Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Miért kell, miért szükséges...

Miért kell, miért szükséges mindig ezeket sorozatokat, szappanoperákat játszani?

Figyelt kérdés

A TV2-n, Duna TV-n,Cool TV-n, stb napközben gyakorlatilag az elmúlt 20 éve legalább, ugyanazokat a sorozatokat játsszák körbe körbe, mint a Rex felügyelő, Hegyi Doktor, Columbo,Tetthely, Don Camillo, Don Matteo, Cobra 11 és társai, de nemcsak a TV2-n, hanem minden más kereskedelmi csatornán is folyamatos ismétlések vannak, visszamenőleg 40-50 év távlatában mindent agyon játszanak a tévében. Miért szükséges az, hogy ezeket a sorozatokat minden negyed évben körbefuttassák és miért erőltetik rá az emberekre, leginkább a nyugdíjasokra, állapotos és várandós asszonyokra, otthon fekvő betegekre, hiszen a munkahelyen napközben dolgozó emberek nagy része ezeket a sorozatokat és szappanoperákat úgy sem ér rá nézni, stb. Mi szükség van erre és miért kell megismerni ezeket az összes felnövő generációnak? Rendben van, hogy némelyikük egykor nagy siker volt mint pl a Columbo és a Dallas, Jocky TV még csak hagyján ebben a kérdéskörben, de azért a jóból is megárt a sok.


Persze van az az alternatíva, hogy akinek nem inge ne vegye magára és váltson csatornát, nem muszáj ezt néni alapon, de ez is hülyeség valahol, mert ha bárki belegondol, ez csak egyfajta szegénységi bizonyítványt mutat be az embereknek arról, hogy mennyi szűk látókörű, megrögzött és begyepesedett agyú ember dolgozik ezeknél a tévé társaságoknál, hogy nem tudnak kiszakadni a négy fal közül és kettőig nem látnak és képtelenek más filmeket, sorozatokat, vígjátékokat és dokumentum filmeket megvásárolni, annak érdekében hogy valóban színes és szórakoztató legyen a műsorpaletta. Még az is rendben lenne, hogyha 5-10 évente leadnának ezeket a most ismétlődő sorozatokat egy szuszra, de az nagyon nincs rendben, hogy negyed évről-negyed évre folyamatosan ismétlik ezeket, mint egy megakadt lemezjátszó, vagy egy kalitkába zárt papagáj a napi mondókáját. Ráadásul átvitt értelemben véve fizetünk is érte, mert a Digi TV, UPC, Mindig TV, HWR, Direct One és társaik folyamatosan kiküldik a számlát érte, amit hónapról-hónapra mindenkinek be kell fizetni, aki tévé adásokat néz.


Hogy lehetne közös erővel lépéseket tenni ezek ellen a tévé társaságok ellen, vagy tudunk e közös lépéseket tenni, hogy egyszer és mindenkorra fejezzék be ezeket az ismétléseket és körbe játszásokat a műsoraikban és változtassanak műsorrendet végre?



2022. nov. 23. 14:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ezeket nézik az emberek, addig semmit, ha senki nem nézné, akkor nem adnák tovább
2022. nov. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
Felfoghatatlan, miért néz tévét bárki is a 21. században.
2022. nov. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a legolcsóbbak, és a leginkább agyzsibbasztóak (vagyis ezek terelik el az agyad legjobban a problémákról).
2022. nov. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem őket nézni, én nem hibáztatom aki a focit szereti én meg nem. Ez vagyok én.

Biztos te is szeretsz v mit amit én nem.

Ez van

2022. nov. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Te ne nézd, ha nem tetszik, ellenben nagyon sok nyugdíjas nézi ezeket, nekik meg bejön. Plusz, van aki szereti újra és újra megnézni ugyanazt.
2022. nov. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A kereskedelmi tévéknél elég régóta igen sokat foglalkoznak vele, hogy minél jobban megismerjék az emberek tévé nézési szokásait. Így tudnak olyan műsorokat vetíteni, amivel minél nagyobb közönséget tudnak elérni.


Hidd el, ha ezek a műsorok nem lennének népszerűek azok körében, akik azokban az idősávokban nézik ezeket a csatornákat, akkor nem ilyen műsorokat adnának. Megértem, hogy a te ízléseddel nem egyezik, én se tudtam ezeket soha megérteni, mert én mást néznék. De ettől még a nézők zöme nem azt nézné, amit én.


És sajnos egyre több olyat kaszálnak el 1-2 évad után, amiket én szívesen néznék sokkal tovább is, miközben halomban termelik az olyanokat, amik nem érdekelnek.


Sajnos ilyen a tömeg szórakoztatás. A tömeg ízlése határozza meg, hogy mi menjen...

2022. nov. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Miért szeretik a Szappanoperát. Nos a Dallas is az volt pl.

Ahogy előttem lévő is mondta mindig történnek benne olyan események amiket az ember/emberek egyre jobban várnak és egyre jobban leköti őket! Igaz mára már egyre kevesebben fiatal tud leülni megnézni ezeket, így az idősek kapcsolgatják a TV készüléküket egyik adásról a másikra, majd amikor vége lehet "fecsegni" róla. :)

2022. nov. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Annyit még hozzá tennék, hogy a Rex és a Cobra11 az nem az inkább akció sorozat. A Columbo, a Derrick és a Kojak krimi sorozat.
2022. nov. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Elég nagy csalódás és őszinte részvétem ezekhez a filmekhez, szappanoperákhoz és sorozatokhoz, mintha nem lenne másik 1000 sokkal színvonalasabb megoldás még a sorozatokban is. A 90-es évek óta egyik sem volt látható egyik Magyar tévén sem a felsoroltak közül, mint pl (Dempsey és Makepeace (Mellesleg milyen finom és gyönyörű kis angol nő volt és még most is milyen szép), TJ. Hooker, Szuper nagyi, Miami Vice, Twin Peaks, Mission Impossible, T.I.R), stb, inkább ezeket játszanának egy kis szellemi frissítés érdekében és értelmében. Mert ezekbe több értelem van mint ebbe a sok szar Német, Olasz, Brazil és Török sorozatokba és szappanoperákba. A filmekről ne is beszéljünk. Egy időben még a Karate majom Chuck Norris-os sorozatoktól is a falra másztam. Walker a Texasi lotyó. :D Ez kell nektek egész biztosan, ez hozza a szellemi értelmet a kis buksiba nap mint nap. Ha szar van, maradjon is szar. Így igaz, Balkániában mire is számíthatnék. Jó ez egy így ahogy van, nézzétek csak tágra nyílt szemekkel 100 évig ezeket az ócska és színvonaltalan barom műsorokat. Ezért tart itt az ország, mert nemcsak a médiások hülyék benne, hanem egyöntetűen a Magyar állampolgárok is, akik mindenbe belenyugszanak és fürdenek a melegszar meleg máléban és jó minden ahogy van és csak a szájkaratéra telik, másra nem. Egészségetekre ezekhez a nagyszerű és felemelő műsorokhoz. Jó szórakozást hozzá még vagy 15 évig, utána már úgyis csak a sírból nézhetitek majd tovább és onnan is csak a legjobb esetben.;)

Ütődött együgyű népség !

2022. nov. 26. 22:58
 10/12 anonim ***** válasza:
2 neked mi a franc bajod van azzal hogy vannak olyanok akiknek van tévéjük te vagy szánalmas hogy ekkora baromságot irsz
2022. nov. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!