Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Magyarok miért nem csinálnak...

Magyarok miért nem csinálnak normális animációs sorozatot?

Figyelt kérdés

Fél évvel ezelőtt láttam hogy milyen animációs sorozatokat terveznek. Az egyik egy rajzfilm volt, két állatról, akik az űrben utaznak. Egyik egy malac volt, a másik talán patkány. Malac biztos volt. Kérdem én, tényleg szükség van erre? A külföldiek igyekeznek olyan meséket készíteni, ami az idősebb korosztály számára is szórakoztató.

Hungarikum nevű animációs sorozat egy gennyláda, rémes animációval.

Kis vuk 3D-t már akkor is hányingernek tartottam, amikor kijött.

Mézga család és a számítógép két részt élt meg, és már abban is vállalhatatlan rasszismus volt.


A macskafogó-ról és az eredeti mézga családról nem mondok semmit, számomra élvezhetetlen a magyar humor, de elfogadom ha valakinek ez tetszik.


Animátor akarok lenni, és az a legnagyobb vágyam hogy legyen egy saját rajzfilm tv szériám, de egyszerűen elkeserít mikor ilyeneket látok.



2017. júl. 5. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi volt olyan vállalhatatlanul rasszista a Mézga család és a számítógépben?
2017. júl. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=5zZMmQnjnHA


4:40 -től


Egyszerűen gusztustalan. Komolyan mondom, teljesen ugyan olyan mint a south park egyik részében Cartman rasszista álruhája, de ezt komolyan gondolták.

Ott van az a disney film, a fantasia vagy mi a neve. Az eredeti változatában volt egy rasszista jelenet, ezért később újravágták az egészet, hogy ne is látszódjon. A mai világban egyszerűen ezt nem gondolhatják komolyan, már pedig ez pár éve készült, a fantasia pedig 1940-ben. Én szégyellem magamat a magyarok miatt, hogy sokan ebben nem látnak semmi kivetnivalót.

2017. júl. 5. 14:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A pénzhiány is fontos tényező, ez már számos projekt megvalósítását eleve ellehetetleníti. A Macskafogó alapján például próbáltak készíteni egy spin-off rajzfilm sorozatot Macskamesék címen, hasonló témával, hasonló humorral, és hasonló kézzel rajzolt animációval, de csak két részre elég pénzük volt. Senki nem tudta támogatni őket, mert ez a hagyományos animáció túl sok pénzt felemésztett volna. Még a Kis Vukot is abban a hiszemben gyártották, hogy el kell adni külföldön is, mert a készítők szerint a magyar bevételek nem lettek volna elégségesek.
2017. júl. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, felmerült-e egyáltalán valakinek a fejében egy holokauszt(tm) témájú animációs film, vagy sorozat. Na az garantáltan kiemelt állami támogatást kapna (meg mögé állna a Nemzet Filmproducere is), és a te lelked is nyugodt lenne estére, hogy a gonosz szélsőségesen vadrasszista gazmagyarokat helyrerakták:)

Amúgy készül egy animációs film (vagy sorozat, ebben nem vagyok biztos) Piszkos Fred címen. Az alapanyag a Piszkos Fred könyvek és Korcsmáros Pál képregényei; ha nem kefélik el nagyon, ez simán nyerő lehet.

Ha kicsit is utánajártál volna a témának, akkor belefuthattál volna Az idő urai rajzfilmbe. Ez magyar-francia koprodukciós rajzfilm, kultstátuszú.

2017. júl. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4-es: Igen, hallottam róla, de ezt csak maguknak köszönhetik. Manapság csak az idős korosztályt érdekelné, eltudsz képzelni egy 18 évest aki leül mézga családot vagy macskafogót nézni? Vérfrissítés kell. Pld Mézga család lehetne olyan mint a family guy. Vagy legalább vicces. Macskafogóból is rengeteg mindent kilehetne hozni.


4-es:

"Nem tudom, felmerült-e egyáltalán valakinek a fejében egy holokauszt(tm) témájú animációs film, vagy sorozat."

Biztos, és néznék is, de nem lenne olyan kirobbanó nagy sikere. A komoly mondadójú sorozatokat nem nézik annyian.


