Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Belehalnának a magyar tvk, ha...

Belehalnának a magyar tvk, ha nem amerikából lisencelnének filmeket? Akármilyen keleti film is csak amerikai közvetítésen jön. Ezek hogy szerzik be a műsort, hogy ez a fura helyzet van? Kelet ázsia egyre jön fel, ez a tvkben miért nem látszik itt?

Figyelt kérdés

Én általában csak keleti filmeket, és sorozatokat nézek, viszont most kórházba kerültem, és ahogy kapcsolgatom a tvt, csak amerikait találtam, átnéztem két hétre előre a tv műsort, és nem csak ritka a keleti film, hanem abszolút nulla, annyira nem volt semmi.

Nem igazán értem, hiszen koreában és japánban egyre nagyszabásúbb sorozatok készülnek pl city hunter, nobunaga concerto, ruroni kenshin japánban és kínában egyre nagyszabásúbb filmek pl Journey to the west, umizaru4, terumae romae 2 stb egyre komolyabb grafikáju animék pl attack on titan


Amerikában szerintem nem készülnek olyan filmek, amiket az emberek évtizedek múlva is szívesen megnézne, pl star wars4-6, vagy indiana jones 1-3 vagy bud spencer-terence hill filmek, ezekhez foghatóak ma már nem készülnek amerikában szerintem.


Mégis nem csak amerikai fölény van a magyar tvkben kelet ázsiával szemben, nem is 99%ban amerikai filmek vannak, hanem 100%ban, mint valami diktatúra.

Pedig van (utolsó) szamuráj film, van (amerikai) ninja film, van gésa (emlékiratai) film néha van godzilla film, de csak amerikaiak, mintha eredetit tilos lenne, vagy nem tudom.


Észre vettem még yugioh gxet a viasat6on, de a teljesen kifacsart amerikai változat, van valami ni hao kai lan a tv2n, de az is amerikai animációs sorozat, ezeknek nem lehet más forrásuk csak amerikai?



2014. dec. 28. 08:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A koreai és japán filmekre és sorozatokra, mint látható Magyarországon csak rétegigény van, ez a réteg pedig annyira kicsi, hogy nem éri meg rá csatornát fenntartani. Amikor az MTV próbálkozott koreai sorozatokkal jelentős nézettséget nem tudott felmutatni, a Viasat6 animéinek is minimális közönsége van.


A kelet-ázsiai filmek, sorozatok el nem terjedtsége nem kifejezetten magyar vonás, a környező országokban sem jellemző, hogy a nagy csatornák animét, japán, koreai filmeket, sorozatokat sugároznának jelentős mennyiségben.


Egyebekben - és most aztán meglesz mondva, hogy milyen gáz vagyok - én néhány évvel ezelőtt nagyobb mennyiségben néztem japán horrort és az is problémát okozott, hogy a szereplőket megkülönböztessem, amennyiben nem szinkronos volt a film, mert még a hangjuk sem volt eltérő.

2014. dec. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Értem én, de ha az utolsó szamurájnak, gésa emlékiratainak jelentős nézettsége van, akkor a ruroni kenshin live actionnek, nobunaga concertonak ne lenne? Nem értem miért ne.


Szerintem a forrásokkal van a legfőbb gond ahonnan a műsorokat veszik, mert nem hiszem el, hogy amerikából még a zs kategória is megy, keletről még az a kategória sem.


Itt most szerintem a kelet ázsiai filmstúdiók is okolhatók, lehet hogy nem jönnek ki az itteni televíziós vásárokra, lehet hogy nem a megfelelő áron adják a filmeket? Úgyértem ha itt kisebb a nézettsége az A kategóriás keleti filmeknek, akkor adják mondjuk olcsóbban európai régióban, hogy nézettségnek megfelelő árban tudják megvenni az itteni tvk.


Vagy tényleg "a közönség mondjon le" :)

2014. dec. 28. 11:26
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez képest az ország legnézettebb sorozata ( Szulejmán ) keletről ( pontosabban Törökországból ) származik, szóval nem teljesen igaz hogy abszolút nulla a keleti filmek/sorozatok Magyarországon.
2014. dec. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kelet ázsiára gondoltam, ami (Kína+Japán+Dél Korea) gazdaságilag már most nagyobb mint észak amerika (usa+kanada) ... elvileg 10 éven belül kína önmagában is nagyobb lesz mint usa, kultúrálisan is jönnek fel. (A kérdés arról szól hogy mi az oka hogy a magyar médiumokat elnézve ennek nem látom nyomát? csak a neten látom hogy egyre komolyabb filmek, jobb zenék, kidolgozottabb játékok pl koreai mmok stb jönnek onnan)


Igazából az igazán gáz így belegondolva, hogy európa ilyen szempontból ma már semmi usához és ázsiához képest egyre jobban lemaradunk.

