Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Animések: hoogy álltok a...

Animések: hoogy álltok a jrpgkkel?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy fura mennyi animés kérdés van az oldalon, meg mennyi magyar animés oldal van, jrpgs meg alig.

2014. júl. 17. 06:38
 1/5 A kérdező kommentje:

Aki nem tudá: pcre kevés van, talán csak az ys originst tudom ajánlani, x360ra a tales of vesperiát, mobilra a square-enix és a hiperdevbox címeit, inkább playstation konzolokra van sok.


És a japán mozifilmekkel hogy álltok? Ezekre gondolok: [link]


Vagy japán dolgok közül tényleg csak az anime érdekel itt "sokakat" ?

2014. júl. 17. 06:51
 2/5 anonim ***** válasza:

Hmmm...ha kijön valami jó JRPG akkor játszok vele :D Eddig mondjuk szerintem sokkal nem volt lehetőségem találkozni (sajnos az angol nyelvre való fordítás nem sokszor történik meg...)


De pl a kedvenceim:

Shin Megami Tensei Sorozat

Persona sorozat

Kingdom Hearts

Tales of sorozat


Valamelyik Star Ocean is megvan, meg a Disgea 2-őt is kivittem PS2-ön. A Dangranronpával is játszottam, de az nem jelent meg rendesen.


Inkább Visual Novel-ekkel játszom :)

2014. júl. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a final fantasy XIII sorozatot máig is játszom :)
2014. júl. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jó, de akkor miért nincs magyarul nagyobb jrpg oldal? (csak pár blog)


Talán Az lehet a gond, hogy konzol játékokat nem lehet olyan egyszerűen fordítani, mint animéket, és sokan nem tudnak elég jól angolul, de ez sok amerikai játéknál is gondot okozna...


Vagy az van, hogy az animéket az animax indította be magyarországon, a dorama fordítóoldalak az m1en futó pár sorozat óta léteznek úgy látom, kpop rajongók is inkább a gangnam style sikere óta vannak sokan, míg a jrpgk / keleti filmek talán még nem kaptak ilyen hypeot.

2014. júl. 18. 11:37
 5/5 anonim ***** válasza:

"Jó, de akkor miért nincs magyarul nagyobb jrpg oldal? (csak pár blog)"


Nincs olyan sok játék, amivel foglalkozhatnának. Sajnos itthon kevés (vagy csak alig) létezik olyan fordító, aki japánból fordít magyarra. A legtöbben angolból dolgoznak, azok pedig korlátozva vannak.


Sok animés honlap foglalkozik jrpg-kel is, szerintem ezeknek ennyi elég. Ha többet adnának ki angolul, akkor lehet lenne rá igény. De ki tudja, a legtöbben Lol-oznak, vagy valami agyonhypolt játékkal játszik. Itthon nem lenne rá igény sajnos.


Meg aztán lehet hogy az is közre játszik, hogy alig van pár PC-re és sokkal több van konzolra, főleg handlad-ekre.

2014. júl. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!