Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Közönyösség! Később jobb lehet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közönyösség! Később jobb lehet?

Figyelt kérdés

A párom eléggé passzív. Jobban mondva inkább úgy fogalmaznék, hogy közönyös. Nem tesz félre, nem érdekli mi lesz az esküvővel, lakással, gyerekekkel, a jövővel. Nem beszél róla. A fizetéséből nekem szokott kedveskedni, sőt. Igazából egy szavam nem lehet ilyen téren. Figyelmes velem, ha erejéből telik. Az egy problémám vele, hogy nem gondol a jövőre, nem intézkedik. A minap kiderült, hogy nincsen a bankban takarékossága (nem tudom minek nevezik) amíg én gondosan félreteszek minden frintot. Beszéltünk ilyesmiről korábban is, de megnyugtatott, hogy ne aggódjak emiatt. Most viszont aggódok. Úgy érzem az eljegzéssel ő úgy érzi hogy letudta a dolog ezt a részét. Az esküvő meg a többi rám vár, mert ő már kivette a részét. A másik az, hogy nagyon sok döntést rám hárít, hogy ne ő legyen a hunyó, ha valami rosszul sül el. Nem szeret dönteni, hagyja hogy én irányítsak, de nekem egy olyan férfi kell, aki elmondja a véleményét, érvel, és ha kell cselekszik nélkülem is.


Egy kapcsolat és annak jövője 2 emberen múlik, nem? Vagy minden kapcsolatban van kötelezően irányító, meg egy aki hallgat?


Együtt élünk, de még nem vagyunk házasok. 3 éve vagyunk együtt és tavaly kérte meg a kezem.


Azt érzem megfulladok ebbe, és hogy minden teher rám hárul, míg őt nem érdekli a jövőnk!


Segítsetek! :(



2016. jan. 25. 17:10
 1/10 Clark Kent.. ***** válasza:
51%

Ez azért van, mert nem voltál asszony a talpadon, és nem tisztáztad a te igényeidet.


A párod biztos azt gondolja, hogy szegény bolond vagy, így is, úgy is elnézed neki a hülyeségeit, így szépen elkényelmesedik, és nagy ívben tesz rád.


Megérdemled a sorsodat. Ha ilyen embert választottál, akkor viseld is el.

2016. jan. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A parod addig marad gyerek amig megteheti. Sajnos vannak akik csak akkor kezdenek el foglalkozni a jovojukkel ha mar eleg kilatastalan a helyzet. Vannak akik meg akkor se.

Ha nem vallalod az anyuka szerepet akkor a szakitason kivul nem sok mindent lehet tenni.

2016. jan. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak nem egyenrangú kapcsolatok. Van olyan, aki szeret irányítani, és van, aki szereti, ha irányítják. Ezek a párosok is jól működhetnek, ha egymásra találnak.

De teljesen megértelek, én is kiegyensúlyozott kapcsolatra vágyom, nem akarom egyedül irányítani 2 ember életét, ez egy nem ilyen típusú ember számára rettenetesen frusztráló és fárasztó.

Volt hasonló személyiségű barátom, bár a csillagokat is lehozta volna nekem az égről, mégis feszült voltam mellette, és végül szakítottam vele. Talán azóta sem szeretett olyan mélyen, őszintén és önzetlenül senki, mégsem bántam meg.

2016. jan. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne ha ezt nem egy tucat idegen emberrel beszélnéd meg, HANEM VELE, életed szerelmével, akivel össze akarod kötni az életed. Értem, hogy vannak manapság őszintétlen kapcsolatok, de könyörgöm azért ennyire nyíltak lehetünk a párunkal remélhetőleg....
2016. jan. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most nem beszélünk, mert kiakadtam és elköltöztem néhány napra. Mondtam már neki nem egyszer nem kétszer. Mindig megigéri hogy változik, de nem. A bankosnál pedig kiborltam...
2016. jan. 25. 21:46
 6/10 anonim ***** válasza:

Nagyon nem jó köztetek a kommunikáció. Nem szabadna, hogy idáig fajuljanak a dolgok. Ha te mindent megtettél, hogy a tudtára hozd ezt és ő megértette a kérésed, és ennek ellenére hagy magadra a problémákkal, akkor jogosan költöztél el. Ellenkező esetben te is ludas vagy, ha neki nem volt egyértelmű a kérésed.


Megváltoztatni nem fogsz tudni senkit, ezt jól vésd az eszedbe! A nők szeretik ezt képzelni, hogy majd valaki miattuk megváltozik. Ilyen szinte nincs, nagyon-nagyon ritka eset.

2016. jan. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem kéne erőltetnetek.

Én is ilyen voltam. Ma már "pénzes" apuka vagyok. De a feleségem még mindig elégedetlen, mindig talál valamit, amiért én vagyok a hibás.

Persze sosem látja be, mint azok, akik most ezért jól lepontoznak, mert fáj nekik az igazság. Rengeteg ilyen nő van.

2016. jan. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Természetesen megértette amit kértem és egy ideig csinálta, de utána ugyan úgy elfelejtette stb. Ha pedig szóvá teszem, hogy nem figyel, elfelejti, stb. akkor meg azt vágja a fejemhez, hogy mindig veszekedek vele, de amúgy meg elvárja, hogy közöljem vele azt, ami nem tetszik. Ez egy örök körforgás, nem? :/


Utolsó! Én nem foglak azért lepontozni, mert megírtad a véleményed. Én nem keverem össze a tetszik vagy nem tetszik gombbal! :)

2016. jan. 26. 12:09
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8 Nem is rád gondoltam... :-)

Lehet, hogy csak még nem komolyodott meg eléggé. Még alakulhat... :-)

2016. jan. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát a jelek nem arra mutatnak, hogy ez jobb lesz...Főleg, hogy elköltöztél és ő nyugisan elvan magában...

Lehet, hogy ő lélekben egy olyan típus, aki még gyerek és egy anyát keres.

Vagy lehet, hogy közben meggondolta magát és már nem érdekli annyira a házasság vagy a veled való kapcsolat. A férfiak sokszor nem merik kimondani szemtől szembe, hogy vége, hanem ellötyögnek, amíg nekik kényelmes és várják, hogy a nő megunja és szakítson velük.

Egyébként amikor megkérte a kezed még motivált volt?

2016. jan. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!