Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Nem túlzás a reklámok mennyisé...

Nem túlzás a reklámok mennyisége egyes kereskedelmi adókon?

Figyelt kérdés

Múltkor az egyik ilyen csatornán néztem a híradót, ami elvileg 20:25-ig tartott a műsor szerint. 20:09-kor elköszönt a hírolvasó. Ekkor néztem meg a műsorújságot, és láttam, hogy a következő műsor 20:25-kor kezdődik. Gondoltam, akkor még folytatódik a híradó, mondjuk, az első felében leadták a magyar híreket, aztán majd jön a második fele a nemzetközi híradásokkal.

Fenéket. Reklám reklám hátán, majd a csatorna logója, utána megint reklám, megint a csatorna logója, aztán műsorajánló, csatornalogó, majd a változatosság kedvéért megint reklám. Közte olyanok, amiket 10 perccel korábban már leadtak. Végül 20:25-kor elkezdődött a következő műsor.

A híradóként aposztrofált műsorból 9 perc volt a tényleges híradó, és utána 16 perc tömény reklám.

Miért hagyjuk ezt? Az ilyen csatornákat bojkottálni kellene.

A reklámok egy dolog miatt hasznosak: ki lehet menni pisilni filmnézés közben. De arra nem kell 16 perc!😀



2023. aug. 12. 19:26
A kérdező szavazást indított:
Szerintem egyáltalán nem kellene reklám a tévében.
A műsorok között legyen egy rövid reklám, de a műsor közben ne.
A műsor közben is legyenek rövid reklámok, de ne kevesebb, mint fél óránként.
Felőlem akár hosszabb is lehet a reklámidő, mint maga a műsor, nem zavar.
20 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A reklámblokkal megszakított filmek még elmennek, az időtartamán kéne finomhangolni. Így ki lehet menni wc-re, popcornt pattogtatni, stb. A film közben felugró reklámoktól viszont a falra mászok, nagyon zavaró. Azokat be kéne tiltani.
2023. aug. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
17%
nem. elvégre senki nem nézi a kereskedi adókat akine van esze
2023. aug. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

A 20:25-ig tart és a 20:25-kor kezdődik a következő nem ugyanazt jelenti.

A másik kérdés, hogy ez mindennap így van-e, vagy egyszeri esetről van szó.

"Az ilyen csatornákat bojkottálni kellene." Bojkottálhatjuk, ha nem nézik, nem marad így.

"ki lehet menni pisilni filmnézés közben. De arra nem kell 16 perc!" Akkor lehet vacsorát csinálni. :)

2023. aug. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Melyik volt ez a csatorna?
2023. aug. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Direkt nem írom, mert már másikaknál is volt korábban hasonló megfigyelésem, azoknál is 20-25 perc egy reklámblokk, a film meg közte kb. negyed óra.

Már elég régóta nemigen nézek tévét, esetleg néha egy-egy ismeretterjesztő csatornát (de azokon még normális hosszúságúak a reklámok) most csak véletlenül alakult úgy, hogy megnéztem azt a híradót, de nem sokra mentem vele.

2023. aug. 12. 21:25
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
A reklámok borzalmasak, rohadt erőszakosak. Én csak a moziban szoktam ezen ledöbbenni, mert tévét már évek óta nem nézek (filmeket igen).
2023. aug. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

És azon túl, hogy erőszakosak, totál haszontalanok is, mert a története némelyiknek ha meg is marad bennem valamiért, a reklámozott márkanév szinte soha. Egyesekből meg ki sem derül, hogy valójában mit is reklámoznak.


A hüvelygombás reklámot meg skippelem, elvégre fel is szólítanak rá benne erre!

2023. aug. 12. 23:46
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
Egyszerű a emgoldás: Ne nézz TV-t, online minden elérhető, innentől ekzdve nem sok értelme van TV-ben nézni bármit is, pláne a reklámok miatt.
2023. aug. 13. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Lényegében lassan már csak reklám van a tv-ben, ami üvölt. Ráadást még az egymás melletti csatornákon is egyszerre, hogy még véletlen se nézzél mást. Mondjuk én is abbahagytam a tv-zést már jó ideje, s ez is az okok közt volt.
2023. aug. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Meg fogják oldani, hogy online filmnézés közben is reklámokba ütközzünk! Majd, ha már túl kevesen néznek tévét.

Tartok tőle, hogy egyszer eljutunk odáig, hogy kötelező lesz megnézni a reklámokat. Láttam filmeket, amik erről szóltak, egyelőre hihetetlennek tűnik, de szerintem eljutunk odáig!

Hisz, ha megnézzük, egy csomó kereskedelmi adónak kizárólagos lényege a reklám. Nem a filmek, műsorok, hanem a reklám. Hiszen a müsor, amit keadnak, nem más, mint sorozatok ismétlése végtelenítve, ugyanazoknak a filmeknek a vetítése újra és újra.

Nem embernek tekintenek minket, hanem vásárlóknak.

2023. aug. 13. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!