Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Megéri-e tenni egy olcsóbb...

Megéri-e tenni egy olcsóbb gitárbá tenni egy jobb hangszedőt?

Figyelt kérdés

Egy Cort kx5-ös gitárról lenne szó. Ez ugyebár egy olcsó gitár. És a gitár meg a hangszedő új árából megvehetnék egy jobb minőségű használ hangszert. Ugye új árakról lenne szó. De... Itt a bökkenő. Ez a hangszer számomra sokat jelent így nem szivesen adnék túl rajta. Meg "rányomtam" a kézjegyem. Ugye az egyik paraszt neki dőlt a vonat ajtajának mikor szálltam lefele, így lepergett róla a festék egy részen. Egyedivé tette, de így viszont nem kapnék annyiért továbbadni mint egy teljesen épp hangszerért. Annyit meg főképp nem, amennyit nekem jelent.


Na de a hangszedőt nem újonnan venném, hanem használtan. És egy aktív EMG-t vagy egy seymour duncan invader-t vennék. És használtan akár fél áron is hozzá lehet jutni az adott hangszedőért.


A hangszert metálra szeretném használni. Mint az említett hangszedők típusokból is kiderült.


A megéri-e kérdés meg nem azt jelenti hogy anyagilag megéri, vagy végülis azt is, de egyértelmű lenne erre a nemleges válasz. Talán ha használtan sikerül jó áron kifogni. De legfőképp arra érvényes, hogy a hangja jobb lesz-e tőle? Nyilván nem várok el tőle prémium minőségű hangzást. Nem várom el hogy úgy szóljon mondjuk mint egy Schecter C1 Hellraiser (hasraütés szerűen mondtam egy prémium kategóriás hangszert), mert nyilván lehetetlen hogy úgy szóljon mint egy prémium vagy középkategóriás hangszer. Nekem bőven elég lenne az is ha mondjuk kevesebb lenne hi gain-nél a zaj a gitáron, és kevesebb zajzárat kellene használni, vagy ha egy picit jobban bírná a torzítást a hang, vagy picit jobban röfögne.


A hasznos válaszokat előre is köszönöm, még erre a tulajdonképp tucat kérdésre is.


2020. jan. 14. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha neked elég kényelmes, és amúgy megfelel, akkor megéri, de nem szabad csodát várni tőle.
2020. jan. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nyilván nem várok csodát. Mint mondtam, kicsivel kevesebb zajjal is beérem. Nem olyan vagyok ki azt hiszi hogy mondjuk egy tesco gazdaságos gitárból profi baltát lehet csinálni azzal ha hangszedőt cserél.
2020. jan. 14. 22:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyébként pont arra lehet jó ez esetben a csere. A szedő kevesebb zajt enged (mivel aktív így extrán kevesebbet), és jobb torzítást is enged, hiszen egy elég metálos pickup
2020. jan. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Mojjo ***** válasza:
Először próbálj ki olyan gitárt, vagy gitárokat, amikben ilyen aktív hangszedők vannak. Az aktív hangszedők bár nagyon kevés zajjal dolgoznak, sokak fülének fájdalmasan jellegtelen, műanyag hangjuk van. Nekem pl akkor sem kellene aktív hangszedő, ha nekem fizetnének érte, és bőven nem én vagyok az egyetlen. Hallgas meg ilyet élőben, komolyan.
2020. jan. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Én mondjuk pont a "jellegtelenségét " szeretem az aktív szedőknek. Persze ez rengeteg dolog függvénye. Nekem az erősítő hangját jobban visszaadja. De ez nagyon ízlés kérdése.
2020. jan. 15. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek.
2020. jan. 15. 13:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Megeri egy Trabantba BMW motort rakni?
2020. jan. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mint mondtam, nem az a célom hogy az adott trabant gyorsabban menjen, és olyan erős motor kerüljön bele, hogy szétverje az egész kocsit, hanem hogy a trabi simábban menjen. Mint ha lecserélnéd a 10 éves kereket rajta.


Lehet hogy nem ez a legjobb hasonlat, de a célnak megfelel.

2020. jan. 15. 20:39
 9/9 Mojjo ***** válasza:
A Trabantos hasonlat itt mosr amúgy it totál marhaság. Meg amúgy az aktív hangszedőket érdekli a legkevésbé a gitár többi része.
2020. jan. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!