Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdőként milyen gitárt...

Kezdőként milyen gitárt érdemes vásárolnom?

Figyelt kérdés
Semmilyen zenei tanulmányaim nem voltak korábban, otthonra szeretnék egy gitárt, amin hobbiszinten néha pengethetek és 1-2 dalt meg szeretnék tanulni eljátszani. 23 éves vagyok. Tudnátok ajánlani? Semmi ismeretem nincs a témában. Vannak olyasmi méretek, hogy 3/4, 4/4, 7/8... van ami nylonhúros, van ami fémhúros stb... fogalmam sincs, milyen kellene nekem. Kérlek segítsetek

2019. okt. 15. 06:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok még profi a témában, viszont nagyon sok függ attól, hogy pontosan milyen dalokat szeretnél majd eljátszani rajta, illetve, hogy mennyi pénzt szánsz a dologra. Elektromosat vagy klasszikusat szeretnél?
2019. okt. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
[link] Ilyesmi dalokat szeretnék eljátszani
2019. okt. 15. 07:13
 3/14 A kérdező kommentje:
És 15-20000Ft amit rászánnék
2019. okt. 15. 07:14
 4/14 anonim ***** válasza:
A elég kevés, de egy használtat van értelme megpróbálni. Most pontos darabot nem tudok de gsfanaticon nézz szét.
2019. okt. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
És milyen méretet, húrt stb ajánlanál?
2019. okt. 15. 11:41
 6/14 anonim ***** válasza:

Annyiért ne nagyon akarj semmit venni.

Egyébként 23 évesen gyerekméretekben ne gondolkodj, 12 körül már 4/4-est szoktak pengetni.

2019. okt. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Mojjo ***** válasza:

Ahogy az előttem szóló írja, ennyiért felejtős a dolog. Egy hangszert készülsz venni, annak ára van, akkor is, ha a legalapabb, legegyszerűbb tanulógitárt akarod megvenni.

A linkelt dalt fémhúros akusztikuson játszák, szóval ha ez az irányvonal, nekrd is ezt javaslom.

Legolcsóbban amit ajánlhatok az a Cort AD-810, vagy AF-510, vagy Epiphone Pro-1. Ezeket megkaphatod kicsivel 40 ezer alatt.

2019. okt. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2019. okt. 15. 14:22
 9/14 anonim válasza:
Gitározni tanulok.A lényeg hogy nylon húrosat vegyél mert a fém húrostól fájni fog az ujjad és elveszi a kedved.De ennyi pénzért egy Geryon lc-14 jó választás.Ez egy klasszikus gitár kissé latinos hangzással.A hangszerbarlang.hu oldalon 15000 körül láttam.
2019. okt. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Mojjo ***** válasza:

"A lényeg hogy nylon húrosat vegyél mert a fém húrostól fájni fog az ujjad és elveszi a kedved."


Ez sajnos egy gyakran hangoztatott hülyeség. A nylonostól valamivel kevésbé fáj az ujj, ez igaz, de ez maximum akkor számít ha az ember igencsak keményen anyámasszony katonája. Ha valaki gitározni akar megtanulni, megtanul fémhúroson is és nylonoson is, ha meg inkább sírni akar, hogy bibis lett az ujja, akkor semmilyen gitáron nem fog megtanulni.


Válassza mindenki azt, amelyik neki jobban tetszik, illetve az általa játszani kívánt zenéhez jobban passzol. Itt a fémhúros tűnik a jobb választásnak.

2019. okt. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!