Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Aki jatszik valamilyen hangsze...

Aki jatszik valamilyen hangszeren, barmilyen dallamot el tud jatszani kotta nelkul vagy elotte meg kell tanulnia a kottat?

Figyelt kérdés
2019. dec. 21. 22:17
 1/10 A kérdező kommentje:
Persze nem arra gondolok hogy egy 3 perces dalt, de pl. mondjuk a refrent egy zenebol peldaul? Ami fulbemaszo olyat.
2019. dec. 21. 22:18
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Persze. Hallás után is lehet játszani, de ahhoz kell némi tehetség.
2019. dec. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Nem tudok kottát olvasni, pedig zongorázok és dobolok.

2-3 meghallgatás után kis hibával, de vissza játszom az adott számot.

Annyot megjegyzek, hogy nem versenyszerűen.

2019. dec. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy én csak kotta nélkül tudok játszani a szintimen. Egyrészt meg sem tudnám tanulni a kottaolvasást, másrészt egyszerre csak egyfelé tudok figyelni, mégpedig a billentyűkre. :)
2019. dec. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Attól függ. Akinek jó a hallása és a zenei érzéke, az hallás után is el tudja játszani. Akinek kevésbé, az csak kottából.
2019. dec. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát kottaból gyorsabban megtanulom, mintha lehallgatnám. Olyat is szoktam néha ha lehallgatom, akkor azokban a részekben amikben nem vagyok biztos hogy jól hallom, megnezem más mit hallott akkor.
2019. dec. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem is tudtam hogy a tehetségre utal ha én le tudok szedni néhány hangot egy dalból. O.o
2019. dec. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, abszolúthallás kell hozzá xD
2019. dec. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
én el tudok, mert abszolúthalló vagyok, mondjuk ez hangszertől is függ. tehát pl sosem tubáztam, ezért azon egy kicsit több idő lenne mire kitalálnám hogy mit hogyan kell. 17L
2020. jan. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez tanulható dolog.
2020. jan. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!