Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek ez egy éneklésben...

Szerintetek ez egy éneklésben mennyire helyes?

Figyelt kérdés
Van egy lány YT-on, akit most hallgatok, szerintem nagyon szépen és tisztán énekel, viszont azt vettem észre, hogy a kicsit mélyebb hangoknál valamiért néha megnyomja a szavakat az eléjén, vagy én nem is tudom, hogy hogyan fogalmazzak. Pl. van egy olyan szó, hogy "every" és azt úgy énekli ki, hogy "evvery", kicsit erőltetetten és nem értem miért, amikor meg ha magasabban énekel, akkor rendesen kiénekli. És ha ez baj, akkor hogyan írhatnám meg neki angolul, hogy erre figyeljen oda? Sajnos csak minimális szinten tudok angolul.

2019. dec. 8. 20:10
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

elején*


Bocsánat.

2019. dec. 8. 20:12
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Ne buzgómócsingoskodj, senki nem szereti az olyanokat.
2019. dec. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#2 Ezt most, hogy érted?
2019. dec. 8. 20:21
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egy linket tudnál küldeni? Ez lehet kellemes hangsúly, vagy szimplán hogy oda több energia kell (ezért nyomja meg) hogy ki énekelje.
2019. dec. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Mojjo ***** válasza:
100%
@2: Szerintem nem nehéz rájönni, hogy értette. És egyetértek. Inkább nyugodtan nyugodj meg, attól megnyugszol.
2019. dec. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Szerintem nem fontos a link, vagy nem tudom. Az eredeti előadó Sia, a cím pedig az, hogy Everyday Is Christmas és ott egyértelműen lehet hallani, hogy nem erőlteti meg az elején a szót, hanem szépen kiénekli. Oké, mondjuk ez a lány mélyebben is énekli a dalt.
2019. dec. 8. 20:32
 7/16 A kérdező kommentje:
#5 Csak egy kérdést tettem fel, én teljesen nyugodt vagyok.
2019. dec. 8. 20:39
 8/16 anonim ***** válasza:

Lehet ilyen az egyedi énekstílusa.


Vagy egyszerűen tudatosan figyel a technikára. Énekórán az egyik, amit először elmondanak, hogy a mássalhangzókat kell megnyomni éneklésnél, pláne mély hangoknál a zöngés mássalhangzókat, mint például a “v”.

2019. dec. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Oké, értem. Akkor ezek szerint nincs baj ezzel. Én is így gondolom amúgy, csak kicsit fura volt, mert az eredeti eladó nem így énekli. De mondjuk az is igaz, hogy tele van autotunenal, élőben nyílván nem énekel mindenki tökéletesen.
2019. dec. 8. 20:56
 10/16 anonim ***** válasza:
Az autotune semmit nem segít a kiejtésen.
2019. dec. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!