Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 10 kedvenc számotok sorba a...

10 kedvenc számotok sorba a 80-as évekből? :-)

Figyelt kérdés

#De nem muszáj sorba
2019. okt. 20. 20:50
 1/7 qkker1 ***** válasza:
100%

Gerald Levert - Casanova;

Wilson Pickett - In the midnight hour;

James Brown - Sexmachine;

Was (Not Was) - Walk The Dinosaur

Montana Sextett - Who Needs Enemies

Tina Charles - Dance little lady dance

Edwin Starr - Get Up Whirlpool

EDELWEISS - Bring me edelweiss

Stock Aitken Waterman - Packjammed

London Boys - Requiem

2019. okt. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 qkker1 ***** válasza:
100%
És a korszak nagyjai , kevés lenne egy oldal felsorolni.
2019. okt. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hú... A '80-as évek a legjobb zenei korszak volt, 10 szám nagyon kevés, nem tudnék csak annyit kiemelni! Inkább azt mondom, a legnagyobb slágerek 10 előadóktól :D :

Sandra

Modern Talking

Alphaville

C. C. Catch

The Twins

Belinda Carlisle

Első Emelet

EDDA

Europe

Pet Shop Boys

2019. okt. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
sorolhattok többet is persze:-)
2019. okt. 21. 23:02
 5/7 qkker1 ***** válasza:
85%

Madonna

Jacko

Rick Astley

London Boys

London Beat

Blue System

stb.

2019. okt. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Minek vesszük a fáradtságot válaszolni, ha nem pontoz minket a kérdező?!...

Nesze:

Bruce Springsteen - Born in the U.S.A.

Imádom, ahogy Springsteen ráhúzta a 80-as évek jellegzetes fogásait a saját stílusára, és ilyen számokat hozott ki, mint a Born in the U.S.A. A Főnök minden évtizedben Főnök. Most éppen a Broadwayt alázza le, mert még ez s megy neki.

George Michael - Careless Whisper

Nem mondom, hogy nem kerülhetett volna ide más Wham! vagy George Michael dal, de! Azokban nincs ott ez a szaxofon. Megannyi filmes szexjelenet aláfestőjének ihletője.

David Bowie - Let's Dance

Van egy kedvenc kommentem a YouTube videó alatt, ami mindent el is mond ennek a számnak az erejéről és tökéletességéről: "David Bowie: let's dance; Me: sure"

The Police - Every Breath You Take

Kicsit sajnálom ezt a dalt, mert túl sokan játszották már el és túl sokszor. Így elcsépeltté vált, aztán az igazi értékét már nem is látjuk. Pedig Stingék gyönyörűen megcsinálták. És olyan fontos fájdalmas dala ez az évtizednek, mint a With Or Without You.

Tina Turner - We Don't Need Another Hero

Gondolkoztam a What's Love-on is, de mivel ennek a dalnak még a Mad Maxhez is köze van, nem lehet nála jobban 80-as évek slágere Tinának. Igazi győztes, fölényes dal, csak határozottan tudsz rá sétálni, ha hallgatod.

Bryan Adams - Summer of 69

Vérbeli 'feelgood' szám osztálytalálkozókra, vagy éppen ballagós közös emlékezéshez. Megpendít egy tini szívet az emberben, én meg énekelni is nagyon szeretem, amikor éppen nincsen senki a közelben.

Cyndi Lauper - Girls Just Want To Have Fun

Ha a Bryan Adams dal 'feelgood' volt, akkor bizony ez is az, csak máshonnan fogja meg ugyanazt az érzést. Nem a nosztalgiára épít, hanem a pillanatra. Szeretem Cyndit, olyan direkt és pofátlan, hogy öröm nézni.

Frankie Goes To Hollywood - Relax

Ez a dal a 80-as években még botrány tudott lenni, ma meg már csa kegy baromi jó szám. De még mindig itt van! Érdemes egyébként megnézni ezt a fantasztikus felvtelt, aminek a végén maga Lemmy is feltűnik, ki tudja, mi okból.

Guns N' Roses - Sweet Child O' Mine

Mindig elfelejtem, hogy ez a dal '87-es, mert gyakorlatilag bármikor felvehették volna. Képtelenség túl sokszor meghallgatni, és a nagy Guns visszatérés sem tudta unalmassá tenni. Nekem ez a kedvencem tőlük, és nagyon boldog vagyok, hogy tavaly hallhattam élőben.

Michael Jackson - Beat It

Ezt nem kell magyaráznom.

2019. okt. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Bocsi, csak én nem szoktam mindennap belépni a gyakorira, azért nem válaszoltam meg nem pontoztam már napok óta.


Az első válaszoló teljesen új számokat írd címről, de meghalgattam, vannak jó számok közte 🙂 🙂 🙂 /Gerald Levert - Casanova; EDELWEISS - Bring me edelweiss; London Boys - Requiem)

Ezért a legjobb a 80'-as évek, mert hiába néztem már millió lejátszási listát, mindig találok újakat 🙂

Az utolsó válaszoló is sokat írt, amik jók, főleg a Cyndi Lauper - Girls Just Want To Have Fun :-)


Nekem is elég sok jó szám van a 80-as évekből, ami tetszik, nagyon nehéz összerakni, de én kértem, így én is megpróbálom 🙂 🙂 🙂

(De lehet, hogy ezért nem pontos a lista, de azért megpróbálom xD xD xD )


10. a-ha - Take on me: Pörgetős, talán még ha jól rémlik, vmikor egy reklámba is benne volt xD

9. Flashdance/Michael Sembello -She's a maniac: szívhez szóló és még emlékek is fűződnek hozzá.

8. Billy Joel - We didn't start the fire: ehhez annyit tudnék írni, hogy tetszik nagyon, hogy egy "sima" felsorolással mennyi mindent lehet elmondani :-)

7. George Harrison - I got my mind set on you: vidám, pörgős, engem feldob :-)

6. Queen - Radio Gaga: kiskoromra emlékeztet:-) nem azért mert akkor születtem,- mert sokan korábbi nálam,- hanem szüleim hallgatták:-)

5. Pet shop boys - West end girls: tán az első és egyben leghíresebb számuk Tennantéknak?! Mindenesetre nem is az a fontos, hogy híres legyen, hanem, hogy tetszen és jól szóljon.

4. Dirty dancing - Hungry eyes: gyönyörű, szívhez szóló

3. Michael Jackson - Thriller: a leghosszabb klipnek emlegetik a 80-as évekből. Sokan nem szeretik Jacksont, meg cikinek tartják, pedig ő az egyik legtehetségesebb zenész - szerintem.

2. Baltimora - Tarzan boy: nővérem gyűlöli, de nekem ez a kedvenc számaim közé tartozik, annyira szép. Dehát ízlések és pofonok.:-)

1. Duran Duran - View to a kill: sztem sokan nem ismerik a fiatalok közül. De az nem is baj. Az Orchestral Remix is gyönyörű :-)


És még folytathatnám... Rengeteg van még a lista élén. Dióhéjban felsorolok néhány előadót: Pet shop Boys, U2, Jacko, Madonna, Sandra, Tears for Fears, Queen, Hall and Oates, Depeche Mode, Duran Duran, Kim Wilde, Tina Turner, Alphaville, Belinda Carlise, Samanta Fox, Cyndi Lauper, Mike Oldfield, Billy Joel, Midnight Oil, Police stb....:-)

2019. okt. 26. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!