Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez normális? (gitár, többi lent)

Ez normális? (gitár, többi lent)

Figyelt kérdés

Fémhúros akusztikuson tanulgatok, a bőrkeményedéseim remekek, ennek ellenére kis idő alatt elkezd fájni az ujjam, kb. 20 perc gitározás után. Nyomnám én gyengébben, de az a baj, hogy ennyi erőt minimum bele kell adnom, különben nem szól rendesen. Ez azt jelenti , hogy gond van a húrmagassággal / mégiscsak én fogom rosszul le? Vagy normális az ilyen hamar jelentkező fájdalom?

Ha a húrmagasság a ludas, azzal mit lehet kezdeni?

Nem értek nagyon ehhez, a tanácsokat előre is köszönöm!



2019. aug. 29. 00:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha kevés ideje játszol akkor igen normális
2019. aug. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyszóval mégsem csak a bőrkeményedés hárítja a fájdalmat, hanem meg kell szokni? Egy kicsit bővebben?
2019. aug. 29. 13:43
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Teljesen normális. Amikor én elkezdtem gitározni velem is ugyan ez volt. Először fájni fog. A bőrkeményedéseknek pedig örülni kell, akkor már nem nagyon fog fájni. Nekem már 3 éve folyamatosan bőrkeményedésesek az ujjaim.
2019. aug. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nyomnám én gyengébben, de az a baj, hogy ennyi erőt minimum bele kell adnom, különben nem szól rendesen." - Biztos vagy ebben?

Nemrég kezdtem el gitározni tanulni, úgyhogy a tapasztalat, amiből beszélek, kilóra kevés, viszont lehet, hogy neked is pont az gondod, mint ami nekem volt. Én az elején beleestem abba az amatőr hibába, hogy fizikai erőkifejtéssel próbáltam kompenzálni a technikai készség hiányát. Nagyon rövidtávon ez működött, viszont elég hamar belecsúsztam abba a frusztráló körforgásba, hogy sz#rul szól, úgyhogy erősebben fogom, amitől egy darabig mintha jobban szólna, de közben fáj mint az állat, aztán megint sz#rul szól, még erősebben fogom, még jobban fáj, kevésbé tudok koncentrálni, sz#rabbul játszok, még erősebben fogom, ésatöbbi, és ez addig ment, míg végül egyszer nem csak hogy játszás közben, hanem másnap egész nap fájtak az ujjhegyeim. Sokszor hallottam azt a tanácsot, hogy meg kell szokni, de biztos voltam benne, hogy nálam valami nem stimmel, elkezdtem tehát keresni az interneten, és végül a következő javaslatba botlottam: fogj le egy darab húrt a megszokott erővel, úgy, hogy akármeddig pengeted, mindig jól szól; majd miután megbizonyosodtál arról, hogy az a húr azzal a fogással rendben van, kezdd el fokozatosan gyengíteni a lefogás erejét. Érezni/hallani fogod azt a pontot, ami a leggyengébb olyan lefogás, amivel még tökéletesen szól a hang. Na, legyen az az szint az alapértelmezett. Sose fogj le semmit annál erősebben, hanem ha rosszul szól, vagy berreg a húr, akkor az ujjaid pozícióján változtass, ne pedig az erőkifejtésen! Attól a naptól kezdve, hogy alkalmazni kezdtem a "többet ésszel, mint erővel" elvet, nem csak hogy teljesen megszűnt az ujjhegyfájás problémám, hanem a fejlődésem mértéke is exponenciálisan kezdett növekedni, ugyanis a korábbi idiotizmusom helyett hamar átálltam arra a jó szokásra, hogy ha valami rosszul szól, akkor a természetes reflex az, hogy a technikámon változtatok.

Persze simán lehet, hogy veled nem ez van, de szerintem egyszer érdemes lehet kipróbálni...

2019. aug. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a húrmagasságon is rengeteg múlik.
2019. aug. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

3, pont arról beszélek, hogy a bőrkeményedéseim megvannak, örülök is neki, de nekem bőrkeményedés mellett is fáj, ez volt a lényege a kérdésnek.


4, köszönöm a részletes választ, megerősítettél, én is erre gyanakodtam, hogy a pozícióval, meg a technikával van a baj, próbálkoztam is változtati, de egyszerűen a kezem nem engedelmeskedett, amikor rendesen kellett váltani az akkordokat. Úgy látszik nem lesz elég "autodidaktáskodni", elkerűlhetetlen a tanár szamomra...:'D


5, és tudnál ajánlani esetleg olyan helyet, ahol meg tudják oldani a húrmagasság problémát?

2019. aug. 29. 17:37
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hangszerész. Esetleg ügyeskezű amatőr is jó lehet. Azt magad is leellenőrizheted, hogy van-e szükség beavatkozásra, ha az oktáv környékén 3mm-nél nagyobb a húrok távolsága a bundoktól, akkor érdemes lehet finomítani rajta. Az alsó fekvésekben is nagyon sokat számit a húrok magassága, az első bund és a húrok közötti hézag kb akkora legyen, mint ha az 1. bundon lefogod, és a 2. bundnál mérsz hézagot. Ez gyakran sokszorosa,ês rengeteget számít mind kényelem,mind intonáció szempontjából (ha magas a húr,nyújtod a húrt lefogáskor, magasabb lesz a hang az elvártnál).
2019. aug. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg én harminc éve gitározom és már a tenyerem is bőrkeményedéses de legalább már nem fáj.

Gondolom új gitárod van amin rendszerint elfelejtenek húrmagasságot állítani mind a lábnál és a nyaknál is. Ha nem vagy járatos benne akkor inkább hangszerész csinálja hogy kiveszi a csontot és síkban annyit reszel/csiszol belőlük -az aljából- hogy jó legyen, ne csörögjön és kényelmes legyen.

2019. szept. 12. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!