Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt vegyek elsőre?

Milyen gitárt vegyek elsőre?

Figyelt kérdés

Semennyire nem tudok gitározni, egy pár hónapot nagyobb energia és idő befektetéssel szeretném majd egyedül tanuli, aztán valószínűleg járnék tanárhoz is...


Leginkább a flamencot szeretem, illetve spanyol és portugál klasszikus és pop zenét...


De nagyon szeretem a brit alternatív és progresszív rockot is, meg metálból is vannak kedvenceim.


Szeretnék majd idővel több gitárt is, hogy több a szívemhez közelálló műfajban is kipróbálhassam magam.


Azt gondolom, hogy elsőre egy klasszikus nylon húros gitárral kéne kezdenem, mindenképpen olyat szeretnék ami komolyabb szinten is jó lesz, semmiképpen sem tanuló gitárt, hogy aztán vehessek egy "rendeset" is.


Én ezt teljesen feleslegesnek gondolom...


Konkrétan kinéztem már egyet, a Yamaha CG182SF-et.


Ez egy 208,000 forintos gitár, márkán belül az olcsóbbak közé sorolható...


Kiváncsi lennék a véleményeitekre róla!


Amúgy nekem ez egy olyan összeg, hogy még oké, de sokkal többet kezdőként nem költenék hangszerre, de azért ha nem jön be az egész és hamar feladom (nem hiszem), akkor sem okoz nagy gondot, hogy úgymond kidobtam ezt az összeget...


Szóval emiatt nem kell aggódni.


Viszont olyan gitárt szeretnék ami évekig jó, hogyha vigyázok rá...


Ajálnhattok természetesen mást is, de légyszíves írjatok indokokat is!


Köszi!



2020. jan. 26. 00:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Nylonhúrost szerintem engedd el, én speciel utáltam mindig is. egy fémhúros elektroakusztikus sokkal több mindenre jó.
2020. jan. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én először sima klasszikust nylon húrost vettem, amiből 3 fém borítású volt. Én nagyon szeretem, bár hozzá kell tennem nem vagyok nagy zenész, csak lelkes amatőr.
2020. jan. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Mojjo ***** válasza:
100%

Flamencohoz, spanyol zenéhez nylonhúrps gitár dukál. Akkor is, ha pl az első hozzászólónak az a gitárfajta nem tetszik :)

Viszont a flamenco gitár nem egyenlő a klasszikus gitárral. Mindkettő nylonhúros, és ránézésre majdnem ugyanolyanok, de igazából két különböző gitárfajtáról van szó. Más faanyagokból épülnek fel, más merevítéseket alkalmaznak, más az építési mód, így teljesen más hangjuk lesz. Neked pedig flamenco gitár kell, ha a spanyol/portugál vonalat szeretnéd elkezdeni. Nem tudom, tudatos-e, de a Yamaha, amit kinéztél, pont egy flamenco gitár, méghozzá nem is rossz. Viszont nem tudom, milyen boltban nézted 208 ezerért, mert van ahol 150 ezer alatt is megkapod.

Illetve attól függetlenül, hogy ez a Yamaha nem rossz, 200 körül jóval jobb flamenco gitárokat kaphatsz. Ilyen árban én eleve nem a kommersz, tömeggyártott márkálat választanám a helyedben, ennyiért már igazi spanyol manufaktúragitárok is vannak - és a két kategória nem igazán összehasonlítható. Ém egy Camps flamenco gitárt ajánlanék neked.

Pl ezt: [link]

vagy kicsit olcsóbban ezt: [link]


Rockhoz, metálhoz teljesen másféle gitár kell majd viszont. Illetve teljesen másféle gitártechnikákat kell majd alkalmaznod. Ahhoz mindenképp elektromos gitárt kell majd venned.

2020. jan. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nyilván azért javasoltam az elektroakusztikust mert felsorolt jópár vonalat, ennél fogva praktikusabb a sokoldalúbbsága miatt mint első gitárt.


Aztán később vehet ilyet is olyat is, de nyilván kezdőként nem úgy fog bevásárolni hogy szeretnék 6 különféle vonalat kipróbálni akkor mindhez veszünk specializált hangszert.

2020. jan. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Mojjo ***** válasza:
100%

@4: Az elektronika teljesen felesleges egy akusztikus gitárba, ha csak nem nagyközömség előtt akar játszani valaki, vagy ragaszkodik ahhoz, hogy vonalból vegye fel a saját játékát.

A fémhúros gitár teljesen alkalmatlan flamencora, spanyol zenére.

Illetve direkt írta a kérdező, hogy majd többféle gitárt akar a többféle stílushoz - a nylonos az első lenne, aztán majd jön a többi.

