Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A profi zenészek valóban nem...

A profi zenészek valóban nem tudnak hallásról lejátszani szinte bármit?

Figyelt kérdés

A minap egy úriember konkrétan erre a nótára (de ahogy kiveszem a beszédéből úgy unblock bármi másra) azt állította, hogy lehetetlen hallásról lejátszani idézem


"Egy profi zenész sem játssza el hallás után. Lehet itt menőzni a nagy semmire meg kamuzni! Csak az hiszi el, aki hülye! ;)"


http://www.youtube.com/watch?v=mzRkMvinHe0


És na lehet, hogy én vagyok a túlképzett de szerintem nem nehéz konkrétan ezt hallásról leszedni kb egy hallgatás után már itt is vannak a fejemben a lefogások de azért kíváncsi lennék a véleményetekre. Illetve azt is írjátok meg, hogy Ti szedtetek már le hallásról bármilyen zenét? És ha igen mit?



2019. febr. 3. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Haveromnak egyetemen van olyan tárgya hogy hallásra kell kottáznia,szóval...


Nem olyan nehéz,hallható a hangnem,onnan meg csak tud viszonyítani hogy egymáshoz hogy helyezkednek a hangok.

2019. febr. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a hatalmas baromságot! Egy igazán profi és képzett zenész képes hallás után bármit rögzíteni és visszajátszani! Persze egy kis gyakorlás után mivel a hangokat meg kell keresni. Nem úgy működik, hogy akkor meghallja és már kész játssza is mert ilyenre senki se képes.

Én ezt a számot kb 10 perc alatt tanultam meg hegedűn:

[link]

Csak arra lennék kíváncsi ha a kedves Úr szerint lehetetlenséget vittem véghez akkor vajon mit szólna azokhoz a Jazz zenészekhez akik improvizálva játszanak sokkal bonyolultabb dolgokat?Ott aztán nincs kamu el lehet menni egy zenei konzervatóriumba!

2019. febr. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló tökéletesen leírta.Valahol ez konkrétan tantárgy a csávó meg nyilván valami képzetlen idióta.
2019. febr. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt vettem észre, bármelyik gyerek elé odaraksz valami játékszintit, vagy kezébe adsz egy furulyát, anélkül hogy bármit tudnának arról a hangszerről képesek lesznek egyszerű dallamokat visszajátszani, mint ahogy az énekléshez sem szükséges kotta. Mondjuk az tényleg elég ritka, hogy első hallásra valaki pontosan eljátszon valamit. Ovisok a gyerekdalokat úgy 5 perc alatt leszedik. :D

Én nem vagyok zenész, pláne nem képzett, és csak egyszerűbb, párakkordos dolgokat játszok, egyébként is azokat szeretem. Ezeket csak akkor keresem meg ha nagyon lusta vagyok, de az a baj, hogy ha valamit nem magamtól szedek le, nehezebben jegyzem meg. Ha tabról tanulok meg valamit, akkor egyszerre látom magamban a sorokat és felette az akkordokat, amiket így simán elfelejtek. Ha hallásból szedem le, akkor azt látom a kezem mi után hova vált, és az megmarad később is.

2019. febr. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem se kell hozzá. A konzis érettségin összhangzattanból és szolfézsból is követelmény. Legalábbis az én időmben az volt, de nem valószínű, hogy ezen újabban változtattak volna.
2019. febr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mojjo ***** válasza:
Ez előzőek által elmondottakoz még pluszban hozzátenném, hogy - ahogy te ks írtad - ráadásul ez nem épp a világ legnehezebb dala, amit linkeltél.
2019. febr. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=bxhrGDYjI5w


Hát ha ezt le lehet szedni, akkor bármit.

2019. febr. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vannak abszolút botfülű zenészek akik csak hangjegyekből tudnak játszani de abból szinte bármit. Speciel az én gitár tanárom volt ilyen.
2019. febr. 16. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tanulható, és a képesség feljelszthető. Az abszolut hallás az, ami vagy megvan, vagy nincs. Kistétényi Melinda volt olyan, hogy ha valaki ráült a zongora klaviaturájára, megmondta milyen hang volt benne. Az átkosban a Zeneakadémián az a szólás járta, hogy abban az épületben csak a falaknak és Melindának vannak fülei...
2019. júl. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Belehallgattam.. 5 sec után megállít.-. visszateker.. fogtam a gitárt, újraindít.. a 2. körben már játszottam vele. :)

Jó maga a dal kicsit bonyolultabb, de néhány óra alatt megtanulható.

2020. dec. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!