Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Aktív vagy Passzív 3D a jobb?

Aktív vagy Passzív 3D a jobb?

Figyelt kérdés

Tudom hogy már elhangzott sokszor ez a kérdés az oldalon de azok már 3-4 évesek. Azóta is fennáll a passzívnál a "villódzás"? Vagy már egyszíntű a 2?

Válaszokat előre is köszi.



2016. febr. 11. 21:12
 1/5 anonim válasza:

Én annyi különbséget vettem észre a kettő között hogy az aktív valakinek eléggé zavarja a szemét (vibrál el fárad a szem)

A passzív kényelmesebb szerintem..

2016. febr. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

3D-ben úgy tudok filmet nézni hogy ha van 3D Blu-ray lejátszóm illetve 3D-s Blu-ray filmem is?

Meg persze a tv.

[link]

[link]

2016. febr. 12. 11:46
 3/5 bellobig válasza:
Elég hozzá a TV is, ha csatlakoztatsz egy merevlemezt, arról is nézhetsz 3d-t.
2016. febr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De a letöltött 3D-s filmek általában .mkv formátumban vannak. Ez nem baj? Mert nem láttam a Tv-nél hogy támogatná ezt a formátumot.
2016. febr. 13. 09:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Passzív szemüveggel csak kisebb képernyőn érdemes nézni messzebbről. "Valódi" Full HD nagy képernyőn és a felbontásnak megfelelő távolságból a passzív rendszerű zavaróan csíkozott képet mutat, mert minden második kép sora feketének látszik a megjelenítés technikája miatt. Éppen a fele a megjelenített felbontása a valódi Full HD-hez képest.


Annál azért a passzívnak is jobb a felbontása, mint ha a régi képcsöves televíziót néznénk. Messziről és kisebb, 80 centi körüli v. alatti képernyőn ezt nem nagyon lehet észrevenni, mert azon nem nagyon látjuk a finom részleteket. Azon, kicsit messzebbről nézve még elmegy a passzívval is a 3D.


A passzív megjelenítés minősége valahol félút környékén van a régi képcsöves tv és a FULL HD (vagy az aktív 3D) minősége között, mert az aktív megjelenítés is FULL HD-s képet jelenít meg 3D-ben is.


Azt, hogy zavar vagy sem bármelyik is, valahol meg kellene próbálni megnézni mielőtt megveszed mert szerintem (más hozzá értők szerint sem) nincs az az ok amiért az aktív valóban zavarhatna, ha csak valakinek attól a gondolattól nincs fóbiája, hogy aktív és ettől szebb részletesebb a kép.

2016. márc. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!