Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen sorozatok / filmek /...

Milyen sorozatok / filmek / animék vannak, amikben a FŐSZEREPLŐ személyisége olyan, mint Hannibal Lecter-é (Hannibal tv sorozat), Yagami Light-é (Death Note anime) vagy Lelouch-é (Code Geass anime)?

Figyelt kérdés

Azaz legyen szuperintelligens, logikus gondolkozású, taktikus és célorientált antihős forma.


Jó lenne, ha magának az alkotásnak a hangulata, mentalitása is illeszkedne hozzá, azaz NEM olyasmire gondolok, hogy ott van Ő a félelmetes zseni, mindenki más meg matt ostoba és sekélyes, maga a történetvezetés meg komikus és harsány. :D



2019. márc. 9. 18:05
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
0%
Így jártam anyátokban
2019. márc. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Az nem egy népszerű vígjáték sorozat...? Az olyanokba nem szokás taktikai zseniket tenni főszereplőnek...
2019. márc. 9. 19:20
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

No Game No Life (Sora és Shiro)

Zankyou no Terror

2019. márc. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Sorozatokat pedig lehagytam:

Egyértelműen talán az egyik legjobb: Dexter

2019. márc. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

A Zankyou No Terrort már láttam. A No Game No Life-t meg pár rész után abbahagytam, a hozzáállás meg a történet se volt elég komoly. :/

A Dexter meg pont tervben is volt, mint "valamikor el kéne kezdeni". :D

2019. márc. 9. 21:44
 6/33 Sheral ***** válasza:
42%

Sajnos Code Geass és Death Note kiugróan magas szinvonalát nem tudja egy másik anime sem utánozni. Valszeg én is a Zankyou no Terrort ajánlottam volna, mint hasonló darab, de az is csak halvány árnyika az előző kettőnek.


Ha pedig még eröltetem egy kicsit amik eszembe jutnak:

Steins;Gate [link] (A főhős igyekszik zseninek tünni, de gyakran elszámitja magát és messze nem képes azt a sérthetetlen felsőbbrendűséget produkálni, mint Lelouch vagy Light. Cserébe mondjuk Light neki is a szinkronhangja.)


Spiral: [link] (Ez egy régi darab azért nem biztos, hogy a mai animések képesek megbékélni a rajzolásával, de a DN és a CG előtt, kifejezetten ez volt a zsenis karakteres animék klasszikus példája.)


Van még pár, de azoknál vagy alapvetően gyenge az anime, vagy nem a főszereplő a zseni, hanem vmelyik mellékszereplő, tehát nem felel meg a leirásodnak.

2019. márc. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
One Outs
2019. márc. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Sheral:

Megnéztem pár képet a Spiralból, és én nem látok semmi kivetnivalót a rajzolásában, pedig úgy készültem rá, hogy ha olyan Kukucska szintű, akkor még elmegy. :D De szebb, mint a Digimonoké, amiből ennek ellenére is nagyon sokat megnéztem régen.

2019. márc. 10. 13:07
 9/33 anonim ***** válasza:
44%

"Sajnos Code Geass és Death Note kiugróan magas szinvonalát nem tudja egy másik anime sem utánozni"


Amit te írtál, a Steins;Gate sokkal színvonalasabb anime, mint a kettő együtt. Egyébként meg teljesen másfajta anime, nem olyan, amilyet a kérdező keres. Sose értettem, hogy miért merül fel újra és újra és Steins;Gate, olyan címszó alatt, hogy "hasonló mint a DN vagy a CG"... köszönő viszonyban sincsenek)


"A főhős igyekszik zseninek tünni, de gyakran elszámitja magát és messze nem képes azt a sérthetetlen felsőbbrendűséget produkálni, mint Lelouch vagy Light."


Akkor az a rossz hírem van, hogy te nagyon félreértetted Okabe személyiségét. Köze nincs Light-hoz és Lelouch-hoz a karakternek, és nem is próbál olyan lenni, mint ők, valamint felsőbbrendű zseni sem akar lenni. Benne van az animében/VN-ben, hogy miért találta ki Hououin Kyouma személyiségét, és elárulom, rohadtul nem az volt vele célja, hogy felsőbbrendűnek tűnjön :) hanem, hogy a gyerekkori barátját felvidítsa vele.


De ha már itt tartunk, Lelouchnak és Lightnak sincs sok köze egymáshoz, azt leszámítva, hogy mindketten zsenik, és bárkit letaktikáznak. Amúgy meg totál más személyiség a két karakter. Light egy érzelemmentes, önző f....sz, aki istennek képzeli magát, Lelouch pedig önmagát is képes feláldozni a világbékéért és a húgáért... na ezt Light sohasem tette volna meg, sőt, még ki is nyírta volna Nunnallyt, ha muszáj.


A kijelentésed a Code Geassról és a DN-ről pedig rendkívül elvakult. A CG-t Lelouch elviszi a hátán, de rajta kívül egy rakat idegesítő és idióta karakterrel van tele (Suzaku, Rolo...), a DN-nek az utolsó harmada meg gyakorlatilag önmaga copy-ja, Nearrel az élen. A sok logikátlan, felépítetlen plot twistről nem is beszélve...


De hát ízlések és pofonok...

2019. márc. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
31%
Nagyon sok hasonlóság van a DN, a CG és a S;G között, a te hibád, ha olyan fantáziátlan vagy, hogy semmit sem látsz belőle. Nyilván különbségek is vannak, de könyörgöm, ha belehalsz se fogsz két ugyanolyan animét találni.
2019. márc. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!