Plusz az, hogy szubjektíve neked mi jött be és mi nem, totálisan lényegtelen, nem neked keresünk gitárt.

2020. jan. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Igen, amit kinéztem, azt tudatosan azért választottam, mert flamenco gitár... Én eddig amúgy úgy tudtam, hogy a flamemco gitárok is klasszikus gitárok, csak úgymond egy alkategória. Pár dologban eltérnek...

De akkor, valószínűleg úgy van, ahogyan Mojjo írta.

A Yamaha klasszikus gitárai egyébként szinte mindig vörös cédrusból és lucfenyőből készülnek és minden típusból van egy C (cédrus) és egy S (fenyő) változat is... A flamenco gitárjukból viszont csak fenyő van.

Valamennyire ennek a dolognak utána olvastam, s eddig arra jutottam, hogy nylon húrosoknál általában jobbnak mondják a fenyőt, így most jelenleg ezt is egy elég fontos szempontnak tartom, de majd még olvasgatok...


Én a Yamaha hivatalós oldalán láttam 208 ezerért, nem tudtam, hogy van olcsóbban is.

Köszi az infót!


Nagyon köszi a linket is, de majd csak este tudom majd megnézni!



Amúgy az egyértelmű nekem is, hogy egy fémhúris akusztikus, "western" gitár nem alkalmas flamenco és klasszikus zene játszására, de az már kevésbé hogy egy klasszikus gitár mennyire flamencora és hogy egy flamenco mennyire klasszikusra...


Gondolom valamennyire biztos.

Amatőröknél, akik nem eszméletlen maximalisták, legalábbis belefér, nem?

2020. jan. 26. 13:09
 7/17 anonim ***** válasza:

Még mindig nem érti az ember de mindegy.

Akkor vegyél külön flamencot, simát is, és elektromost is a szárnybontogatáshoz, és a stílusod megkereséséhez.

Egyébként mielőtt bármit megrendelsz, járj körbe pár hangszerboltban nézelődj, fogj a kezedbe hangszereket!!!

2020. jan. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Mojjo ***** válasza:

@6: Nincs hivatalos rendszertana a gitároknak, szóval ez elég képlékeny és bizonyos fokig szubjektív dolog, de szerintem a lényeget leginkább megragadó felosztás a nylonhúros gitárokat három nagy alcsoportra osztja: klasszikus, flamenco és crossovee gitárokra.


Cédrus fedlapú gitárt azért nem látsz flamencoban mert az egy vastagabb, húsosabb tónusú, lassabb hangindítású, lassabban lecsengő tranziensű hangot eredményez, mint a fenyő. A fenyő ezzel ellentétben gyors indítású és fényesebb hangot ad a gitárnak - a flamencohoz pedig ez kell. De az nem igaz, hogy a fenyő általánosságban jobb lenne a nylonhúros gitárokhoz, mint a cédrus. Egyik sem jobb a másiknál általánosságban, csak más és így más stílusokhoz áll jól, illetve az ízlésünktől is függ.


Lehet klasszikus zenéhez is flamenco gitárt használni, meg flamencohoz is klasszikust, de azért eléggé hmm... szuboptimális választás :) Mindenesetre ha klasszikuson flamencoznánk, egy golpeadort legalább érdemes venni rá, hogy ne tegyük tropára a fedlapot.

2020. jan. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Elektro akusztikus lenne a legnagyobb hülyeség... Bár a flamenco zenében egyáltalán nem vagyok otthon, az egyértelmű, hogy egy elektroakusztikus nem alkalmas rá, és metálra sem jó. Ráadásul ha nem szükséges elektronika akkor fölösleges olyat venni, gyakorlatilag fölösleges drágitja, és ez egy adott keretnél csak a minőség karára mehet. Viszont ha veszel egyet kezdőként 200 körül, feltételezem, hogy a kereted annyira nem szűkös. Így mivel ennyi stílust művelnél, így én vennék mellé egy elektromosat. Azt megfelelő szerintem használtan is, 100 körül egész használhatot ki lehet fogni, mellé egy erősítő 50-100ezer jobb esetben, és ezzel le fedted gyakorolatilag az egész palettádat. Utána meg tudsz venni több fajtát, külön külön kisebb célokra.
2020. jan. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A klasszikus gitár azért borzalmas, mert kva magasan vannak a húrjai, és nem lehet elérni a magasabb hangokat.


Persze nyilván meg lehet szokni, meg mittudomén, de felesleges ilyenekkel nyűglődni.


Egyébként meg manapság már elektromos gitáron is alkalmaznak mindenféle technikát. Meg mindenféle gitáron mindent kb.


https://www.youtube.com/watch?v=iJ9_7Z2kEOk


https://www.youtube.com/watch?v=hiw6pnQMcGQ

2020. jan. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!