Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » A Gotham c. műsorban Pingvin...

A Gotham c. műsorban Pingvin milyen személyiségazavarban szenved? Illetve szociopata vagy pszichopata (ha valamelyik a kettő közül)?

Figyelt kérdés

2019. máj. 17. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:

A szociopata és pszichopata fogalmát még mindig nehéz elkülöníteni, nincs teljes egyetértés a pszichológusok között. De általában ugye azt mondjuk, hogy a pszichopata így született, a szociopata a környezete miatt vált ilyenné.

Nehéz kérdés, mert szerintem Pingvin anyja se ment 100-al, bár ő nem volt erőszakos, csak olyan...fura volt. Viszont szerette Oswaldot, szóval annyira rossz környezetben szerintem nem nőhetett fel. Nyilván egész életében komplexusokkal küzdött, a sánta lába miatt, meg mert olyan kis csúnyácska meg ilyenek.

Nem tudom...léteznek olyan, hogy ő a kettő keveréke? Bár voltak olyan esetek, amikor tudott empátiát mutatni más emberek felé, meg pl Ed-be ugye szerelmes, amire egy pszichopata nem lenne képes, szóval ezek miatt én inkább a szociopatára szavazok. Esetleg még nárcisztikus személyiségzavar?

Ezek a tippjeim


Hozzáteszem nem vagyok se pszichológia sem pedig orvostan hallgató, szóval nem vagyok jártas a témában, csak érdekesnek találom :D

2019. jún. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Semmiképpen sem pszichopata vagy szociopata, ahhoz túlságosan az érzelmei irányítják.

Egyébként nem tudom. Ha jól emlékszem, a sorozat elején elég nagy elnyomásban élt, és sokat szorongott. Majd amikor hatalomra került, kompenzálásként átesett a ló túloldalára. Eljátszotta a nagy maffiafőnököt, de amikor bajba került, visszaköszöntött a régi nyomi éne. Ezek alapján legfeljebb csak hatalom komplexusos, aki nem akar újra alárendelt lenni.

2019. jún. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Érdekelnek a további válaszok is 😊
2019. jún. 10. 19:28
 4/4 A kérdező kommentje:
Most utánaolvastam, és egy bizonyos "Napóleon-komplexus"-ról hallottam. Valamilyen testi rendellenesség (akár kis méret is) miatt agresszivitással vagy más tettekkel próbál kompenzálni az illető. Ez is illene rá véleményem szerint.
2019. jún. 10. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!