Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Basszus vagy elektromos...

Basszus vagy elektromos gitárt válasszak?

Figyelt kérdés

Ami azt illeti még nem játszottam semmilyen gitáron szóval teljesen első dolog és amatőr vagyok.

Sokan mondják vegyek klasszikusat meg nem jó ezek elsőnek de igaziból ez a 2 zenei stílus és hangzás vonzz, olyan zenét meg nem akarok játszani amit nem szeretek csak hogy megtanuljak gitározni.

Szóval ha ezek között kéne választanom melyiken jobb esetleg könnyebb megtanulni? Hosszabb távon melyik tudás jobb? Nagy különbség van a kettő között vagy aki tud az egyiken játszani az a másikon is?

Gitárok között is gondolom van különbség nem? Van valami tipp amin sok múlik esetleg a kiegészítők?

Esetleg amit egy kezdőnek így el lehetne mondani azt elmondhatjátok mert igaziból érdekel a profibbak véleménye :)



2019. aug. 30. 20:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Meg az alapvető karbantartása szerelése is érdekelne. Egy ismerősömnek van (miatta tetszett meg a dolog) és ő mondta elég nehéz behangolni mert sokszor hamis vagy ha lefog egy hangot akkor hamis stb. Ezekről is érdekelnének dolgok. (bocsi a sok kérdésért csak kezdő vagyok és kicsit képbe szeretnék kerülni)
2019. aug. 30. 21:10
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia! Ne az alapján döntsd el, hogy melyiken szeretnél játszani, hogy melyiken könnyebb megtanulni. Hanem az alapján, hogy neked melyik tetszik jobban. Pl. hangzásban. Amúgy sztem basszusgitározni könnyebb megtanulni egy alapfokon, mint elektromos gitáron. Ha magas szinten akarod űzni, akkor mind a kettő nehéz. Karbantartásban sztem nem sok különbség van. Talán csak annyi, hogy basszgitárra drágábbak a húrok, viszont nem kell olyan sűrűn cserélni rajta. Sőt a basszgitár húrokat ki is lehet főzni.
2019. aug. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Menj be egy nagyobb hangszerboltba és próbáld ki melyik milyen! Ne vedd meg, csak próbálgasd! Aztán amelyik többször jut eszedbe utána, azt válaszd. Ne vegyél hozzá semmit, csak a gitárt, esetleg ha javasolják, egy nem a legdrágább húrkészletet amire ott át is cserélik neked. Minden fent van a neten, keresgélj. Eleinte nehéz lesz behangolni, de akármilyen lehetetlennek látszik menni fog. Le lehet tölteni hozzá alkalmazást hogy ellenőrizdhesd.
2019. aug. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azt válasszad, amelyik jobban érdekel. Az elmélet gyakorlatilag ugyanaz, és mindkettőnek megvannak a maga nehézségei. Először döntsd el, mit akarsz, utána ráérsz kiegészítőkben gondolkodni. De ha ismerősöd ért hozzá, kérdezz tőle, esetleg ki is próbálhatnád nála. Mondjuk ezt a "nehéz behangolni" dolgot nem értem.
2019. aug. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem első körben elektromos gitárt tanulj, majd ezután basszert.

Most képzeld csak el hogy nyomod a basszust a haverok, csajok előtt és néznek rád hogy ez most mi volt... Másoknak annyira bot fülük van hozzá hogy szólón se ismerik azonnal fel amiket játszol.

2019. szept. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Basszusgitárosra nagyobb a kereslet, önjelölt szólógitáros minden sarkon akad kettő. De ne ez döntsön már, hanem tényleg az, hogy kipróbálva mi ragad be álmodozásként, ahogy írták!
2019. szept. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon tetszik mindkettő csak hosszútávon nem tudom melyik lenne a jobb :/ Azt meg nem tehetem meg, hogy mindkettő mert még egyiken sem tudok játszani :D

A basszusgitár nem unalmas? Egy zeneszámban általában nincs sok dolga nem? Az elektromos gitárban meg az tetszik az önmagában is nagyon élvezetes és jól szól.

Nem tudok dönteni :/

2019. szept. 2. 12:16
 8/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk Wooten szerint nem unalmas.
2019. szept. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Őt nem ismerem de ne a világ legjobbat (?) tegyük már fel példának :D Ha meg elektromos gitárt mondok akkor meg Hendrix nem unalmas és jól szól az a gitár is :D

Itt egy kezdő szemszöge a lényeg, hogy a basszusgitár egyedül mennyire működik mert az szerintem inkább bandás hangszer. Mivel eleve a számokban csak x hangot játszik le nem is a teljeset vagyis valami ilyeneket hallottam, ismerősök zenélnek, őket is kifaggattam de dönteni nem tudok :/ Mert függetlenül tetszik mindkettő habár van pozitív és negatív oldala mindkettőnek :/

2019. szept. 2. 21:23
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem unalmas a basszusgitár. Amire te gondolsz, mikor faék egyszerűségű rockszámokra monoton tempóban három hangot pengetsz, az a legalapabb szint. De még itt is kihívás nem elcseszni a ritmust. Az meg rajtad múlik, hogy leragadsz ezen a szinten, vagy folyamatosan fejleszted magad és tanulsz új technikákat. https://www.youtube.com/watch?v=ObQ3PeTtpMM


Ez elektromosra is elmondható, faék számokra tologatni a kvinteket pofon egyszerű. De hiba nélkül végig arpeggiozni egy számot, vagy improvizálni egy szólót már teljesen más szint.

Szóval mindkét hangszer nagyon jó és élvezetes, sok kihívással. Csakis az alapján dönts, téged melyik érdekel jobban, ne az alapján, amit az ismerőseid mondanak. Akik a hozzászólásaid alapján az alapszinten vannak ragadva.

2019. szept. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!