Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » A rajzfilmek mitől lesznek...

A rajzfilmek mitől lesznek gyerekesek?

Figyelt kérdés
Pláne manapság, amikor igen tekintélyes mennyiségűben, gyilkolnak, folyik a vér stb (legalább annyira mint egy kommersz akció filmben)...miért húzzák rá még mindig a műfajra, a gyerekes/infantilis szót?

2013. máj. 5. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
A rajzfilmek gyerekeknek készülnek.
2013. máj. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Játékokat is sokan gyerekesnek tartják, a legegyszerűbb nem foglalkozni vele.
2013. máj. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert eredetileg gyerekeknek készültek, vidám, tanulságos meséket vittek vászonra.

A véres, gyilkolás később terjedt el, de sokak gondolkodása nem fejlődik a korral. Sajnos.

2013. máj. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A rajzfilmek eredetileg, amikor még nem volt TV és csak a moziban adták őket, mindenkinek szóltak. Nem létezett még az a sztereotípia, hogy kimondottan gyerekeknek készültek volna, hiszen voltak bennük bőven nem nekik való jelenetek. Lényegében ugyanúgy kezelték az animációs filmeket, mint a "rendeseket".


Aztán mikor elterjedt a TV, a mozis rajzfilmek "uralma" összeomlott. A stúdiók rájuk szánt költségvetése megcsappant, ezért az animációs filmek leegyszerűsített technikákat kezdtek alkalmazni. Egyedül a Disney maradt meg a topon, de ők meg egyre gyerekesebb, családbarát filmeket készítettek. Ezek a tényezők játszottak közre abban, hogy az animációs ipar átkerült a köztudatban a gyerekmédia tartományába, és ezt a nézetet a '80-as évek során készült töméntelen játékreklámozást szolgáló sorozatok csak megerősítették.


Ma is ennek az utóhatását érezzük, habár már szerencsére egyre kevésbé.



Remélem, jól értelmeztem a kérdést. Annyit hozzáteszek még, hogy azok a műsorok, amik csak azzal próbálnak érettebbek és felnőttesebbek lenni, hogy tele vannak ocsmányságokkal meg erőszakkal, joggal nevezhetők gyerekesnek és éretlennek. Én inkább azokat nevezem tényleg érettnek, amik előadnak egy komolyabb sztorit jó szereplőkkel, netán komolyabb témákra is rátapintanak.

2013. máj. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) ennél kielégítőbb választ nem is kaphattam volna
2013. máj. 7. 14:30
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én már csak annyit tennék hozzá, hogy van rajzfilm, és mesefilm. Egy mesefilm gyerekeknek szól leginkább, mellőzve az ijesztő, durva dolgokat.

A rajzfilm lehet bármi. Úgy gondolom az anime rajongók nem fognak nekem támadni, ha azt mondom az anime is rajzfilm. Abban lehetnek durva vagy ijesztő dolgok. Azok nem feltétlen gyerekeknek szólnak.

2013. máj. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!