Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ti megtudtok tanulni zeneszöve...

Ti megtudtok tanulni zeneszöveget?

Figyelt kérdés

Nem tudom csak én vagyok-e így ezzel, de nekem egyszerűen nem megy. A kedvenc zenéimet is, ha egymás után meghallgatom 60x van hogy lyrics-el együtt nézem közbe, értelmezem stb 10 perc múlva ugyanúgy 0. Külföldi és Magyar zenénél is ugyanaz, annyi különbséggel hogy a magyarból talán a refrén megy kb a 20.hallás után.

Hozzáteszem verstanulásnál is borzalmas voltam mindig, azt hittem zeneszövegnél kicsit könnyebb, és nem tudom csak én vagyok ilyen béna? Alapvetően a memóriámmal nincs is probléma, bármilyen eseményt, sztorit megtudok jegyezni több évig is, de ez valahogy offos.

Főleg azért érdekel, mert sokan mondták hogy jó hangom van meg minden, viszont ha jelentkeznék 1 tehetségkutatóba már ott elbuknék hogy nem bírnék egy egész zenét a szöveg miatt végig énekelni.



2019. dec. 9. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:
34%
és lőn sötétség
2019. dec. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, a legtöbb ember szerintem könnyebben jegyez meg dalszöveget mint verset. Ismerek olyat mint te, és ha már itt vagy meg is kérdezem, hogy kiskorodban voltak-e beszédproblemáid, mennyire későn kezdtél beszélni? Lehetséges, hogy valamilyen szintű beszédértési problémád van. Nem az, hogy nem érted a szöveget, hanem a hallott szöveg nem áll össze a fejedben képekké. Ilyankor van, hogy pl. a névelő egybemosódik a szóval és nem tagolva értelmezi az agyad, vagy rögtön halandzsát énekelsz egy dalra a szöveg helyett, mert meg sem próbálod feldolgozni az infót. Akiknek ilyen van, de emellett magas intelligenciával rendelkeznek, azoknak az agya automatikusan kompenzálja a hiányos képessegeket, ezért talán más területeken nem is okoz észrevehető problémàt.
2019. dec. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Beszélni hamar elkezdtem, viszont óvodás koromban logopédushoz jártam, nem tudom ez mennyit számít. Utána már nem volt gond beszéd terén, maximum olyan téren hogy alapból visszahúzódóbb vagyok, sosem beszélek többet a kelleténél. Abban is igazad van, hogy nálam ilyen "képek" nem alakulnak ki mikor hallok 1 zenét, és igen szinte mindig csak halandzsa lesz belőle ha utánozni akarom :D Nem tudom ezzel mit lehet tenni. Kezd is összeállni, mivel viszonylag nagy fantáziával rendelkezem, régen próbálkoztam könyvírással is, szóval ha mesélnek nekem emberek valamit, azt azonnal elképzelem akár a legrészletesebben is, hogy megmaradjon. Sokszor arra emlékszem ki mit viselt x hónappal ezelőtt ha találkoztam vele. De gondolom ez akkor zenei téren már nem "javítható", inkább fókuszáljak olyan dolgokra amik fixek. Minden esetre köszönöm a gyors választ :D
2019. dec. 9. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!