Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A New school rap miben különbö...

A New school rap miben különbözik a trap től?

Figyelt kérdés
Elég hülye kérdés, de mivel old schoolos vagyok nem értem igazán Nekem az jön le hogy new schoolba vannak akik tudnak normális szöveget írni (nf, joyner Lucas, ) Trap zenébe meg full autotune és szövegileg 0 zenével találkozhatunk? A New schoolba trapbe az alap teljesen más az Old schoolhoz képest.

2020. jan. 4. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:
A new school rappet nevezik trapnek manapság. Csak eggyik zenében több mâsban kevesebb az autotune mint pl:6ixn9ine nál egyfojtában csak a trash szöveg es Joyner a minosegibb trap de a reppelési stilus amivel elöadja az kb ugyanaz, A trap.
2020. jan. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Számomra az oldschool az a 2000' es évek előtt. Az, meg a trap között azért még igen csak volt átmenet. :D
2020. jan. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A trap az amiben bazi nagy lassú tompa basszus van, nem feltétlenül rappelnek benne.
2020. jan. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A new schoolt a mostani generációs, tehát fiatalabb rapperekre mondják, függetlenül a hangzástól hogy trap/boom bap vagy akármilyen más stílusú. New school rapper és teljesen igényes, zeneileg és szövegileg is kimagasló zenét csinál mondjuk egy Kendrick Lamar, J.Cole, Joey Badass, Denzel Curry. De ugyanígy lehet new school egy olyan trap vagy dallamosabb előadó is akiknek nem a szövegein van a hangsúly, például egy Travis Scott, Lil Uzi Vert, Young Thug, Playboi Carti.


Igaz hogy azok között akiket felsoroltam vannak olyanok akik már régebb óta tolják, ez attól függ mennyire new schoolt akarsz. De ha mondjuk csak a nagyon újakat nézed, attól még ez a definíció nem változik, legfeljebb nagyobb arányban vannak a mostani mainstream hangzáshoz igazodó trap előadók.


Ezzel szemben a trapet a hangzás határozza meg. 808-as basszusok, erős dobok, hi-hatek. Trap előadók ennek a műfajnak az "atyjai" mint Three Six Mafia, Gucci Mane, Jeezy, T.I. De ugyanúgy a ma divatos Migos, Future, Young Thug is ide tartoznak.

2020. jan. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!