Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt vegyek elsőre?

Milyen gitárt vegyek elsőre?

Figyelt kérdés

Semennyire nem tudok gitározni, egy pár hónapot nagyobb energia és idő befektetéssel szeretném majd egyedül tanuli, aztán valószínűleg járnék tanárhoz is...


Leginkább a flamencot szeretem, illetve spanyol és portugál klasszikus és pop zenét...


De nagyon szeretem a brit alternatív és progresszív rockot is, meg metálból is vannak kedvenceim.


Szeretnék majd idővel több gitárt is, hogy több a szívemhez közelálló műfajban is kipróbálhassam magam.


Azt gondolom, hogy elsőre egy klasszikus nylon húros gitárral kéne kezdenem, mindenképpen olyat szeretnék ami komolyabb szinten is jó lesz, semmiképpen sem tanuló gitárt, hogy aztán vehessek egy "rendeset" is.


Én ezt teljesen feleslegesnek gondolom...


Konkrétan kinéztem már egyet, a Yamaha CG182SF-et.


Ez egy 208,000 forintos gitár, márkán belül az olcsóbbak közé sorolható...


Kiváncsi lennék a véleményeitekre róla!


Amúgy nekem ez egy olyan összeg, hogy még oké, de sokkal többet kezdőként nem költenék hangszerre, de azért ha nem jön be az egész és hamar feladom (nem hiszem), akkor sem okoz nagy gondot, hogy úgymond kidobtam ezt az összeget...


Szóval emiatt nem kell aggódni.


Viszont olyan gitárt szeretnék ami évekig jó, hogyha vigyázok rá...


Ajálnhattok természetesen mást is, de légyszíves írjatok indokokat is!


Köszi!



2020. jan. 26. 00:02
1 2
 11/17 Mojjo ***** válasza:

@10: A flamenco gitárnak kifejezetten nagyon alacsonyan vannak a húrjai - ez az egyik különbség a flamenco és klasszikus között.

A linkek baromi jók amúgy :) Ben Woods viszont pl pont hogy 99%-ban flamenco gitáron nyomja, bár néha elkapja a gépszíj, és nyom ilyesmit, mint amit linkeltél.

2020. jan. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Én nem ismertem Ben Woodst, csak kerestem valakit, akit régebben láttam SG-n flamencozni, de helyette ezt találtam, és tényleg kva jó. Majd megnézem a többi videóját is. szvsz jól áll ennek a műfajnak is az elektromos hangzás.


Tom Jenkinsonról, meg sajnos csak pár felvétel van ahogy basszusozik, pedig nagyon jó nézni, meg iszonyú jó dolgokat talál ki.

2020. jan. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Waff ***** válasza:

Egy jól beállított klasszikus gitárnak sincsenek magasabban a húrjai mint egy akármelyik másik gitárnak.

100 körül, vagy a felett már nagyon jó nylonhúrosokat kaphatsz.

Nézz meg egy Sigmát is, nem fogsz csalódni:

[link]

2020. jan. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Mojjo ***** válasza:
100%
@13: Egyébként de, egy kicsivel magasabban kell lennie a klasszikus gitárok húrjainak, mint a többi gitárfajtának. De nincs ezzel semmi baj, teljesen jól használható és játszható, csak a seggig lerakott húrú elektromoshoz szokott embereknek furcsa lehet.
2020. jan. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Waff ***** válasza:

14@: én úgy tudom hogy nincs különbség a klasszikus gitárok és egyéb gitárok között az optimális húrmagasságot illetően, kivéve persze a flamenco gitárt ahol a lényeg, hogy könnyen nekicsapódjanak a húrok a bundoknak.

A mi esetünkben egy beállítható klasszikuson le lehet vinni ugyanolyan magasságra a húrokat mint pl egy fémhúroson.

2020. jan. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Mojjo ***** válasza:
@15: Pedig van. Ha gondolod googlezz utána.
2020. jan. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Waff ***** válasza:
Keresgettem régebben sokat a témában, ha tudnál adni linket ami direkt erről vagy erről is szól, megköszönném.
2020. jan. 28. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!