Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » 2006-ban miért csak 4:3 SD TV...

2006-ban miért csak 4:3 SD TV adás volt Magyarországon?

Figyelt kérdés
Az az év amikor megszülettem.

jan. 5. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Mert akkoriban még a 4:3 képarányú analóg katódsugárcsöves tévék voltak jelentős többségben. Mi is akkor vásároltunk egyet ami a mai napig működik. Csak azért vettük meg, mert van rajta komponens bemenet és progressive scan, ami a DVD-hez nagyon jó volt, így egy hatalmas ugrás volt a VHS után - te tudod egyáltalán mi az? Ez a csatlakozó már képes HD jelet továbbítani, ez a tévé nem fogadja. A 2009-ben vett FHD LCD már igen, az már 16:9-es, de még akkor is csak a köztévé adott 16:9 HD adást, az is csak a MinDig TV-n volt fogható, a kábelszolgáltatók akkora felárat kértek, hogy inkább maradtunk az analógnál és a köztévéhez beszereztünk egy erősítős szobaantennát, hogy az jöjjön HD-ban. Meg persze a 2006-os katódsugárcsöves tévé nem is vett mást, csak az analógot.
jan. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Mert 2006-ban a legtöbb tévé 4:3 képarányú volt. Ez volt az évtizedek óta megszokott szabvány, és nem olyan könnyű ám új szabványra áttérni. Ha hirtelen áttértek volna 16:9-re, a lakosság kb. 95%-a egyből felháborodott volna, hogy miért van minden csatorna képe alatt és fölött vastag fekete csík? A tévé meg nem olyan dolog, amiből az ember 3-4 évente újat vesz. Főleg, hogy a 16:9-es tévék ekkoriban elég drágák voltak.


Továbbá pedig: 2006-ban csak analóg földfelszíni műsorszórás, valamint (jellemzően analóg) kábeltévé létezett. Ez a technika pedig nem volt alkalmas SD-től eltérő felbontás továbbítására, de még ha képes is lett volna, nehéz lett volna megoldani, hogy kompatibilis legyen az addigi tévékészülékekkel.

jan. 6. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az analóg földfelszíni tévé adás csak 2013-ban szűnt meg Magyarországon. A Mindig TV DVB-T szabványban meg csak 2009-ben indult! A leg több kábel tévé szolgálató még mindig sugároz analóg tévé adást is. Ilyen például a DIGI KFT is. Ahol a DIGI kábelen még ma is 2024-ben is van 47 db analóg TV csatorna. Igaz a DIGInél 142 db DVB-C alapú digitális kábel TV is van ma már (2024-ben). A 4:3-as kontra 16:9-es kép arány. Ez ugyan olyan volt mint annó a Fekete - Fehér tévé kontra színes TV. Már 1967-től létezett szines adás a tévében. De még sokaknak a rendszer váltás idején is 1989-1990-ben is fekete-fehér tévéje volt. Szóval nem egyszerű az át állás. Mert millios db számú tévé készüléket kell le cserélni. És ehhez sokszor akkár évdtizedek is kellenek.
jan. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

1978-ban vettek a szüleim színes TV-t, Munkácsy Colort. Távirányító nem is volt hozzá. A környék hozzánk járt át, hogy belenézzen valamilyen sorozatba (Onedin család és Gyökerek mentek akkoriban). Mindenki azt mondta, hogy milyen gazdagok vagyunk. Pedig nem így volt. Másoknak kocsija volt, nekünk csak színes TV-nk feleannyiért. 1997 környékén láttam először lapos számítógépmonitort. Egy Samsung volt, és 800 ezer Ft volt, mikor 75.000-et kerestem. A Plazma TV szintén hasonló volt. A Duna Plázában láttam, Philips, 1,5 millióba került. Nem ugrott rá mindenki. Kb olyan, mint ma a 8K TV vagy a lézerTV-k. Amíg van egyszerűbb és olcsóbb, addig nem kell megvenni. Most is szétnézel, rengeteg olyan adás megy, ami fel van csiholva, hogy valahogy nagyképernyőre tegyék. A HD adások is csak 720p felbontásúak. Jó, ha van streamingszolgáltatód, akkor nyilván elérhető sok minden 4K-ban is. De a 8K még odébb lesz, hogy elterjedjen.


Nem teljesen a kérdésedre válaszoltam, inkább csak a többiekéhez fűztem hozzá egy-két gondolatot.

jan. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!