Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Miért ilyen ritka gyenge a...

Miért ilyen ritka gyenge a magyar sportkommentálás?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy tisztelet a kivételnek ( ha van), illetve, hogy igen elfogultam szoktam kritikát gyakorolni.


+) küzdősportoknál, különleges sportoknál a felkészültség teljes hiánya.

+) focinál a sportolók biográfiájának monoton hangon való ismertetése miközben pörögnek az események.

+) forma 1 - teljes katarzis...hát erre nincs szó

+) sportolók degradálása, kifigurázása, esetenként megszégyenítése vicces módon előadva, ami persze nem sikerül, marad az értetlenség

+) általános műveltség és intelligencia nélküli viccelődés, jópofizás, szójátékok

stb


Javaslat, vagy hogy képzelem el, illetve hogy látni másik adókon :


Objektiv kommentálás érdekes magyarázatokkal, mely közelebb viszi a nézőt a sugárzott sport mélyvizébe. kifejteni hogy ténylegesen mit lát az ember, hogy értse is amit lát.


Vélemény?


2008. jún. 16. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok egy sportrajongó, de egyet kell értenem veled. A kereskedelmi (itt az RTL-t és a TV2-t értem, Sport1-2-m nincs) csatornákon érthető (?), hisz reklámokból élnek, amelyik csapat/fél szponzora többet fizet nekik, azt ajnározzák, a többit fikázzák.

A kereskedelmi adókon nincsenek is igazi kommentátorok, inkább viszonylag felkapott emberek vezetik a műsort, de sporthoz általában sok közük nincs. Pl. Winkler Róbert: az, hogy jó volt régen a Totalcar, nem biztos hogy boxkommentátorrá változott a Robi gyerek. De szerintem Kokó sem teljesen képernyőképes. "Világbajnok" volt (kb hatodmagával), de kommentátorként 0. A Palikra kár szót is vesztegetni, meghalok ha meghallom a hangját. A Gyulai szintén vezetett autós műsort (ez vajon hagyomány?), de szerintem az is elég rossz volt. A sportműsorokban pedig katasztrofális.

Mert mind laikus szerintem.

Az 1-esen van néhány "öreg" (Gundel, meg van még 1-2, de a nevük nem jut eszembe), de igazából ők sem az igaziak. Mert ők bár elvileg értenek hozzá (ha nem is azért mert tanulták, hanem a tapasztalat miatt), viszont ők a megélhetésért teszik. Nem az a lényeg, hogy érdekeset mondjon, hanem az, hogy végig kitöltse a játék hosszát.

2008. jún. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én kifejezetten csipem Palikot mikor F1 et közvetit:)

Csak szegény közvetitőtársát annyira elnyomja néha, mintha nem is hallané, ha mond valamit:D

De szerintem még élvezetesebb, hogy ennyire beleéli magát :)

Külön lehet rajta röhögni.

Nekem ami nem teccik az a műkorcsolya és a toronyugrás, szinkronugrás.

Amikor monoton , unott női hangok ...

Fociban hát ... azzal sem vagyok teljesen elégedett , de lehetne végülis rosszabb is :)

NBA közvetitéseket viszont szeretem :)

17L

2009. aug. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!