Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért ilyen sikeres a Slipknot?

Miért ilyen sikeres a Slipknot?

Figyelt kérdés

Ezzel egyik fant se szeretném provokálni,de azt vettem észre hogy ennek a bandának a rajongo tabora főleg erre fele ,14éven aluli,és elég sok a pózer is közöttük.Azt mondjál stilus teremtő

es Nu Metal.Szerintem meg a KoRn volt a stilus teremtő.

Semmi bajom a zenéjükkel,van amelyik tetszik főleg a szövege,de sose voltam ugymond meghalva érte,főleg hogy thrash,death,black metalt hallgatok.

Talán azert szeretik többet mert modern metál?

Mikor megnyitol egy oldalt és szavazni kell,tegyuk fel:

60% Slipknot

20% Slayer

10%Metallica

10% Pantera

Valaki magyarazza el nekem,miért van így :D



2019. szept. 30. 07:14
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Én is hasonló véleményen vagyok mint te, és (bár én a 14 hez közeli korosztály vagyok), én szeretem őket is de inkább a Thrashmetálos vagyok. Leginkább azért lehetnek ennyire népszerűek, mert egyes körökben divattá vált. Mitn a mai zenék többségét azért hallgatják mert népszerű, és akkor neki hiába nem tetszik, akkor is azt hallgatja mert " azt kell ".
2019. szept. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hmm igazad lehet :)
2019. szept. 30. 17:33
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert biztos szeretik, mert jó zene füleiknek, jól esik nekik, kellemes hallgatni, vagy pl esetleg olyan jó a szövegük, hogy esetenként mintha róluk szólna; jó a ritmus, kikapcsolja őket, jó a dallamvezetés; fülbemászó.

Én nem nagyon ismerem őket, párszor talán régebben belehallgattam pár számukba, és azt hiszem, tetszett; szóval, ha jók, akkor azért annyira sikeresek és népszerűek, meg okés, lehet, hogy egyesek divatból is hallgatják meg ajánlgatják egymásnak. :) Pl itt olvastam évekkel ezelőtt egy sztorit , arról szólt, hoyg egyik srác is hallgatott egy bandát, de neki amúgy nem tetszett, s csak azért hallgatta, mert tudta, hogy az osztályában népszerű, és akkor írta a komment írója ezt a sztorit, és írta, hogy "Na ez volt a gáz," amikor erre rájöttek. Szal ilyen "Gáz-e ha valaki ilyen zenét hallgat, vagy "ciki-e ha ezt a zenét szeretem"-jellegű kérdés volt, és akkor erre írta valaki, hogy inkább az lenne a gáz, ha csak azért hallgatnál valamit, mert a környezetedben az népszerű. Mert amikor erre ott akkkor az ő osztályában fény derült, akkor égett be a gyerek. Akinek nem is tetszett, csak azért hallgatta,mert divatosnak tartotta, vagy talán az is volt a körükben. És akkor így nem akart "lemaradni", meg tájékozatlan lenni az osztályától/ból, amikor ez egy nagyon népszerű téma volt az osztálytársai között. És akkor íg yezért nem akart kimaradni belőle, hogy nem hallgatja pl az osztály kedvenc bandáját, vagy ilyesmi, és akkor jó beszédtéma, és akkor nem marad ki a közösségből.

2019. szept. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos közrejátszik az is, hogy modern metál, ezért is szerethetik többen, nem azt mondom, hogy egy átlag embernél jobb a nu metal, de egy könnyebben emészthető stílus szerintem, mint mondjuk egy black metal.

A Slipknot-nak amellett, hogy szerintem egy zeneileg is jól összeszedett banda, van egy óriási előnyük jelenleg. Egy bazikomoly, nem túl figurázott, de épp eléggé összerakott, élvezetes albumot hoztak össze nemrég és ezt több ismerős is jelezte, akik nincsenek benne a nu metal-ban, de rákattantak, akárcsak én. Én 30 vagyok, a megemlített ismerősök pedig szintén 28-32 közöttiek, tehát nem a 14 évesek csoportjába tartozunk. Én, mint egy tizenév óta nu metal rajongó, sok éve nem hallottam olyan albumot, ahol a számok kb. 80%-a tetszett volna, nekem 2005 után totál kihaltak a tényleg élvezetes albumok, 2, max 3 album volt ez idő alatt, 2005-6 óta a mai napig, amire azt mondom, hogy na ez nekem kell. Nem azt mondom, hogy életem egyik legjobb albuma, de az tuti, hogy az utóbbi években kiadott albumok között ez lesz az egyetlen egy, amit fogok hallgatni.

