Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » AustriaSat, MindigTVExtra,...

AustriaSat, MindigTVExtra, DIGI Műholdat, vagy upc diectet (műholdas) érdemes bekötetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet hogy olyan területre költözünk ahol a kiépített kábeltévé hálózat egyenlő a 0-ával 29 analóg csatorna havi 3ezerért (vidanet) és tudom hogy borzalams minőséggel,szóval a fent említett cégek jöhetnek szóba Telekom nem mivel velük már megjártam párszor.

Azt tudom hogy az AustriaSat-nál kikerült az RTL és TV2 HD amiket azért szoktam nézni :(

Ezek fejében melyik a legjobb választás?

DIGI Film és a DIGI saját gyártású csatornái miatt érdemes digit kötetetni?

Többivel mi a helyzet menyire stabilak és mennyire jók a kép minőségük és korrektek-e?

Illetve azt hallottam hogy a upc elkezd kábelezni ez jó lenne de viszont 500lelekes falu szóval sok esélyt nem látok rá hogy tényleg elkezd és ezt mondta a faluba több ismerős is hogy ők se látnak rá sok esélyt? Szerintetek? Mivel állítólag Sopron(ott már van)-Kapuvárig elkábelez és a mi falunk is útba esne :D

Szóval nem tudom mi tévő legyek mivel ha lesz is a upc-ből valami akkor is csak jövőre, mi viszont December körül költözünk.



2015. szept. 21. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:

A kábeltv szolgáltatók közül mindenképpen a digit ajánlom, mert ha megoldható nálad, akkor akár 1 GigaBit/sec sebességű internetet is biztosítanak.

A műholdas szolgáltatók közül is a Digit ajánlom, ugyanis ingyen biztosítanak felvevős HD boxot (annyit még hozzátennék ehhez hogy a rögzítéshez neked kell beszerezni egy pendrive-ot,vagy egy külső usb-s merevlemezt.

Tulajdonképpen mindhárom szolgáltató biztosít ilyen boxot.

Ám belső merevlemezes boxot, csak a UPC és a T-Home biztosít ha ez számít. Minőségre, a Digi a legjobb.

2015. szept. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A többi céggel még nem volt dolgom.
2015. szept. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Upc-set az biztos
2015. szept. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

UPC Direkt. Sőt Amennyiben saját antennát s boxot használsz, akkor 1000Ft-al olcsóbb a medium s a feletti csomagok. Teszem azt medium csomagot választod (ez a legnépszerűbb), akkor a havidíjad 2000Ft, szemben a Digi-vel, ahol 3000Ft, ez azt jelenti, hogy egy box árát gyak. az első évben megspórolod, antennát pedig találsz használtan is akár, az is megteszi, de boxot is találsz használtan, s akkor azzal is feltudsz venni, adást megállítani, stb. viszont nem egy ostoba szolgáltatói boxod van.

Digi Film ár/érték arányban egy korrekt csatorna, de fontos, hogy ár/érték arányban korrekt, szemben pl. az HBO-val, ami irreálisan drága, a többi digis csatornáról nem igazán tudok nyilatkozni, sportot nem szeretem, ismeretterjesztő csatornáik pedig tudtommal a BBC kínálatából válogatnak, ami jelenthet minőséget, de hogy milyen sűrűn van ismétlés, arról fogalmam sincs. Ha fontos a sport, a foci, akkor egyértelmű, hogy digi, ha fontos, hogy egy normálisabb boxot használhass, fontos az a havi mínusz 1000Ft, esetleg azt az ezrest más csatornákra költenéd, pl. HD csomag, Filmbox pack, felnőtt csatornák stb.

Diginél a szolgáltatás része a HD csatornák, UPC-nél meg csak a közszolgálati csatornák az alapszolgáltatás része HD-ban.

