Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Mi a Való Világ lényege?...

Mi a Való Világ lényege? Hogyan élnek bent? Meddig ?

Figyelt kérdés

Ma olvastam egy facebookos csoportban hogy egy telefon van a kezükben és hogy hű ez milyen nagy szó, de amúgy órát se írja ki üzenni se tudnak a külvilágnak vele... Én meg így: Miért nem ?


20 év alatt eddig egy adást se láttam, nem tudom miért nem, de nem vonzott. Azt tudtam hogy van, és hogy egy villában élnek együtt az emberek és erről szól a show. De azt nem tudtam hogy elhagyni sem szabad a villát és üzenni a külvilágnak.. Most ez lehet ilyen alap, de tényleg soha nem beszéltem róla senkivel és nem néztem és hát azt hittem az a lényege hogy ott együtt kell élniük és veszekednek és megy a show. De tényleg nincs tükör se a villában? És meddig vannak bent? Ez idő alatt sehogy se tudnak beszélni a családtagjaikkal se és az időt se tudják megnézni hány óra van? Ez lenne a lényeg hogy elzárva élnek együtt?



2022. nov. 21. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Ez a telefonos dolog csak az utolsó 1-2 évadban jött be, mivel annyira hangsúlyos a közösségi médiás brandépítés és marketing, hogy nem hagyja ki a csatorna ezt a lehetőséget. Ha közvetlenül nem is tudnak a játékosok a netre csatlakozni, magát a tartalmat legyártják, majd a telefonokat leadják a stábnak, és ők kezelik a közösségi médiás megjelenéseket.


A bezártság lényege a külvilágtól való elzárás, de ez nem hermetikus. Egyes évadokban például rendszeresen küldtek be újságot vagy eseményszerűen számoltak be fontosabb közéleti eseményekről pár hét után. Nyereményként is fogadhattak "vendégeket" rövid időre. A Való Világos játék felépítése olyan, hogy egy külső stúdióban lehet szavazni a két kiválasztott játékos közül arra aki kiessen, ez pedig közönség előtt történik, ott szintén megjelenhetnek a családtagok és barátok, de szóban nem kommunikálhatnak a játékosokkal.


Tükör van. Egyrészt mert van fürdőhelyiség ahol eleve szokás tükröt elhelyezni, másrészt a kamerák nem csak a falakon vannak madártávlat nézetből, hanem a falak túloldalán is, amiket detektívüvegekkel választanak el a belső tértől - annak ugye a befelé néző oldala tükör. Úgyhogy tükörből pont több tucatnyi van. Valamint nincs koncepcionális vagy semmilyen más értelme annak, hogy meg legyenek fosztva a saját látványuktól, ez nem emberkísérlet (és egyben mégis, mindig ilyen bezártságon alapuló műsor remek szociológiai kísérlet).

2022. nov. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Mi a Való Világ lényege? - Szórakoztató műsor, valóságshow.


Hogyan élnek bent? - Van forgatókönyv (nem hivatalos de nyilvánvaló), de ugyanúgy mint más, csak nem mehetnek sehová és összezárva egymással.


Meddig ? - 105 napig tart, régebben fél év volt (VV4 és VV5).


üzenni se tudnak a külvilágnak vele... Én meg így: Miért nem ? - Nem kaphatnak semmilyen infót, pl hogy kint ki jelenleg a nézők kedvence.


De tényleg nincs tükör se a villában? - De van


És meddig vannak bent? - Amíg ki nem esnek egy párbajon, ki nem zárják őket, fel nem adják, vagy a végéig (105 nap).


Ez idő alatt sehogy se tudnak beszélni a családtagjaikkal se és az időt se tudják megnézni hány óra van? - Nem tudom az időt tudják-e. Néha szoktak üzenni a családtagok (pl Karácsony).


Ez lenne a lényeg hogy elzárva élnek együtt? - Nagyjából igen, illetve a nézők szórakoztatása. A műsor lényege, hogy minden 2 hétben (és a vége felé hetente) van kiválasztás - kihívás, ezt ők döntik el ki kivel megy párbajozni és a párbajról csak egyikük mehet vissza. Ez a séma van egészen a végéig. A párbajon már a nézők döntenek, kit szeretnének látni. Illetve mindig van valamilyen tematikus hét, pl munkahét, sulihét, hogy azért ne unatkozzanak. És persze egy csomót szexelnek meg veszekednek, ezt nagyon szeretik a nézők.

2022. nov. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Általános konteó - és emiatt állandó vita alapja lehet, de nincs forgatókönyv. A készítők olyan módon tudják a játékot befolyásolni, hogy milyen feladatokat állítanak össze és ezek milyen hatással lehetnek a játékosok kapcsolatára. Ezt több műsorkészítő vagy háttérember is lenyilatkozta már, hogy például ha feszültség van emberek között, akkor kreálnak egy olyan kibeszélő játékot ahol konfrontálódni tudnak, és abból esetleg vita kerekedik. Vagy egy kibontakozó romantikus/szexuális kapcsolatot könnyebben beindít ha el vannak lazulva a szereplői, így valami romantikus feladatot kapnak, esetleg szerveznek egy jól bebaszós buliestét.