"Na az garantáltan kiemelt állami támogatást kapna (meg mögé állna a Nemzet Filmproducere is), és a te lelked is nyugodt lenne estére, hogy a gonosz szélsőségesen vadrasszista gazmagyarokat helyrerakták:) "

Ezzel most azt mondod, hogy te nem találod rasszistának és felháborítónak azt a szennyet?


"Amúgy készül egy animációs film (vagy sorozat, ebben nem vagyok biztos) Piszkos Fred címen."

Kudarc.


"Az alapanyag a Piszkos Fred könyvek és Korcsmáros Pál képregényei; ha nem kefélik el nagyon, ez simán nyerő lehet. "

Totális távúton járnak. Kifogja nézni? 40+ évesek? A fiatalokat nem ez érdekli, és őket kell megvenni. (lásd: youtube)


"Ha kicsit is utánajártál volna a témának, akkor belefuthattál volna Az idő urai rajzfilmbe. Ez magyar-francia koprodukciós rajzfilm, kultstátuszú."

Ismerem. Animének próbálták eladni asszem a viassaton. Levették a műsorról, mert senki sem nézte. Nem csodálkozom. A nép animét akart, erre ezt kapták. Ezúton is gratulálok nekik.


Ez a baj. Komolyan azt hiszik, hogy jó ötlet régi könyveket feldolgozni. Hidd el, kutyát sem fogja érdekelni. Nem hiszem el hogy tényleg ennyire nehéz nekik valami frisset és ütőset alkotni.

Ott vannak a világsikeru mesék, mint Kalandra fel, Gravity Falls, My little pony. Most erre van igény, nem úrmalacra meg ilyen szemetekre. Oké, én egyiket sem nézem, de láttam belőlük részeket.

Aranyos, utóbbi kettő animációja kimondottan szép, letisztult, kreatív, vannak benne poénok, amiken még én is mosolyogtam.

Szerintem ezt a vonalat kellene követni. Könnyen fogyasztható, egyszerű, de szórakoztató tartalom 5-20 éveseknek.

Nem beszélve arról, hogy a mézga család lehetne olyan mint a family guy. Értem én, hogy azért szeretik, mert a magyar hétköznapokat mutatja be, de ebből is lehetne kihozni valamit. Már így is tele van sci-fi elemekkel.

Ha nem hajlandóak változtatni, és ragaszkodnak a magyarhumorhoz, magyar vonatkoztatású történetekhez, csak veszíteni fognak, és nem kevés pénzt. Én érzem magamat kínosan miattuk.

2017. júl. 6. 09:46
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

Nemigen hiszem, hogy számíthatunk bármi hasonlóra, mert egyszerűen nincs rá elég keret. Bemutatnak ugyan pár sorozatot, pl. Lengemesék, vagy a Bogyó és Babóca, de azok kis óvodás korosztálynak készültek. Mondjuk a Bógyó&Babóca páros szerintem mind könyvben, mind sorozatban borzalom a köbön, elképzelni nem tudom, mitől lett ez sikeres.

Az "átkosban" pedig virágkorát élte a magyar rajzfilmgyártás / Pannónia Stúdió /. Azért jók voltunk ebben!

A Macskafogó pedig nemzetközi sikert is hozott annak idején, az USA-ban pl. Cat City volt a címe. De nem kifejezetten gyerekeknek készült. Ahogy a Dr. Bubó sem. Egyébként személy szerint mindkettőt bírom.

A Mézga család se volt rossz, de jócskán eljárt felette az idő. A benne szereplő hangeffektusok kifejezetten idegesítőek, különösen, amikor kapcsolatba lépnek távoli jövőben élő rokonukkal.

Azért ne add fel az álmod. Meg aztán, ha itt Magyarországon nem is, de külföldön megpróbálkozhatnál az animációs lehetőséggel.

2017. júl. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

""Ha kicsit is utánajártál volna a témának, akkor belefuthattál volna Az idő urai rajzfilmbe. Ez magyar-francia koprodukciós rajzfilm, kultstátuszú."

Ismerem. Animének próbálták eladni asszem a viassaton. Levették a műsorról, mert senki sem nézte. Nem csodálkozom. A nép animét akart, erre ezt kapták. Ezúton is gratulálok nekik."