Viszont arról nem hallottam sehol, hogy a Slipknot stílusteremtő lenne, csak hogy benne voltak az első nagy nu metal bandák között. Összehoztak egy egyedi hangzást, ez tény, de tudtommal is a Korn volt az a banda, akik először hozták be a nu metal-t, sehol nem olvastam olyasmit, hogy a Slipknot a nu metal stílusteremtője lett volna.

2019. okt. 1. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én sem olvastam,csak a sok semmit tudó mondta nem egyszer,koszonom a normalis valaszokat
2019. okt. 1. 07:53
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Időnként elő-előkerül ez a kérdés, és mindig nagy figyelemmel és kíváncsisággal olvasom a válaszokat. De én magam soha nem szoktam válaszolni, mert egyszerűen a kérdés, és az ahhoz való leírás szinte mindig minősíthetetlen és alpári, itt most azért teszek kivételt, mert teljesen normálisan van feltéve és megfogalmazva a kérdés és az ahhoz tartozó leírás, így már most szeretném jelezni, hogy a válaszom is ilyen lesz.

Egyetlen egy, de hatalmas részletet még szinte egyszer sem olvastam a többi feltett kérdésnél. Az pedig az időzítés. A Slipknot jókor volt jó helyen, a 90-es években a metál zene már szinte haldoklott, egyetlen egy feltörekvő fogódzó volt feltörekvőben a kemény zenében, mégpedig a nu-metál. Amit ugye a Korn indított el úgymond. Tovább súlyosbította a helyzetet Kurt Cobain '94-es halála, mert őt tartották még a 90-es évek hanyatlásos időszakában a keményebb zene fenntartójának, megmentőjének, de aztán ez a fény is kihunyt. Tehát jött a Korn, és szinte pont ebben az időszakban, '95-ben jött a Slipknot berobbanva az akkor éppen felmenőben lévő nu-metál hullámba egy addiginál jóval súlyosabb, lázadóbb és betegebb stílussal. Mivel a 80-as évek thrash hulláma bőven lefutott, és a mint említettem a 90-es évek igenis kritikus volt a keményebb zene számára, így a Korn-t követve a Slipknot igenis brutálisat robbant. Az első két albumuk mérföldkő volt minden tekintetben, ezt a két albumot bármelyik maggot (Slipknot rajongó) szívesen hallgatja mind a mai napig, a sikerük pedig húsz év után is töretlen. Az első albumukat a káosz veszi körül, a másodikat a harag. Egy zenekritikus írta le ezt a legjobban: "A Slipknot a káosz fogalmának egyfajta zenei leképezése", és ez így is van.

Majdnem úgy mint a négyes válaszoló, én 29 éves vagyok, ahogy Slipknot-os haverjaim is azok. Velem együtt összesen négyen vagyunk, a középsuliban voltunk összesen hárman akik tényleg szerették és szeretik a Slipknot-ot. Általánosban összesen két lány volt aki szerette, akkor még jómagam nem hallgattam őket. Én a környezetemben soha nem vettem azt észre hogy akkora divatbanda lennének, háromnál több embert még soha nem láttam az ismerettségi körömben akik maggotok. Persze az lehet, hogy más helyeken ez máshogy van.

A legújabb albumuk tényleg kiemelkedő lett, arányait tekintve az első három albumukból keverték ki a szinte lehető legjobb arányban dalokat. Sokan az első három albumuk szintjére helyezi a legutóbbit és szerintem is illik odatenni melléjük a polcra.

Lehet szeretni, vagy nem szeretni a Slipknot-ot, de az vitathatatlan amit letettek az asztalra, az első két lemezük időtállósága is tökéletesen mutatja ezt, és a kritikusok is egyetértenek ebben, ha ez a két lemez kerül szóba. A "divatbanda" dolog tisztázása meg gondolom okafogyottá vált amikor húsz éve folyamatosan telt házak előtt játszanak. De az biztos, hogy az időzítés kulcsfontosságú részlet a feltett kérdés megválaszolásásra.

2019. okt. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mostmár érthető,köszönöm a válaszod c:
2019. okt. 3. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!