Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdő elektromos gitár szettek...

Kezdő elektromos gitár szettek? Felszerelések?

Figyelt kérdés

El szeretnék kezdeni elektromos gitározni és több embernél is kérdezősködtem mit vegyek és milyet stb. és ami azt illeti nem tudom, ahány ember annyi féle verzió.

Valaki azt mondja olcsó gitárt vegyek mert ha nem tetszik nem vesztek igaziból semmit, a másik meg az, hogy normális gitárt vegyek drágábban mert ha nem tetszik a hangja vagy érzem gagyi az anyaga meg maga az egész gitár akkor beleunok és abbahagyom... Logikus mindkettő ezért sem tudom mi legyen.


Érdekelne alapvetően mi kell a kezdetben? És valaki tud e valami jó vételt vagy kezdő szettet? Eleve a szett megéri pénzben vagy jobb ha külön-külön veszem meg? Esetleg akkor jobban kijövök? (ár érték arány)

Egy gitár, kombó erősítő (erre örülnék jó linkeknek mert alig találok, olyat akarok amiben több mód is van, rock, metál, clear stb. ) kábel, pengető, hangoló gép (erre is érdekelne link mert elektromos gitárnál annyira nem láttam ilyet + kellene azért is mert elvileg lefogott hangok is torzulhatnak és kéne egy gép ami mutatja milyen hangot pengetek) és max egy tartó talp kell igaz? Nem felejtek el semmit ugye?



2019. szept. 9. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Én olyan 50 ezer körül venném vagy alatta nem sokkal, de használtan. Kell egy erősítő, az használtan 20. Kellenek pengetők, abból a Dunlop tortex-el próbálkozz kezdetnek. Kell egy kábel, nem kell drága, de ne a lehető legolcsóbb mert hamar tönkremegy. Szükséges még egy igazából bármilyen heveder és egy állvány a gitárnak. Meg persze tartalékhúr sem árt. Én ezen az áron mondjuk egy használt gitárt vennék ag biztos, és előtte ha nem is tudsz játszani pengesd meg stb. erősítenél ekkora árnál n nagyon van jelentős különbség. Kábel ilyenek meg ne a legeslegolcsobbaz hogy ne menjen tönkre, de nem szükséges drágát venni. Hangolo szükséges még, de azt ha van okostelefonok egy letöltött appal is tudod.
2019. szept. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Használt gitárokkal vigyázni kell és én nem értek annyira hozzá hogy megmondjam jó vétel e vagy sem vagy ilyesmi. Az nagyon érzékeny a használt kereskedelem minden témában. Azt nem szeretném.

De amúgy te is azt írtad amit gondoltam kell. Csak valami konkrétum segítene :/

2019. szept. 9. 22:56
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Nem kell túlagyalni. Ha tudod, hogy konkrétan mennyi pénzt költhetsz el, három nagy részre osztva határozd meg a vásárlások összegét. 1. gitár 2. erősítő/kombó 3. kiegészítők, ami magában foglalja a kábelt, állványt, pengetőt, hangolót.


https://www.youtube.com/results?search_query=git%C3%A1r+akko..


https://www.youtube.com/results?search_query=git%C3%A1r+beha..

2019. szept. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én egy értéktartó erős közepes gitárt vennék mint például a vintage v6 reissued és ehhez valami 10W-os kis kombót, egy olcsó de egész jó artec cool drive pedált és egy divatos hevedert, három féle vastagságú pengetőt és persze kábeleket.

Valahogy így kezdtem el egy hasonló de sajnos egy noname rétegelt tetű koreai stratocasterrel.

2019. szept. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!