Mindkét gondolatra reagálnék. Kérdező, valószínűleg az Űrzavar című francia-japán sorozatra gondolsz, ami pár éve az RTL II-n ment. Igazából nem vették le a műsorról, hanem csak eldugták egy olyan időpontba, ahol még kevesebben nézték. Abban igazad van, hogy senkit nem érdekelt, és valószínűleg nagy mellényúlás volt a csatorna részéről egy ilyen ismeretlen (és személyes véleményem szerint középszerű) sorozatot megvenni, mert ezzel nem tettek sem az átlagnézőik, sem az animációrajongók kedvére. Ahhoz, hogy itthon felfuttassák az animációs ipart, nem ártana elfogadottabbá tenni a külföldi animációs műveket sem, és az Űrzavar erre nemigen volt alkalmas.


Az előbb említett Az idő urai egy 1982-es film, René Laloux, neves francia animációs rendező műve, amit itthon a Pannónia Stúdiónál animáltak. Laloux is azért választott egy magyar stúdiót, mert akkoriban itt könnyebb és olcsóbb volt a munka, Franciaországban viszont gyerekcipőben járt az animációkészítés.


Viszont ez szerintem rossz példa a kérdésben felvetett témához, egyrészt mert ősrégi és csak az animáció magyar, a sztori és a látványtervek viszont franciák. Másrészt sokat olvastam Laloux műveiről, és sajnos a legtöbben pont Az idők urait tartják három nagyfilmje közül a leggyengébbnek. Ez részben a kidolgozatlan története miatt van, de külföldön sokan kimondottan a magyar animáció minőségét ostorozzák, ezt tartják a film legnagyobb negatívumának. Szóval ez a film nem valami olyasmi, amit én büszkén hirdetnék a magyar rajzfilm-gyártás példájaként. Azonban jó példája a koprodukciós műveknek, és ha itthon nincs elég pénz (vagy ötlet) a rajzfilmekhez, talán hasonló koprodukciókkal könnyebben fel lehetne lendíteni az ipart.

2017. júl. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6-osnak:

Szerintem is szörnyű a bogyó és babóca, bár egy részt sem láttam belőle. Engem az animáció igénytelensége akasztott ki, és hogy ez moziba került.

Nagyon szépen köszönöm a biztatást! Hamarosan elkezdek egy online animációs sorozatot, ha lesz nézettsége, én már akkor is nagyon boldog leszek :) (nem a like-ok és feliratkozások miatt, hanem mert szeretem ezt csinálni, és megszeretném osztani a történeteimet, világaimat másokkal)


7-es:

Nagyon szépen köszönöm a kijavitást. Nem is tudom hogy keverhettem össze, pláne, hogy nem rémlett hogy magyarok is közrejátszottak volna a dologban.

Az úrzavar-t egyébként félanimének szokták csúfolni, ráadásul régi. Egyértelmű, hogy nem vették komolyan az anime rajongókat, ezért megvették a legolcsóbb sorozatot, azt gondolva, hogy megelégszünk vele, mert jobb mint a semmi, annak ellenére, hogy felett hívva a figyelmük rá, hogy illegálisan nézzünk sorozatokat indavideón. Bár őszintén szólva ez engem nem érdekel, én igy is úgy is eredeti nyelven nézem, mert jobban átjönnek az érzelmek. Nem beszélve arról, hogy a magyar szinkronos animékkel nem igen foglalkoznak a fordító csapatok, vagyis nézhettem volna death note színvonalú szinkronnal.


A magyar animációs ipart egyedül a frissítés mentheti meg. Akárhány régi művet dolgoznak fel, nem lesz semmi hatása. Nem magamra célzok, de át kell adni a staféta botot a fiataloknak, vagy legalább meghallgatni őket. :)

2017. júl. 6. 21:31
 9/9 anonim ***** válasza:
A kecskemétiek még mindig csinálnak jókat, a Pannónia meg már bezárt a Mr. Bean után... ott van pl. A Chico és rita, amit sokan elismertek, valamint most tervezik és már pár részt meg is valósítottak a Cigány népmesékből(3D animáció, "testvére" a Magyar népmeséknek). De tényleg semmi állami támogatást nem kapnak, maximum annyit amiből 2-3 rész, mintsem 2-3 évad megtervezhető lehetne.
2018. ápr. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!