, te ismered a kenyér királyokat? Na, nekem az a mese cseszi fel az idegzetemet XD. Dehat ez van, a telefon, számítógép, YouTube háttérbe szorítja a televíziózás hagyományát. Pedig hiányolom a régi időket.. Kedvencem a CN volt, ott kB majdnem minden műsort szerettem valamennyire, mégis talán a legmaradandóbbak a Ben 10,Totál Dráma, Kalandra fel!, Gumball, Nyomi szerencsétlen utazásai, Bátor a gyáva kutya, Foszterek és Scooby-Doo show voltak. A Nickelodeon is jó csatorna volt, Spongyabob kockanadrág és főleg az első évadjai, Avatar - Aang legendája, Hé, Arnold, V, mint Viktória, Macseb, Ren és Stimpy show... Ezekre szép emlékekkel tekintek vissza. A legszomorúbb, hogy Magyarországon van már Nickelodeon, Nicktoons, TeenNick, Nick Jr...... És, hogy a 4 csatorna közül az egyikben, pl. Nicktoons éjszakánként leadnának pár 90'es évekbeli klasszikust. Hé, Arnold, Fecsego tipegok, Hódító hodok, Macseb, Rocko, Ren és Stimpy közül párat műsorba rakni.

Ugyanígy Cartoon network.. Az éjszakai sávba rakhatnanak a Power players és folyamatos Angelo Rulez helyett valami Johnny Testet, Nyomi szerencsétlen utazásait vagy Dexter laboratóriumát.. De, ahogy látom erre nincs törekvés. Boomerangot nem néztem, a Disney Channel meg sosem volt első számú kedvencem, talán a H2O egy vizcsepp elég és Hannah Montana, ami hiányzik kicsit.. De kajak, interneten is meglehet nézni pár részt, szóval igen.

2022. febr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én régen csak Jetixen, majd Disney-n éltem (na meg VIVA tv-n). Kb az összes műsorukat imádtam, egészen 2013-ig körülbelül, én innentől vettem észre a színvonal csökkenést sajna. Aztán 2014-re már teljesen “elhagytam”, és még azóta se tudtam rájönni hogy mi történt. A mai sorozatokat jóformán már a kutya se ismeri/nézi, régen viszont nem volt olyan gyerek/tini aki ne ismerte és nézte volna a Hannah Montana-t vagy a High School Musical-t. Nézettségi rekordokat döntögetett a Disney a sorozataival illetve a tévéfilmeivel, most meg... Aztán ott a Nickelodeon, amit olyan 2010 körül kezdtem nézni. A Disney után a kedvenc csatornám lett már 1 nap után. Nemcsak vígjátéksorozatok készítésében volt profi, hanem kaland vagy fantasy-ben is. A KCA-ról már nem is beszélve, alig vártam hogy kit taccsolnak szét slime-al. Cartoon Network-öt sosem néztem annyira, csak a Ben 10-t azt hiszem és a Pindúr Pandúrokat. Nem tudom mi történt ezekkel a csatornákkal az évek alatt, de sajnos azt kell mondanom hogy már sosem lesznek olyan jók mint régen szerintem.
2022. febr. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Számomra is kedvesek a régi mesék,én például a Kablam-ot,Rocket Power-t,és a Clarissa-t sajnálom,hogy nem lehet fellelni teljes valójában.

Viszont azt tegyük hozzá,hogy eredetileg mondjuk a Ren & Stimpy sem gyerekeknek készült,és a Rocko Modern Életében is voltak pikáns dolgok,csak ezeket akkor nem tudtuk dekódolni :D

De valóban... Ahogy előttem említették,Hey Arnold,Macseb,továbbá pl Ginger naplója (Vagy máshonnan idecitálva: Szünet sorozat,és annak a filmje,a Nincs több suli.) mind mind nagy klasszikusok!


A nézettségi adatokat meg már lehetetlen lenne visszatornázni,mert annyira töredezettek a média fogyasztási szokások,hogy a TV csupán töredékét képezi ennek. A 2000-res években nagyon más nem volt,még akkor sem,ha volt pár rész ide-oda feltöltve a netre. Központosított volt a szórakoztatás.


Abban igazad van,hogy a színvonal süllyed,de majd' 30 évesen például elvagyok néha a Bűbáj Táborral,noha nem ez a rajzfilmsorozat a legélesebb kés a fiókban :D

Vagy a kb 3 éve a Cartoon Network-ön sugárzott Vadócokat is jó pofának tartom. Esetleg az Ernest & Rebecca,bár annak szerintem az eredeti,képregény formája

kidolgozottabb,mélyebb.


Amúgy miben van káromkodás? Bő 5 éve hallottam olyat a Lármás családban,hogy Lana azt mondja,hogy "Cs_szd meg,Lincoln!"

Szerintem ez határeset,de azóta nem is találkoztam ilyennel.

2022. febr. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!