Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért jó, ha a hat húros...

Miért jó, ha a hat húros gitárokat hangolják le a metál zenébe?

Figyelt kérdés

Jó. Mármint tudom mire jó, hogy mélyebbre tolják a hangtartományát a gitárnak, és/vagy egy ujjal le tudják fogni a kvintes akkordokat (ami szerintem hazavágja kicsit a skálázását a gitárnak) de minek, ha vannak a világba hét és nyolc húros gitárok? Ahogy néztem, a legnépszerűbb hangolások a standard D, drop D, valamint a standard C és drop C. Akárhogy nézem, ezt hangolgatás nélkül meg lehetne oldani egy darab hét húros gitárral, aminek ugyebár stanard B hangolása van. Akinek meg alacsonyabb hangolás kell, azoknak meg ott vannak a nyolc húros gitárok, amiknek standard G a hangolásuk.


Az egyetlen okot, hogy lehangoljuk a gitárt, az a tremolo rendszer lenne. De mondjuk egy standard vagy drop C hangolásba ha lefele hangoltatjuk a tremolo-val a gitárt, akkor egy idő után már csak azt halljuk, hogy csörögnek a húrok. Bár mondjuk láttam már tremolo-val ellátott hét húros gitárt is. Szóval szerintem ez az ok is elhagyható.


Amúgy egy éve gitározok. És lehet csak én nem veszek észre valamit, de valahogy nem érzem a létjogosultságukat ezeknek a hangolásoknak. Mert már vannak rájuk több barátságosabb alternatíva. Mind a gitár, mind a gitáros számára.


Az értelmes válaszokat előre is köszönöm.


2019. aug. 30. 11:46
 1/6 Mojjo ***** válasza:
100%
Hét - nyolc húros gitáron nehezebb, macerásabb játszani, mint hathúroson. Ha hathúrossal meg lehet oldani a kívánt hangzást, akkor természetes, hogy lesznek sokan, akik annál maradnak.
2019. aug. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazából felesleges. Ha valaki mindig ugyanazzal a hangolással játszik, akkor minek használna 7 vagy több húrost? Arról nem is beszélve, hogy profi zenészek, egy pillanat alatt újrahangolják a gitárt a színpadon, ha kell. + aki hat húroson tanul játszani, valószínű szívesebben is marad annál. Ha váltana, újra időt kéne szánni a lefogásokra, a nem használt húrok rendes fojtására stb.
2019. aug. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 max E-ről hangolnak le drop D-re. Meet ha standard D-re kellene lehangolniuk, annál sanszos lenne a húrcsere, vagy a nyak állítás
2019. aug. 30. 14:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
És? Akkor visznek magukkal még több gitárt. Nem értem, hogy tudsz ezen ennyit értetlenkedni.
2019. aug. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kojee ***** válasza:
100%
Szia. Nem volt mindig 7+8 hùros gitár, azt a zenèszek meg a hát húros lehangolásával oldották meg a súlyosabb hangzást. Viszont az általad felvetett kèrdèsre sok dolog lehet a válasz. Az egyik az lehet hogy a gitárosok sok esetben ragaszkodnak a hagyományos dolgokhoz, pl. 6 húros gitárok. A 7+8 húrosoknak szèlesebb a nyaka, ìgy nehezebb is rajtuk játszani, + ahogy ìrták is kell idő valakinek,hogy megszokja a plusz húrt. Èssss még: egy bizonyos hangra hangolás nagyon meghatározó tud lenni,mert az az alaphang elèg sok nótánál. Tehát hiába van B-re hangolt gitárod,ha C-ről kell gyorsan pl oktávot fognod ugyan aztán a húron,ès nem megoldás ha első fekvèsben fogod egy másik húron, mert nem fog ugyan úgy szólni.Tehát vannak dalok amik egy megadott hangolásra van kitalálva. Amúgy a különböző hangolások új lehetőségeket nyitnak a dalszerzèsben.
2019. aug. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Könnyű megszokni a 8 húros gitárt. Nekem csak a nyak hosszávl volt bajom. Hogy annyira ki kell nyúlni. Főleg úgy h amúgy Fender mustangot haszálok ami rövidebb is.


De 8 húrosból is vannak kevésbé kinyúló nyakú gitárok, és azok kényelmesebbek a legtöbb ember számára.


Mindegy a lényeg az h megszokásból csinálják sztem amit írsz. Nincs kedvük új dolgokat megtanulni.

2019. szept. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!