Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Aki tud hegedülni annak...

Aki tud hegedülni annak mennyire menne az akusztikus gitár? Illetve aki tud bőgőzni, annak a basszus?

Figyelt kérdés
Érdekelne, mivel hegedülök de szeretnék akusztikus gitárral megpróbálkozni (nincs a közelembe tanulási lehetőség ezért otthon, magamtól. Illetve érdekelne a bőgő-basszusgitár hasonlósága, hogy ha valaki tud az egyiken, mennyire tud a másikon.

2019. aug. 4. 09:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bőgő baszusgitár páros rengetegen csinálják. Meg kell szokni csak a másikat ennyi.


Mondjuk azért sok mindenben más, de aki az egyiken tud az már megoldja magának ha akarja.


A hegedűs dolgot azt ki kell próbálni. Biztos jobban menne mint annak aki az életében nem fogott húros hangszert.


Lehet h először nagyon szrul fog menni, de sztem meg dupla olyan gyorsan tudsz majd rajta fejlődni, bár attól függ h milyen szinten vagy hegedőn.

2019. aug. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Van egy nagy különbség a bal kéz fogásában, a hegedűn ferdén, srégen állnak az ujjak, a gitárnál meg a húrokra merőlegesen, játék közben.

Ez a beidegződés rendkívül hátrányos a gyors gitárjátéknál, én is úgy fogom általában, például pont ezért nekem a barrés akkordok jobban kézre esnek kapa fogással, bár ha nagyon figyelek rá, akkor tudom rendesen is csinálni, de egyszerűen ferdén fogva kényelmesebb.

Egy bizonyos szint után ez komoly hátrányt jelent.

A hüvelyk helyzete is más, ha egyszer a hegedűn megszoktad, sosem leszel képes átszoktatni a kezed, de ettől természetesen ilyen szabálytalan tartással is lehet gitározni, nagy zenészeknél is előfordul, csak megjegyeztem, hogy ebben az esetben inkább hátrány az előzetes hegedűtudás, bár természetesen az, hogy valaki már valamilyen hangszeren előzőleg játszott, az számos előnnyel járhat.

2019. aug. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem nehéz átszokni. Vannak ugye akik több hangszeren játszanak egyszerre, és nem okoz nekik problámát az átállás. Mint ahogy az sem baj, ha valaki az egyszerűbb dolgokat úgy játssza le gitáron, ahogy a bonyolultabb dolgokat már nem lehet. Mert ha bonyolítani szeretné, akkor majd úgy is megtanulja máshogy fogni. Simán lehet keverni a dolgokat, csak a lényeg az, hogy az adott technikát jól használd.
2019. aug. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!