Szóval nem lehet ilyet kérdezni, hogy melyik jobb, meg kell nézni a csatornakínálatot, az árat, s aszerint mérlegelni, neked melyik éri meg jobban. Nekem bevált a UPCD direkt kártyával, korrektek, s azért is mert mindig gyűlöltem a szolgáltatói boxokat, én fizetek, s még az, akinek fizetek, az dönti el, hogy a sorban mely csatornák hol legyenek, na meg az állam, mint második szereplő Ő is belepofázna, s persze fizessek azért, mert a boxal fel lehet venni, az adást meglehet állítani, szóval ebből lett elegem. Ja! S persze hűségidőből, no abból nagyon, hogy állandóan újra kellett kötni, aztán nem figyelsz oda drágább lesz 1 hónap minimum, majd ha hűséget kötsz lépnél közben de nem lehet... Direkt kártyára mikor kötöttem szerződést, akkor még nem volt hűség egyáltalán, a jelenlegi állás szerint 1 év hűséget kell vállalnod, viszont ha lejárt a hűség, akkor sem emelkedik az ár, szóval az ár nem "akciós" ár, ennyi s kész. Ahogy ismerem őket befogják lengetni majd 1 év után ha hosszabbítod 1 évvel, akkor kapsz X hónap X összeg kedvezményt, amit persze nem muszáj elfogadni.

Olyan boxot használok, ami szoftveresen megfelelő számomra, látványvilágában, hasznosságában, plusz funkcióiban, azt a csatornát rakom első helyre, amelyiket én akarom, s ha akarom, lekereshetek olyan csatornákat is, ami nem a szolgáltatás része. Jelenleg egy Amiko A3-at használok, de nézz körül nézz bemutató videókat, ajánlom figyelmedbe továbbá az Amiko Alien 2-t s egyéb linuxos boxokat, s ha ez képekben megvan a fejedben, akkor hasonlítsd össze a digi HD-s (Kaon box-ával) például...

Amiko A3: [link]

Alien 2 OpenATV-vel: [link]

Digis Kaon: https://www.youtube.com/watch?v=Sk14kDcsqis

Kaon esetében arról nem is beszélve, hogy valami energiatakarékossági okok miatt a box 3 vagy 4 óránként önállóan kikapcsol amennyiben nem kapcsolsz el az adott csatornáról, magyarán tétlenséget észlel, s mindez a funkció csodák csodájára nem kiiktatható.

2015. szept. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi. Csak az a baj hogy 3 tv-re kellene,bár ha nagyon úgy van akkor 2-vel is beérném. Mondjuk saját boxnak az a hátránya talán hogy saját magamnak kell lekeresni a csatornákat,ezt műszerész boltban mondták.

DIGI-nél van lehetőség CAM-Modulra avval nem lehet ilyet csinálni,hogy magam keresem le és állítom be?

2015. szept. 25. 20:06
 6/7 anonim ***** válasza:

De, pontosaban cam modul esetében csak arra van lehetőség.

3. TV-re adok egy tippet privátban, nem titok, csak nem osztom meg minden hülye előtt, mert félő, hogy "rosszra" használnák.

2015. szept. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, és az a hátrány, az inkább előny, hidd el. Mikor hetente, havonta egyszer az az üzenet fogad, hogy új csatornalista lett letöltve, s megint jó pár csatorna máshol van, vagy rád kényszeríti, hogy adott műsor nézése közben, márpedig te most letöltöd az új listát, nem nézed a Barátok közt-öt, akkor azért felmegy a pumpa. Pláne mikor a telekomnál voltam, akkor még lehetett saját listát készíteni, saját sorrenddel, persze a csatornák kiosztása nem változott, szal ami a 9-esen volt, az ott is maradt, csak a listában lehetett mozgatni, mind1... a lényeg az, hogy kész a lista szenvedtem vele fél órát, aztán 1 hónap múlva új lista, mert bekerült valami, elvettek valamit, áthelyeztek valamit stb. új lista letölt, mert választás nincs, csatornarendezést lehetett kezdeni elölről, s mikor ez évekig így megy, akkor kezdesz ideges lenni. Ha saját box, a változásokat magadnak kell lekeresni de nem kell állandóan elölről kezdeni a csatornarendezést.
2015. szept. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!