Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek ez egy éneklésben...

Szerintetek ez egy éneklésben mennyire helyes?

Figyelt kérdés
Van egy lány YT-on, akit most hallgatok, szerintem nagyon szépen és tisztán énekel, viszont azt vettem észre, hogy a kicsit mélyebb hangoknál valamiért néha megnyomja a szavakat az eléjén, vagy én nem is tudom, hogy hogyan fogalmazzak. Pl. van egy olyan szó, hogy "every" és azt úgy énekli ki, hogy "evvery", kicsit erőltetetten és nem értem miért, amikor meg ha magasabban énekel, akkor rendesen kiénekli. És ha ez baj, akkor hogyan írhatnám meg neki angolul, hogy erre figyeljen oda? Sajnos csak minimális szinten tudok angolul.

2019. dec. 8. 20:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Most direkt meghallgattam pár covert és egy pár embernél tapasztaltam azt, amit írsz, de szerintem nincs gond vele. Lehet tudom is már kire gondolsz, ha már lányról van szó és nem nőről. Más stílusban énekli, ennyi.
2019. dec. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Elnézést, javítok. Ő sem élőben énekli, hanem ugyanúgy stúdióban felvették a dalt, csak nála nem javítottak bele a hangjába. Erre gondoltam autotune alatt csak nem tudom, hogy szokták mondani. De akkor nem így. Meg még annyit írnék, hogy nem ez az anyanyelve, szóval lehet emiatt is olyan, vagy nem tudom.
2019. dec. 8. 21:58
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Linkeld már be bzdmeg.
2019. dec. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
#13 Miért küldjem el, ha már megkaptam a kérdésre a választ? Meg gondolom ha sokaknak tetszett és alig kapott dislike-ot, akkor gondolom, hogy semmi baj nincs vele, csak nekem volt fura az eredeti előadó miatt. De már csak azért sem küldeném el, mert így beszélsz... Bmeg. Főleg nem neked.
2019. dec. 8. 22:24
 15/16 anonim ***** válasza:

[link]


Legalábbis az utolsó válasza után már biztos vagyok benne, hogy rá gondol. De amúgy erről a lányról eddig kétszer feltettek egy kérdést meg még egy válaszban is elküldtek egy videót róla... Elég fura.


De tehetséges az tény. Tetszik a hangszíne.


De ha nem rá gondoltál, akkor sry.

2019. dec. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha a prozódia és a ritmika úgy kívánja, a hangsúlyok különbözhetnek a prózában használtaktól.


A Dream Theater Pull Me Under című dalában mindig úgy énekli LaBrie, hogy "evvery day". Csak úgy. A második E is ki van ejtve. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=7HYwgmeSToM

2019. dec. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!