Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A mai tinik többségének miért...

A mai tinik többségének miért ilyen rossz a zenei ízlése? Mit tegyek most a zenei ízlésemre nézve?

Figyelt kérdés

Sokáig csak a többség által kedvelt szennyeit (tisztelet a kivételnek) hallgattam, és megkedveltem ilyen előadókat, voltam a koncertjükön is. Viszont 1 éve elkezdett megváltozni a zenei ízlésem, egyre több műfajban hallgattam bele. Megkedveltem pár olyan előadót is, akit kerültem, vagy alul voltak értékelve a mai generációra nézve. Viszont nem mertem megmondani senkinek, mert a fejemet veszik, ha kedvencükre egy bántó szót mondok. Apropó, és itt jön a lényeg, akiért nagyon oda voltam, annál mostanában gyakran érzem, hogy nincs meg bennem a rajongás iránta. Most nevet nem írok, mert rögtön megvádolnak, hogy megszóltam. Pedig nincs vele semmi baj, érzelmes zenéi vannak, nagyon sikeres mostanában, viszont találkoztam kritizálókkal, akik semmitmondónak találták a dalszövegeket. És néhányszor meghallgattam pár számát, de azóta mintha megtört volna vmi. Ám utálatról szó sincs.

(Filmeknél ugyanez ment végbe. Animézek is, de ott is a minőségibb darabokat (hihetetlennek tűnik, de ilyen is van)) preferálom.)


A kérdéseket fentebb föltettem.


17L



2019. szept. 19. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is olyan zenét hallgatok, amit nem sokan sőt... Vannak akik egyenesen lenézik, bár a többség csak ignorálja. Nem sokan tudják, hogy én ilyesmit szeretek. Csak maguk az előadók, mert sikerült jóba lennem velük.
2019. szept. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

A mai tinik kb mindenben felszínesek, főleg a külsőségeket nézik, megy a menőzés, cikizés. Nem bántásból mondom, de számomra valószínűleg a te zenei ízlésed is borzasztó lenne. A másik, hogy minden könnyen elérhető, hatalmas a kínálat, nincs idő, kedv jó értelemben válogatni. Te klasszikus példája vagy, hogy jaj Justin Kötsög Bíbert kell hallgatnom, mert mit fognak szólni a barátnőim, jajj. Kit érdekel??

Oké, én fiú vagyok, de sose azzal foglalkoztam, hogy más mit hallgat. Nyilván fogalmad sincs, hogy mi lehet az a Queen, Dire Straits, Running Wild. Pedig 1-1 számuk is jobb, mint a mai populáris nyál bandák összes száma együtt.

2019. szept. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A felnőtté válás része a másoktól való függetlenedés, és annak felismerése, elfogadása, hogy nem vagyunk egyformák, más az ízlésünk, nem a tömeg mondja meg hogy mi a jó, és neked nem kell azt feltétel nélkül elfogadnod és követned. Értelmi szint kérdése, hogy valaki képes a másik emberrel ezt normálisan reagálni, vagy sem.

Ezekből indulj ki. Ha olyan a közeg, hogy nem lehet felvállalni előttük ilyesmit, akkor egyszerűen nem teszed meg és a magánügyed marad.

2019. szept. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Nem rossz a zenei ízlése, csak másmilyen. Lehet durrogtatni, hogy így rossz a szöveg meg úgy béna a dallam, de ez mit sem jelent, ha az adott egyénnek ettől függetlenül bejön, mond neki valamit az a béna szöveg, felvidítja az a béna dallam.

Mindenkinek személyes az általa szeretett zene, talán jobban mint bármely más művészeti ág, nem csoda, ha felkapják a vizet, ha szennynek titulálod. De komolyan, ha más zenei ízlését bántod, miért várod, hogy téged körülujjongjanak?

BTW te is olyan vagy mint a tinik, akiket kritizálsz. Nem magadnak döntöd el, mit szeretsz és mit nem, hanem hallasz egy kritikust, aki lehúzza a számot és már nem tetszik annyira.

2019. szept. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%
Jaj, hát vegyétek már észre, hogy milyen érett :D
2019. szept. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Van benne vmi, amit mondasz 4-es, de nem tudnám rávenni magamat, hogy Lil g, AK26, Majka stb. legyenek számomra az etalon. Sokáig én is így voltam ezzel, viszont ahogy ismerkedtem meg egyre több régebbi, mára már klasszikusnak szánt zenékkel, azóta elkezdett vmi elindulni bennem, később meg azon kaptam magam, hogy elég válogatós lettem e téren.

Senki sem tökéletes, nem is vagyok annyira érett, ezeket nem is állítottam magamról. De a mainstream zenéktől nagyon elment a kedvem, unom, hogy minden zenei helyeken, csatornákon, hírportálokon ők folynak és egy zenét 4-szer adnak le egy délután alatt.

2019. szept. 19. 22:49
 7/8 anonim válasza:
100%

Hallgasd azt ami tényleg tetszik. Kinek mi köze hozzá? A zenehallgatás sztem az egyik legszórakoztatób, legmegnyugtatóbb szabadidős tevékenység. Ha olyat hallgatsz, ami nem tetszik, azzal csak magadat szivatod. Senki nem kényszerìt rá h leszóld a zenei ízlésüket. Ha kultúráltan megfogalmazod, hogy neked ez annyira már nem tetszik, de ők ezek után is berágnak, akk az kicsit reménytelen eset. Szerintem senkinek semmi dolga azzal, hogy kinek mi tetszik, amíg nem erőltetik egymásra. Az hogy egyre több műfajba hallgatsz bele meg tök jó. Tele van a világ indie meg alterebb gyöngyszemekkel és a régi zenék között is baromi jók vannak. Ha elkezded jobban beleásni magad az olyan műfajokba, amiket szeretsz, sokkal jobban össze is tudsz barátkozni azokkal, akiknek hasonló ízlése van, mert ha ismersz egy kevésbé ismert előadót/ együttest, akit ők is szeretnek, azt mindenki nagyon tudja értékelni. Meg valahogy jobb érzés is, ha te találsz vmit amit megszeretsz, mintha a média nyomná az arcodba. De ez csak személyes preferencia.

18F

2019. szept. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A zenehallgatás egy érzelmi dolog. Az ember azért hallgat X zenét, mert az van hatással az érzéseire. Ez arra is igaz, aki a "többség által kedvelt szennyet" hallgatja. Szerintem is vannak nagyon low quality popzenék manapság, de az, hogy az egész három hangból áll, vagy hogy az énekese nem tud énekelni, csak autotune megy, még magának a zenének az érzelmi funkcióját nem fogja elvenni. Általában szeretem a tartalmasabb, nagyobb érzelmi töltetű számokat, de pl. a Cabello-Mendes páros Senoritája az idei kedvenc popszámom, pedig nem vagyok elájulva az énekesek tehetségétől sem, és azt is látom, hogy az egész szám direkt csak arra megy, hogy dallamtapadást kapj tőle. Mégis megfogott.

Meg amúgy azt is megmondhatod bárkinek, ha nem tetszik egy adott szám, senki nem fogja leharapni érte a fejed. :D Én se a rádióban játszott zenéket hallgatom többnyire, sőt egy csomót nem is ismerek közülük, mégse szólt meg még érte senki, akinek mondtam.

2019. okt. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!