Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen hegedűt vegyek és...

Milyen hegedűt vegyek és tudok otthon tanulni?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy ha elszeretnék kezdeni hegedülni akkor milyen hegedűt kellene vennem ami nem veri ki a plafont ár terén :D . Ezenkívül az, hogy lehet-e valamennyit otthon egyedül tanulni vagy muszáj elmenni tanárhoz

2019. okt. 14. 21:59
 1/9 Mojjo ***** válasza:

Látogass el a Victoria Music hangszerüzletbe, fognak tudni segíteni:

[link]


Minden hangszert érdemes tanárnál tanulni, de a hegedűre főleg nagyon igaz ez.

2019. okt. 15. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem sajnos nem budapesti vagyok ezért nem tudok ellátogatni a boltba. Ezen kívűl kihagytam azt hogy az mennyire baj ha az alap zenei dolgok nem nagyon mennek csak körülbelül azok amiket a suliban vettünk.
2019. okt. 15. 15:14
 3/9 Mojjo ***** válasza:
59%

@2: Nem nagy baj, simán meg tudod tanulni a zene elméleti részét most is, nem kell, hogy már tudd. Persze idő és energia kell hozzá, de a zene az ilyen.

A hegedű egy nehéz hangszer, szóval minden zeneelmelettől függetlenül rengeteg kitartás kell hozzá.


Én azt mondom, hogy akár már egy 130-150 ezer forinttól is lehet akár találni használható alap tanulószetteket. Azaz tokkal vonóval a teljes hangszert. Mindenesetre én nem biztos, hogy rendelnék látatlanban netről a helyedben, lehet megér egy pesti utat a dolog. Illetve nem tudom, hol laksz, lehet nálatok is van jó, megbízható hangszerbolt.

2019. okt. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat amúgy jász-nagykun-Szolnok megyében lakok
2019. okt. 15. 16:49
 5/9 anonim ***** válasza:

A legtöbb hangszer webshop beállítva, készre igazítva küldi el a hangszert, lehet online vagy emailben kérdezni. Nemcsak hegedű fog kelleni, hanem ápoló szerek és eleinte sok póthúr és pót lószőr.. :D rohadt béna az ember akár évekig is!

Hegedülni egyedül nem fogsz tudni, de sok sikert!

Hangolni még csak-csak, de húrmagasságot állítani, vonót lekezelni és szőrt állítgatni egyedül nem fog menni. Nincsenek bundok sem így rossz, gyakorlatlan fülhöz fog beállni az összes hang.. hamis, mint az állat!

Menj el tanárhoz az alapokért!

2019. okt. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Mojjo ***** válasza:

Ha már hegedű és nehézség, kötelező oktatóvideó:

[link]

2019. okt. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az általános és középiskolával párhuzamosan jártam zeneiskolába, így 12 évig hegedültem. Közben tanultam zeneelméletet szolfézst, jártunk kamara-zenélni.Ezek ismeretében ki merem jelenteni, hogy tanár nélkül abszolut nulláról, szinte lehetetlen megtanulni normálisan hegedülni. Persze, saját eszedből is rájössz, hogyan kell tartani a hangszert, húzgálni rajta a vonót, és előbb-utóbb talán elfogadható hangokat tudsz kicsalni belőle, de az még nagyon messze lesz az élvezhető hangszerjátéktól.

Legalább az alapok elsajátításához próbálj meg, egy szakember segítségét igénybe venni.

2019. okt. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat én a tanár ügyet úgy gondoltam hogy ha már az alapok megvannak és mennek utánna már nem annyira kötelező járnom gondolom.
2019. okt. 17. 15:13
 9/9 A kérdező kommentje:
update: ma elmentem egy zene iskolába viszont a tanfolyamot még nem tudom elkezdi csak vagy félévkor ha valaki kilép vagy pedig jövőre, hegedűt pedig azt mondták hogy fogok kapni. Köszönöm a segítségetek.
2019. okt. 18. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!