Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nem tudom egyszerre...

Miért nem tudom egyszerre énekelni és zongorázni?

Figyelt kérdés

Az all of me-t tanulom zongorán,és akartam hozza énekelni.(a youtube felvételre simán megy ).


[link]

Viszont amint elkezdtem volna rögtön összezavarodtam . (Az a durva hogy jó hangokat nyomtam le de teljesen össze-vissza ritmusban. Hirtelen azt sem tudtam mit játszok :c )

Már egy órája próbálom kb 0 fejlődéssel. Ilyen még sohasem volt ,a Crazy in love című számot amint megtanultam,tudtam is hozzá énekelni .


És az All of me eleje már fél éve benne van a kezemben,csukottt szemmel is tudom.(Szóval nem az van hogy nem elég rutinszerű )


DE! NEM TUDOK HOZZÁ ÉNEKELNI

(vagyis 1 óra alatt eljutottam arra a szintre hogy kettőször tudom csak lenyomni az akkordokat a 3 helyett és CSAK úgy tudok énekelni .)

Miért? Elrontottam valamit a ritmusban? Egyszerűen nem értem ha kívülről fújom az elejét akkor miért nem megy .



#tanulás #ének #zongora #éneklés #hisztérika #segìtsen valaki vagy felakasztom magam #mindjárt kiborulok mert muszáj megtanulnom ezt a dalt
2018. jún. 2. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyanezzel a számmal voltam én is pont ugyanígy. Segíteni nem tudok sajnos, én egyszerűen elkönyveltem magmnak, hogy nincs hozzá tehetségem :).
2018. jún. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az számomra nem opció , HA KELL ELZÁROM

MAGAM A SZOBÁMBA AMÍG NEM SIKERÜL .-.

Csak nemtom hogy xD

2018. jún. 2. 23:37
 3/10 A kérdező kommentje:
Valaki hölp
2018. jún. 2. 23:39
 4/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg esetleg nagyon nagyon lassan + metronómmal, ahol minden hangot tudatosan a megfelelő pillanatban adsz ki a zongorán és az énekléssel.
2018. jún. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb baj,hogy nem tudom pontosan csak úgy érzésre (pl felvétel alatt) és az eredetiben pedig egyszerűen nem hallom jól a zongorát .
2018. jún. 3. 10:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt hittem, hogy kottából tanulod. A kotta sokat segítene.
2018. jún. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mojjo ***** válasza:
100%

Jól értem, simán csak akkordozgatsz és az alá próbálsz énekelni?


Egyébként igen, a kotta segíthet, de ha tudod az éneket, meg a zongorát is fejből, egyszerűen csak kottázd le magadnak mindkettőt, és nézd össze. Lehet, az egyiken módosítanod kell, hozzáigazítani a másikhoz. De ehhez nem árt látni. Szóval szerintem kottázd le őket.

2018. jún. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Volt kottám csak kidobtam magytakarìtaakor,mert nem ollyan bonyolult és felét már tudom fejből. De ez jó ötlet,szerzek egy másikat ! Köszönöm!
2018. jún. 3. 16:22
 9/10 A kérdező kommentje:
*nagytakarìtáskor
2018. jún. 3. 16:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legegyszerűbb, ha leírod a szövegét és húzol oda egy vonalat bele(vagy más színnel kiemeled a szöveget), ahol váltani kell zongorán, esetleg néhány ABC-s hangot odaírsz, ami eszedbe juttatja az akkordot. Ez biztonságot fog adni, mert (nekem legalábbis) átláthatóbb. Esetleg kis vesszőket írhatsz oda, ahol ütni fog a metronóm. Ezzel egyszerű lesz. Hogy haladsz? :)
2018. jún. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!