Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Érdemes szintetizátorral...

Érdemes szintetizátorral kezdeni, ha szeretnék megtanulni zongorázni?

Figyelt kérdés
Nem tudom mennyire van különbség. Csak itthon akarok tanulgatni. Nagy összegeket nem akarok belefektetni így a nulláról. :) Előbb tanulgatok, meglátom tetszik-e, kitart-e a "nagy fellángolás", aztán majd később esetleg bele lehet fektetni, ha lesz pénzem. De így google keresés alapján találtam ilyen 30ezer forintos hangszereket, amire még azt mondom, hogy talán belefér, ha gyűjtök rá. :)
2020. jan. 5. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem igazán,főleg nem ilyen árfekvèsben.Pedálok ès súlyozott billentyűk a minimum.
2020. jan. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30 ezerért semmi képpen nem vennék, főleg zongorázni. Rossz hang, nulla dinamika stbstb. Használtan is 3-szorosát érdemes, de a lényeg hogy legalább dinamikus (jobb esetben kalapácsnechanikás), legyen pedálja (vagyis csatlakoztatási lehetőség, és legalább 76(vagy ami e körül van, most hirtelen nem vagyok biztos benne hogy 76), billentyű, bár ha egy kicsit is komolyabban darabot tanulsz sokszor szükséged lesz a 88-ra is.
2020. jan. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

30-35ezer forint között tudsz venni 49 billentyűs, velocity érzékeny billentyűs MIDI controllert, amit USB-n keresztül a számítógépedre tudsz kötni, és egy DAW program segítségével zongorázni is tudsz vele, egy jobb zongora VST-vel még akár élethű is lehet. Bár nincs kizárva, hogy egy jobbfajta hangkártyára is szükség lehet a latency miatt.

Például: [link]

Egyébként régen jártam zeneiskolába, ott minden kezdő diák olcsó gagyi szintetizátorokkal kezdte, az alapokat azon is meg tudod tanulni, aztán ha már megtanultál valamennyire játszani, majd veszel egy jobb digitális zongorát, vagy ilyesmi.

Viszont én inkább a MIDI controlleres megoldást próbálnám, szvsz ha ennyit tudsz rászánni, ez a megoldás áll legközelebb egy zongorához.

2020. jan. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én egészen kicsi koromban kezdtem el megtanulni zongorázni és nekem is egy szintetizátorom volt otthon. Arra hogy az alapokat megtanuljam, pl hogy milyen hang hol helyezkedik el, helyes kéz tartás és egyszerűbb dalok játszására tökéletes volt.

Elkezdtem járni táborhoz és neki pianinoja volt ami ugye egy rendes súlyozott billentyűs zongora. És mikor azon kellett játszak mindig zavart és nem is játszottam megfelelő hangerősséggel a darabjaim.

Azt mondom hogy ha csak próba szinten szeretnéd tényleg az alapok miatt, megteszi a szintetizátor is, viszont hogy ha úgy érzed, hogy komolyabban foglalkoznál a zongorázással, akkor azt ajánlom hogy inkább vegyél egy súlyozott billentyűjű szintetizátort.

2022. júl. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!