2014. dec. 28. 18:51
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
oké, majd ha ázsia is lead olyan sorozatokat mint a breaking bad, true detectives, the leftovers, game of thrones.
2014. dec. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Jól írta az első válaszoló, ezek annyira rétegművek, hogy saját országukon kívül alig van olyan hely, ahol stabil nézőközönséggel bírnának. Minket még az élőszereplős filmeknél és sorozatoknál sokkal jobban eladható mainstream animék is elkerülnek, pedig azoknak ebben az országban is van egy kiépült rajongóbázisuk. A keleti filmeknek még annyijuk sincs.


Ezzel szemben mondjuk Amerikában a kiadóknak az is megéri, hogy a legszarabb ósdi japán szörnyfilmeket kiadják DVD-n meg Blu-ray-n, ott van egy elkötelezett vevői réteg, akik rajonganak az ilyenekért. Itt még a legkiemelkedőbb műveknek sincs ilyenjük. Hogy miért, azt lehet találgatni... valószínűleg nem jutottak el ide időben az ilyen filmek/sorozatok, és aki csak utólag ismerkedett meg velük, az netről nézi őket, tehát a TV adók tojnak rájuk. Németországban, Olaszországban és biztos máshol is szintén van múltjuk a régebbi japán sci-fiknek, tehát nem arról van szó, hogy Európában nincs rájuk kereslet, inkább csak egyes országokban.


Talán valamennyire közrejátszanak az emberek általános Ázsia-ellenes előítéletei is. A japán művekről sokaknak az a felfogásuk, hogy debilek, furák, elmebetegek, gyatrán vannak elkészítve. Az animékről az él az emberek köztudatában, hogy erőszakos mesék, megrontják a gyermekeink tiszta lelkét, be kell tiltani őket!!! Az ázsiai élőszereplős művekről meg az, hogy... hát, szintén ázsiaiak, nincsenek bennük ultrakidolgozott amcsi speckó effektek, se közismert nyugati színészek, és nem is a nyugati közízlés oltárán áldoznak, tehát szintén szarok.

2014. dec. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anju ***** válasza:

"oké, majd ha ázsia is lead olyan sorozatokat mint a breaking bad, true detectives, the leftovers, game of thrones."


Ha majd lead..

[link]

[link]

[link]

[link]


Egyéb kérdés ?

2014. dec. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
nem. úgy értettem ha ők is gyártanak hasonlóan nagy kaliberű sorozatokat.
2014. dec. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Pont ezaz, hogy egyre komolyabb sorozatok jönnek ázsiából, magyar médiában meg semmi.

Másrészt amennyi magyar tv van, nemcsak a legjobb amerikai sorozatok mennek le, hanem néha olyanok is, amik tényleg gyengébbek, illetve szó szerint amerikából minden keletről szó szerint semmi.


Szerintem ez olyan aránytalanság, amire nem nagyon van magyarázat, vagy mi az?


Az előítélet sem lehet olyan nagy akadály, mert akkor senki sem nézte volna az utolsó szamurájt, gésa emlékiratait sem.

Úgyértem nem hiszem hogy valaki az utolsó szamurájt megnézi, de pl a "ghost of a chance"nek fordított japán filmet nem (vagy amiket feljebb írtam) nem hiszem hogy ezeknek olyan nulla lenne a nézettsége ha adnák. A film pluszon is mennek ilyen gagyibb amerikai filmek is a jobbak mellett.


Igazából a kérdést azért is tettem fel, hátha valaki képben van, hogy nincsenek kinnt a tvs vásárokon, vagy túl drágák vagy mi a gond?

2014. dec. 29. 16:16
 10/15 anonim ***** válasza:
Ami a japán animációt illeti, elvileg tényleg jelentősen többe kerül megvenni őket, mint egy amerikait, de a pontos arányokat nem tudom. Ebből kiindulva élőszereplős művek esetében is fennálhat hasonló, főleg az ismertebbeknél.
2014. dec. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!