Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Miért nem támogatja a TV egy...

Miért nem támogatja a TV egy film fájl hangját?

Figyelt kérdés

Rátettem pendrive-ra egy filmet, az egyik tv lejátsza hanggal, a másik kiírja, hogy nem támogatja a hangot. Rákattintottam jobb klikkel a fájlra hátha találok valamit amin tudok változtatni de nem sikerült.

Mi lehet a megoldás?


2019. máj. 15. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:

A filmek konténerfájlokban tárolódnak. Ennek nincs nagy jelentősége, de ezt látod fájlformátumként kiírva. Ilyen pl: .avi .mkv .mpg


Ami fontosabb az az, hogy ezeken belül újabb fájlok vannak. Külön a hangsáv(ok), külön a képi tartalom, külön a feliratok (.avi pl nem támogagja a feliratot, míg egy .mkv-ban lehet beépített felirat)


Tehát esetedben az történik, hogy egyik tv-d támogat mindent, a másik viszont hiába támogatja a fájlformátumot, hiába ismeria a videoformátumot, a hangformátumot nem tudja lejátszani. Ennek legfőbb oka, hogy vagy egy régebbi tv, vagy egy olcsóbb tv-ről van szó, amihez a gyártó egyszerűen nem vette meg ehhez a készülékhet az adott hangformátum licenszét, ezért is lehetett olcsóbb anno.

Jelenlegi tv-knél már nincs ilyen formátumos probléma, max ha valami fost veszel pl technika, orion, stb kínai és török szarok.


Tehát amit tehetsz, hogy megnézed milyen hangkodeket támogat ez a régebbi tv (ac3-at pl biztos ismeri), és olyan tartalmat töltesz le, amiben ilyen formában van benne a hang.

.nfo fájlban ez benne szokott lenni ez az infó.

2019. máj. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez egy vadiúj samsung smart tv. De azóta utánanéztem a filmnek amit letöltöttem és páran írták kommentben, hogy akadozik a hang meg ilyenek szóval valószínűleg a fájlal volt valami gond.
2019. máj. 19. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!