Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Mást is zavar ez a reklám?

Mást is zavar ez a reklám?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amelyikben egy fehér ruhás kislányt engednek le koporsóban egy sírgödörbe...szerintem annyira...mármár gusztustalan...nem tudok mást mondani, egyszerűen felháborít a reklám. Tudom, hogy biztosan sokat jelent az adó 1% azoknak a beteg gyerekeknek, de azért egy kicsit szerintem túllőttek a célon. Belőlem ez a reklám nem vált ki együttérzést, hanem inkább felháborodást...
2010. febr. 8. 23:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Na belőlem is, újságban láttam, de teljesen le voltam döbbenve. Pont egy Rákellenes ligától nem vártam volna ezt a szörnyű reklámot. Azt hittem több bennük az empátia, de csalódtam.
2010. febr. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, ezt már bőven túl van a jóízlés határán! Úgyis odaadja az ember azt a pénzt, amit szán, miért kell így felforgatni a lelkét?

Morbid!!

2010. febr. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát jelentsétek be, hogy felháborító, sérti a közízlést, és a négy éves gyereketek síró görcsöt kapott, mert azt sem írták ki, hogy korhatáros. Hátha elgondolkodnak.


Hányinger.

2010. febr. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Engem még az is zavar, hogy itt a jobb oldalon és felül egyfolytában egy kopasz kisgyereket kell néznem a daganatos gyermekek alapítvány jóvoltából.

Semmi másról nem szólnak ezek, mint a bűntudatkeltésről... "Egészséges vagy, érezd magad rosszul és fizess, attól majd jobb lesz!" Aztán fizetsz, kicsit jobb, de hamar múlik, így aztán majd megint fizetsz... Én mondjuk még ilyen 1%-os mókát még sosem adtam senkinek, de spec hajléktalannak adtam már kaját... Utálom amikor az orrom alá dörgölnek betegeket, hajléktalanokat, stb... A tv-t nem nézem oké, így ezt amit írtatok megúsztam... de ez a kislány egyfolytában itt figyel jobb oldalon meg fent :S Miért nem lehet letiltani, vagy mittomén... Legyen lelkifurdalásom, hogy nem adok? Anyjuknak okozzanak lelkifurkát, ne nekem :)

2010. febr. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

szerintem egyáltalán nem egyértelmű ez az "úgyis odaadja az ember az a pénzt amit szán". és ha csak egy-két ember is meggondolja magát véletlenül attól hogy meglát egy ilyen felkavaró "reklámot" és úgy dönt hogy többet ad, nekik talán már az is sokat jelent. lehet hogy egy embernek a világon pont az segít. soha nem fogod megtudni hogy kin segítettél, de lehet hogy valahol egy életet mentettél meg. mert az emberek nem eleget szánnak az a baj, és ezért nyúlnak ilyen radikális eszközökhöz. néha jobb homokba dugni a fejünket. nem csak másokról, most magamról is beszélek. elosztogathatnám az összes vagyonomat rászorulóknak, teljesen kisemmizhetném saját magamat és még akkor is végtelensok ember maradna a világon aki szenved és segítségre vár. de nem teszem ezt mert én is olyan ember vagyok mint ti és szívesen segítek amikor épp ott van az orrom előtt a dolog, de azon kívül inkább nem gondolok rá. de én veletek ellentétben, legalább tudom hogy ez vagyok én.

reklemálsz hogy milyen sz@rul esik neked ránézni arra a reklámra, miközben vannak sokan a világon akik azért reklamálhatnának hogy milyen sz@rul esik nekik étel/ivóvíz/fejük fölé való fedél nélkül egyik napról a másikra élni, vagy valami betegség végső stádiumában haldokolni mert amikor még lehetett volna rajta segíteni akkor talán nem volt rá pénz.

2010. febr. 9. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

Bocs, de a túl szélsőséges reklám több emberben kelthet visszatetszést, mint szimpátiát és még többet adok érzést.


Amúgy én odaadom az egy százalékomat, teljesen véletlenül találtam egy alapítványt, amik nem hirdetik erőszakosan magukat, megtetszett és nekik adom.

2010. febr. 9. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

oké, ha az emberek többségében inkább visszatetszést kelt a reklám, akkor nem adnak többet, de amit már amúgyis rászántak, annál azért kevesebbet sem fognak adni csak az miatt mert megláttak egy ilyen reklámot.

viszont ha csak tényleg elvétve pár emberben is szimpátiát kelt és ez juttatja eszükbe hogy tényleg adni kéne, akkor már megérte.

privát véleményem csupán, én így látom.

2010. febr. 9. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is morbid és felháborító,ilyenkor pont az ellenkezőjét kéne mutatni,hogy pl: a kislány meggyógyul és mosolyog.De azért nekem az is furcsa,hogy a kislány aki a reklámban szerepel annak a szülei megengedték,hogy egy ilyen reklámhoz adja az arcát az is elég felháborító.
2010. febr. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
belőlem is visszatetszést vált ki...ellenszenves az egész kampány. buszmegállókban hatalmas plakáton ott fekszik a kislány a koporsóban, fölötte emberek...belőlem nem együttérzést vált ki, nem is sajnálatot, hanem azt , hogy hogyan képesek erre a reklám készítői. biztosan másokból pont azt váltja ki, hogy igen, odaadom a pénzem, de belőlem pont hogy nem...taszít...tudom, erről azok a gyerekek nem tehetnek, de ez a reklám borzalmas...
2010. febr. 9. 14:54
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem szívbemarkolóbb egy kopasz kisgyermek ÉLŐ!!!látványa,mint a halott kislányé aki a koporsóban van.Szinte már lelkileg megerőszakolják az embert ezzel a látvánnyal.Hol sugallja azt a reklám,hogy igen meggyógyulhatok?Vagy azt akarják mondani,ha nem adsz pénzt akkor meghal a beteg?!Semmi reménykeltést nem látok emögött.

Mikor először megláttam kifordult a pirítós a kezemből...És a szám is tátva maradt.

2010. febr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!