Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Sweet tv vagy direct one?

Sweet tv vagy direct one?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb melyiket éri meg jobban?

2023. júl. 18. 18:33
 1/1 anonim ***** válasza:

A Direct One-t nem próbáltam. Annyit tudok róla, hogy egy év hűségidőt kell aláírni, e nélkül nem lehet megkötni. Már eleve a hűségidő gondolata sem tettszik nekem, főleg mert zsákbamacskát vennék, mivel előzetesen kipróbálni sem tudom az alkalmazásukat vagy a felületet. Még csak bemutató videót, vagy tesztet sem találtam róla. Voltam bent személyesen azért, hogy megnézhessem a felületüket, de nem mutatták meg, azt mondták ha megrendelem, majd meglátom milyen. Köszönöm szépen, de nekem így nem kell. A leírás alapján meghatározott csatornák műsorai 7 napig visszanézhetőek, és HD minőségben lehet nézni.


Régebben több szolgáltatást is használtam, illetve próbáltam, jelenleg a Sweet TV-re fizetek elő, a közepes M csomagra, ebben 80 csatorna van és 3900 Ft havonta. Van még két csomagjuk ezen felül, az oldalukon meg lehet nézni az árakat és a csatorna kínálatot. Ez a szolgáltatás ingyenes próbaidőszakot ad, továbbá hűségidő nincs rá (prepaid a számlázás, azaz előre kell fizetni, automatikusan levonja, de bármikor lemondható). Az ingyenes próba ideje bőven elegendő arra, hogy kipróbáld a felületet és az alkalmazásukat. Sok csatorna műsora 7 napig visszanézhető, és HD meg FullHD minőség is elérhető. Amit hiányolok, hogy nincs benne részletes műsorújság (erre más szolgáltatást kell használnom). Ha valaki okos TV-n nézné, erre is telepíthető. Pár hónapja még sokkal drágább volt (5500 Ft az M csomag, ezt az előnyök ellenére is sokalltam), de utána egyből váltottam, amint mérsékelték az áraikat. Amíg ilyen árban lesznek, addig maradok is náluk, mert jók.


Van még pár alternatíva, ezeket is ismertetem röviden.


Telekom TV GO: ez 3600 Ft és 90 csatornát adnak, amivel árban elég jók. A hátrány, hogy csak SD minőségben nézhető (otthoni előfizetés mellé adott TV GO-n elérhető a HD, nem értem önálló előfizetésnél ez miért nincs benne). Meghatározott csatornák és műsorok 3 napig nézhetőek vissza. Részletes műsorújság van benne. Okos TV-re úgy tudom, nem telepíthető az alkalmazásuk. A számlázás utólagos, online szerződést kell kötni, hűségidő viszont nincs rá. Ingyenes próba nincs, viszont a közszolgálati TV-k ingyen nézhetőek, ami lehetőséget biztosít az alkalamazás és a felület kipróbálására. Összességében elég jó szolgáltatás, elégedett voltam velük, a Sweet TV mellett ez a másik szolgáltatás, amit ajánlok.


Mindig TV GO: a MAX csomag jelenleg 4999 Ft. Előnye, hogy legtöbb csatorna 7 napig visszanézhető (viszont az előretekerés nem mindenhol érhető el, azaz a reklámokat felvételnél is végig kell nézni, ha pedig kilépsz vagy megakad a lejátszás, előlről kezdi, ez bosszantó hiba). Meghatározott csatornáknál HD és FullHD minőség is elérhető. Okos TV-n is használható az alkalmazásuk (ez utóbbi típús függő). Részletes műsorújság is van benne. Náluk nézhető a legtöbb csatorna ingyen, szám szerint 14 darab. Ezzel nem csak a felületük és az alkalmazás tesztelhető, de a 14 csatorna szerintem elég jó kínálat ingyen. A számlázás prepaid, és automatikusan vonják le a díjat, hűségidő erre sincs.


Itt/Ott TV: elég jó árban vannak, az alap csomag 1590 Ft-ért tartalmazza a legnépszerűbb csatornákat (tényleg korrekten összeválogatták), ami mellé akár egyenként is választhatunk csatornákat (ez jó, ha adott csatornákat néznénk csak). Több csatorna HD-ben is nézhető. Regisztráció után 24 órás ingyenes próbát adnak. A hátránya, hogy visszanézhető műsorokat jelenleg nem kínálnak, cserébe nagyon kedvező az áruk, főleg ha egyedi csomagot állítunk össze. Okos TV-n is használható az alkalmazásuk. A számlázás náluk is prepaid, automatikus levonások nincsenek, akár félévre is rendelhetünk (úgy egyébként adnak egy kis kedvezményt az árakból).


Yettel TV: régebben bárki számára rendelhető volt, sajnos ma már csak Yettel előfizetéses tarifákhoz vagy otthon nethez rendelhető, tehát utólagos a számlázás. Meghatározott csatornák náluk is 7 napig visszanézhetőek, és részletes műsorújság is van benne. Van egy felvétel opció, ezzel 30 napig tárolhatunk korlátlan felvett műsort.

nov. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!