Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a magyar rock és metál zenekarok (Ossian, Pokolgép, Kalapács stb) ennyire ragaszkodnak a jobboldali/szélsőjobboldali politikához?

Figyelt kérdés

2019. okt. 5. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

A magyarság elég erősen nacionalista.

Szeretik azt a nézetet terjeszteni egyesek, hogy ez csak a proli rétegre jellemző, de közben meg olyan embereket tudok, hogy ....., hogy el se hinnéd.

Persze mielőtt elkezdődne, nem különbek se a cigányok, se a zsidók, se a többi.

2019. okt. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
#1 Azért népeket, és vallási közösségek tagjait ne hasonlítsuk össze a szélsőséges eszmék követőivel.
2019. okt. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha az Ossian és a többi hazai rock ikonok kimaradnának a politikából, nem lennének jobboldaliak, akkor még szeretném is őket. De így nagyon távol állnak tőlem. Viszont a Tankcsapáról szerencsére nem mondható el ez. Ők inkább szídják a rendszert. Ossian és a többi hazai rock, heavy metal csapat pedig látszólag jobboldali politikát követ.
2019. okt. 5. 13:24
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell egyet értened a nézeteikkel, ha egyébként a dalaikkal tudsz azonosulni. Két különböző dolog.

Meg tènyleg mi közöm hozzá, hogy egy zenésznek miről mi a magánvéleménye? Érdekel mit gondol a pék az aktuálpolitikáról? Rosszabb lesz a kenyér?

2019. okt. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az általad felsorolt rock együttesek mind a szocializmusban alakultak, akkor élték virág korukat. Viszont akkoriban ez a Máté Pétertől eltérő stílus üldözendő volt, a rajongókat egyszerűen csak huligánoknak hívták. Mivel a rendszer ellenségként kezelte őket, nekik is a komcsik voltak (és máig ők) az ellenség. A Tanksapka a rendszerváltáskor alakult és csak a 90-es évek közepén lett országosan híres együttes, akkor már nem volt divat kormányzati részről a zenei stílusok kriminalizálása.
2019. okt. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, bár én magam baloldali nézeteket vallok. Ezért nem szimpatizálok a jobboldali politikával. Ez nagy hiba volt anno a rendszerben, ez tény. Én modernizálnám a szocializmust, de mindegy nem szeretnék belemenni a részletekbe. Tőlem nagyon távol áll a jobboldal és taszít.
2019. okt. 5. 23:37
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Ezt én is megfigyeltem.

Pontosan ezért nem hallgatok egy ilyen hazai zenekart sem, mert minden egyes szövegük vagy a szokásos Trianonozásról, vagy annak hajtogatásáról szól, hogy “a magyar mennyivel elitebb, felsőbb rendű nagyobb múltú, mint a ‘proli” európai szomszédaink”, - ha jól megfigyeltem, a prideos “mocskos b*zizók” is kvázi ebből a gárdából kerülnek ki minden évben.

A metál zene rajongójaként borzasztóak találok minden ilyen szélsőséges, gyűlölködő nézeteket valló bandát.

2019. okt. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez igazából csak az én kis véleménykifejtésém, nem egy használható válasz lesz :

Ezt a vonalat annyira, de annyira nem szeretem... Azt még jobban nem szeretem amikor ezeknek az együtteseknek a hallgatói azt hiszik magukról, hogy nagyon kemény zenét hallgatnak. Viszont ez csak a saját véleményem, én nem utálkozok. A metálnak, a rocknak éppen az elfogadás az alapja, hiszen mi rockerek/metalheadek úgymondván a "különcök" vagyunk, akiket megnéznek az idős hölgyek az utcán, ha felmerek venni egy Cannibal Corpseos pólót (oké ez tényleg rossz példafelhozatal volt, de igazából ők a szövegeiket, nem komolynak szánják, horrorfilmekbol inspirálódnak legtöbbször ) . Az összetartásról kellene szóljon, nem mások elítéléséről, gyűlöletérol. De alapból el sem ítélem őket, hiszen akkor ugyanazt csinálnám mint ők.

2019. nov. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tom Benko ***** válasza:
66%

Szerencsére nem mindegyik. Az a baj, hogy sok fiatal alapból, a kamaszkor miatt hajlamos szélsőségekben gondolkodni, és a felsorolt zenekarok szövegei, zenei megoldásai sem túl szofisztikáltak, úgyhogy az átlag fiatal kiélheti a radikalizmusát, illetve magát roppant mód egyéninek vélheti.


Én is ilyen voltam húsz éve. Aztán, pont a felsoroltak hatására elkezdtem vizsgálódni. Erős ütés volt, amikor például Rob Halford bevallotta a homoszexualitását. Jelenleg leginkább konzervatív liberális vagyok.


A másik ok, hogy a jelenlegi rendszer erősen soviniszta, radikális jobboldali, úgyhogy ezen együtteseknek, a szemléletük miatt, sokkal nagyobb terep jut.

2019. dec. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
95%

Amúgy én az Ossianon pl. nem vettem észre ilyeneket, a dalszövegeiket és az előadásaikat, nyilatkozataikat nézve nekem pont az az érzésem hogy még ha meg is van a véleményük/kötődésük, igyekeznek magukat kivonni az aktuálpolitikából, inkább személyes hangvételű a dalaik többsége (bár főleg az utóbbi albumaikat hallgatom, a régebbiek esetén nem tudom mi újság).

Viszont pl. a Kárpátia nálam is nagyon csúnyán leírta magát amióta benyalt a szélsőjobbos kormánynak és ellenzékmocskoló dalokat írt, mert bár az ellenzéket sem szívlelem különösebben (bár még mindig jobban mint a jobboldalt), számomra az ilyen tartalmú és üzenetű "dalok" (amellett hogy ordít róluk hogy megrendelésre készültek) undorítóak és összeegyeztethetetlenek a rock és úgy általában a zene elfogadó és szabadszellemű elveivel (a nyolcas jól leírta amit erről le kell).

2020. márc. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!