Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Sziget fesztiválra miért...

A Sziget fesztiválra miért nem érvényes az a szabály, hogy este 10 után nem lehet hangos zene?

Figyelt kérdés
Több szabadtéri városi koncert tudja tartani magát ehhez, ismertebb zenekarok, együttesek is. Sokkal kevesebb konfliktus lenne, ha a Szigetre is érvényes lenne ez a szabály.
2019. aug. 13. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Mindig van, aki panaszkodik mindenre.;)
2019. aug. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%
Mert vannak egyenlőek, meg egyenlőbbek. A Sziget tulajdonosa Fideszes haver, és jól tejel, így minden szabad neki. Én azt az egész fertőt betiltanám, a drog, szex, részegeskedés melegágya, nem mellesleg tönkreteszi az egész Hajógyári-sziget élővilágát. Ilyen "minőségi" szórakozásra maximum alja suttyóknak van igénye.
2019. aug. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elég sokan tudják tartani, hogy éjszaka nincs hangos, zavaró zaj, a Sziget miatt évek óta probléma van. Engem nem zavar, ha buliznak, bulizzanak, de éjjel lehetnének jobban tekintettel másokra, akik mondjuk nem tudnak szabadságot kivenni és nehezebben alszanak, és pihenni szeretnének. Én is jártam már koncerten, éjszakai rendezvényeken, egyik sem volt ennyire zavaró, a nappali zajokkal toleráns vagyok, mert városban nőttem fel, hozzászoktam, de nekem is van egy határ.


Véleményem szerint nem kéne itt a zajszinteket méricskélni és vitatkozni, hogy határérték fölött vagy alatt volt-e, ha ennyihez tartanák magukat, hogy mondjuk este 10 után (legyen engedményként 11 mondjuk) csak zárt térben folytatják a bulit kisebb hangerővel, és nincs az, hogy még hajnal 2-3-kor vagy utána is dübörög a környék (az agglomeráció is).


Nekem erős a hallásom és éberen alszom, más mellett meg ágyút lehet sütögetni, arra sem ébred fel. Nem vagyunk egyformák.

2019. aug. 14. 12:40
 4/8 anonim válasza:
21%
Ne rinyálj már, 1 hetet ki lehet bírni.
2019. aug. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Mert akkor senki sem járna a Szigetre.
2019. aug. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A többi rendezvényre is sokan járnak, amik este 10-kor vagy legkésőbb 11-kor elcsendesednek, egy tűt nem lehet leejteni némelyiken. Ha ez befolyásolná a látogatók számát, akkor a szervezők nem végzik jól a dolgukat.


Nem csak az a problémám, hogy 1 hét folyamatos dübörgés van, de ha én ilyen hangerővel hallom ott, ahol lakom, akkor garantált a halláskárosodás a színpad közelében lévőknek.

2019. aug. 15. 20:04
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szabályozva van a színpadon is. 95db,vagy 90 a keverő pultnál mérve. Hidd el, az is kva hangos ;)


Sajnos egy hét kényszer alvás megvonás az ott lakóknak. Halkabb dolgokat is zártak már be (redbull air race) zaj miatt. De az nem hozott annyi bevételt.


A sziget - ha tetszik, ha nem, Budapest része. Persze hangos. Persze sokaknak ez kínzással ér fel és nincsenek kárpótolva ezért (pedig jogos lenne a kérés).


Akik zenei fesztiválra mennek, saját maguk döntenek arról (tudatlanul sokszor), hogy milyen zajhatásnak teszik ki magukat és ez milyen élettani hatást vált ki belőlük.

Később majd a társadalom biztosítás ellátásra szorulnak emiatt, ki fogják kérni maguknak a színvonalasabb ellátást :)


Ez az élet rendje. Biztos?


Füldugót is sokat látni már fesztiválokon. Vannak, akik tudatosan védekeznek. Van, aki tudatosan élvezi a halláskárosodást, hogy utána 3 napig sípol a füle.


A szigetnek vannak más negatív ez pozitív dolgai is...

Biztos, hogy a környéki ingatlan értéke kevesebb a zaj miatt. 25 éve van sziget. Ez már megszokott.


Ha én a lakótelepen kezdenek el ilyen hangerővel zenét hallgatni este 10-kor, rövid időn belül fizikai kárt tenne a tulajdonombam néhány magyar és rám hívná a rendőrt. Míg a szigetet védi, hogy az úgy jó.


Hát na.

Ez egy társadalmat megosztó dolog.

Nem egy waken fest, ahol figyeltek arra, hogy hova rakják a fesztivált.

2019. aug. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedvenceim a közönyös #1 típusú emberek. Amíg nekik jó, másiknak nem lehet rossz.
2019. aug. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!