A forgatókönyv ellen szól, hogy ezek a játékosok nem színészek és nem is a legmagasabb kvalitásúak, kizárt hogy forgatókönyvet, szövegkönyvet, jelenetsorokat tanuljanak be és játsszanak el, mikor a történet enélkül is megírja önmagát, ha jól állítják össze a szerkesztők a menetrendet.

Szintén a forgatókönyv ellen szól, és szintén nyilatkoztak róla, hogy a szavazásoknál közjegyző előtt történik a hitelesítés, valamint sokszor keresztülhúzza egy tematikus hét vagy esemény szervezését és kimenetelét az, ha például fiú-lány párosra vannak tervezve a feladatok és fiú/lány esik ki úgy, hogy ne működjön az eltervezett feladat. Az előző évadban az élő adás alatt Anikónak volt is egy olyan spontán elszólása a kiválasztás/kihívás eredményének kiderülésekor, hogy vesztett egy tálca sütit, hiszen nem az következett be amire fogadott.

2022. nov. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A villában ők takarítanak vagy van erre személyzet?
2022. nov. 21. 21:10
 5/9 A kérdező kommentje:
És akkor Tv-t se tudnak nézni?
2022. nov. 21. 21:26
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Ők takarítanak, fel szokták osztani a munkát, és a TV-ben csak a műsorvezetők jelentkeznek, másra nem használják.
2022. nov. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%

"mindig ilyen bezártságon alapuló műsor remek szociológiai kísérlet"


Ezt nyilván aki írta sem gondolta komolyan. Nincs reprezentatív minta, nincs kontrollcsoport, ez hülyegyerekek játszótere. Nincs mit rajta szépíteni.

2022. nov. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%
Idén idősebb korosztályt válogattak be (sok 26-32 év közötti van), ha nézted volna tudnád. Valószínűleg tanulták a hibájukból, hogy az előző évadokban túl sok volt a 18-20 éves fruska. Szerintem ez az évad 1 fokkal nézhetőbb lesz, komolyabbaknak tűnnek, de majd meglátjuk. Nekem eddig tetszenek a szereplők, és kiváncsian várom az első összefoglalót.
2022. nov. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igazából ez majdnem olyan, mint az útvesztő című filmben, hogy egy kis helyre be van pár ember zárva és megfigyelik a viselkedésüket különböző kreált helyzetekben csak ez nem tudományos célból van hanem szórakoztatásra.

105 napig tart a játék, de rendszeresen van kiválasztás (megnevezik a játékosok kivel nem akarnak tovább együtt élni) és aki a legtöbb jelet kapja az lesz a kiválasztott majd pár nap múlva jön a kihívás itt meg a kiválasztott kihív 1 embert akivel majd pár nap elteltével párbajozni fog. A párbaj kint zajlik a stúdióban ahova csak a 2 párbajozó megy. Ott jelen lehetnek a családtagok is, de nem mehetnek oda hozzájuk különben büntetés lesz. A párbajt a nézők döntik el szavazással, hogy kit akarnak tovább látni a műsorban. Akire többen szavaznak az visszamegy a villába a másik fél pedig kiesik és így fogynak a játékosok folyamatosan míg a 105. napon valaki megnyeri majd.

Kaját, piát, tisztálkodószert mindent kapnak bőven ingyen ha jól tudom még ruhacsomagokat is a műsor támogató cégétől persze visznek sok sajátot is.

Takarítani, főzni, mosni nekik kell. Kamera mindenhol van még a wc-ben is persze a műsorba nem vágják be max a kisérő műsorba a nekedvalóba, hogy meztelenül fürdenek, szexelnek stb.

Szoktak játékokat szervezni nekik vagy vannak tematikus hetek is pl iskola hét ahol rendesen visznek be padokat mennek be rendes tanárok és tanulnak 1 hétig utána vizsgáznak is. Aki a legjobban teljesít kap valamilyen jutalmat.

A villát csak akkor hagyják el, ha párbaj van vagy ha kapnak valami olyan feladatot vagy egy játéknak olyan nyereménye van ami villán kívüli pl hazalátogatás 1-2 óra erejéig vagy étterem, strand stb.

A hozzátartozókkal nem beszélhetnek max ha van ilyen nyeremény illetve ha szülinapja van valakinek vagy karácsony akkor kapnak a villalakók az otthoniaktól egy videóüzenetet meg ők is üzenhetnek a kamerákon keresztül. Igazából a tv is erre szolgál meg a műsorvezetők szoktak bejelentkezni ott ha pl kiválasztás van meg kihívás vagy ha valami hírt akar közölni a lakókkal. De műsorokat nem nézhetnek max ha nyernek mint pl az előző évadban megnézhették az álarcos énekest.

2022. dec. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!