Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen elektro-akusztikus...

Milyen elektro-akusztikus gitárt tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy tudtok e valami elektro-akusztikus gitárt ajánlani? Az ár, hát legyen olcsó, de jól szóljon, minőségi, (ha ilyen van 50k körül...). Amúgy ha már kérdés, az elektro-akkusztikus gitárhoz kell külön erősítő ha az "elektromos skilljeit" akarom kihasználni?

2020. jan. 16. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát, 50 ezerért jobb esetben használtan kezdődik a sima akusztikusbol a normális. Fontos az elektronika? Használt megfelel? Úgy általánosságban a Cort Ad880 nekem eléggé tetszett. De a legjobb ha kipróbálod, mert elég nagy a szórás.
2020. jan. 17. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Használtan is jó, persze
2020. jan. 17. 13:49
 3/9 Mojjo ***** válasza:

Ha nem tudod pontosan, mire is valóbés hogyan használható az elektronika, akkor egyelőre nem kell neked elektroakusztikus.


50 ezerért elektroakusztikusból a leggagyibb, tüzifa test + ipari hulladék elektronika kombós gitárokat tudod megvenni. Használtban kicsit jobb talán a helyzet, de nem sokkal. Ha elhagyod az elektronikát, ugyanazért az árért jóval-jóval jobb gitárhoz jutsz. 50 ezerért már ha nem is jó, de abszolút használható akusztikusokat lehet venni.

2020. jan. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És mi az az ár amiért már jó elektro-akusztikusat lehez venni?
2020. jan. 17. 14:32
 5/9 Mojjo ***** válasza:

@4: Mire kell neked az elektronika? Milyen elektromos "skilleket" akarsz használni? Rgy elektroakusztikus gitárnak soha nem lesz elektromos gitár hangja, az annyit tud, hogy kihangosíthatod erősítővel, ha nagyobb embertömeg előtt játszol (és ez jelentőyen rosszabb minőségű kihangosítás lesz, mintha hangszermikrofonnal lenne megoldva), vagy felveheted a játékodat közvetlen, vonalból (ami szintén rosszabb lesz, mintha hangszermikrofont használnál). Ennyi, nem több.


De ha nagyon erre vágysz, akkor olyan gitárokat érdemes nézni, aminek egyrészt tömör fenyő, vagy cédrus a fedlapja, másrészt lehetőleg Fishman elektronika van benne, de legalábbis valami használható. Egy olyan 90-100 ezer forinttól már találsz ilyet, pl Cort MR-600, vagy Earth 100, Epiphone Pro-1 ultra, vagy Hummingbird Pro elektroakusztikus verziói.

2020. jan. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Waff ***** válasza:
Én még a Fender CE 140-et mondanám, igaz az picivel 100 felett van, de egészen tűrhető. De ha nincs stúdiófelvételed vagy fellépésed akkor tényleg semmi értelme az elektronikának.
2020. jan. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát, fellépés nincs tervben, max utcai zenélés
2020. jan. 17. 17:07
 8/9 Waff ***** válasza:

Hát te tudod....

Fentebb rosszul írtam mert hülye vagyok, Fender CD140SCE a teljes neve.

De ha csak esetleg utca zene a cél akkor jo lesz egy öblös dreadnought mezei western gitár.

2020. jan. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És ezek közül megéri valamelyiket? És ha igen, melyiket? Crafter HD-24/TS kb 30 ezerért. A másik pedig egy Takamine GD10-NS kb 45 ezerért.. (úgy döntöttem az akusztikus is megfelel.)
2020. jan. 19. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!