Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Cort g290 fat gitárról valakin...

Cort g290 fat gitárról valakinek vélemény?

Figyelt kérdés
Kényelem, hangzás, minőség, hangolás megtartása tremolózásnál stb-stb. Bármilyen pozitív, negatív vélemény jöhet! Lehetőleg olyanoktól akinek van is tapasztalata a típussal kapcsolatban. Köszönöm előre is! Sziasztok!

2020. febr. 2. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha ennyit el tudsz költeni hangszerre, akkor ennél jobbakat is találhatsz másodkézből. Például itt: [link]


Ezzel a fajta tremolóval ne akarj erőteljes műveleteket csinálni. Ha mégis vágysz ilyesmire, "Floyd Rose" típusú tremolóval szerelt hangszert vegyél. Itt is óva intenélek az olcsóbb típusoktól.


Sok sikert, jó zenélést!

2020. febr. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, és a jókívánságokat! Igazából a kommentedből nem derült ki, hogy tapasztalatból beszélsz-e az adott típust illetően vagy nem. Mert itt most nem a Cort és hasonló típusú gitárokkal kapcsolatban fellépő előítéletekre lennék kíváncsi, hanem ennek a konkrét típusnak a minőségére. A linket oldalt természetesen én is ismerem ezzel nincs gond, de hidd el láttam már csodákat az úgynevezett "másod kézből" való gitárok tekintetében is. Üdv!
2020. febr. 3. 15:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Oké, akkor vedd meg. Én meg olyat láttam, hogy Cort, Seymour Duncan hangszedő szettel volt szerelve gyárilag és úgy szólt, mint egy tök. Nekem pont a minőségi gondok miatt nem volt és nem is lesz soha. Inkább veszek egy lepusztult Fendert, ami fából van, rezonál a test és bármilyen puki van benne szól. De Te azért csak bátran vegyél Cortot, ha van kidobnivaló pont ennyi pénzed. Az ára is a fele lesz azonnal, ahogy kidobja a Muziker. Tudjuk jól, hogy a zenész nem marad meg sokáig egy hangszernél, akkor majd lesekedsz, hogy ójajj, buktam százezret két hónap alatt. Persze, ha kőgazdag vagy... és akkor meg minek ez a tök?
2020. febr. 4. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mojjo ***** válasza:

Mondjuk ezt a Cortot pont nem, de G280-at, G260-at meg M600-at használtam már. Jópár Fender mellett. És egyik sem szólt úgy mint a tök. Pont ellenkezőleg: mindegyik baromi jól összerakott hangszer volt, ami mind kidolgozásban, mind hangban simán vert kb mindent az árkategóriájában.

Ami azt illeti x pénzért újonnan egy Cort kb a legjobb választás. És messze jobb, mint bármi Fender ugyanannyiért. Mondom ezt úgy, hogy nálam nagyobb Leo Fender fant nehéz találni - ami a Fender márkához való viszonyomról is sokat mondhat.


Egyébként meg:

[link]


Gondolom, mindenki tudja ki ő, akinek van köze az elektromos gitározáshoz. Meg, hogy milyen gitárokat szokott használni. (Kb 80%-ban Custom Shop Fenderek) Van egy kevés tapasztalata gitárokkal. És el lehet olvasni a videó leírásában, hogy mit is gondol a G290-ről, amin itt játszik.


Röviden összefoglalva: szerintem bátran megvehető gitár, aligha fogsz benne csalódni.

2020. febr. 4. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves Mojjo! Köszönöm az értékes hozzászólásod! Kfir Ochaion játékát természetesen már "rongyosra" néztem, sok más, ezt a típust bemutató videóval együtt. Rengeteg hozzászólást, véleményt le is fordítgatva, talán mondhatom, hogy már eléggé körüljártam a témát, és összességében jóval több pozitív véleménnyel találkoztam mint negatívval. Igazából még a Hozzád hasonló tapasztaltabb Honfitársaim véleményére voltam nagyon kíváncsi. Köszönöm még egyszer, jó zenélést!
2020. febr. 4. 21:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Értem én, hogy valaki azért tesz fel kérdést, mert megerősítést vár a döntésére. Jó dolog, mert azt jelenti, hogy körbejárta a témát, hozzá hasonló gondolkodásúak támogatását keresi. Persze akkor a kérdést úgy kellett volna megfogalmazni, hogy akik erősítik a hitedet, csak azok írjanak.
2020. febr. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szia! Természetesen köszönöm a Te véleményedet is, és hidd el figyelembe veszem. De azt azért nem tudom elfogadni, hogy minden Cort gitár úgy szólna mint a tök. Bár nekem az is jó, ha a töknek ilyen hangja van mint az említett gityónak. :) Egyébként engem pont a hangszíne miatt fogott meg, hogy a jazztől a rockon át a metálig,sok mindenre használható. Még valamit: én hosszú távra vásárolok gitárt és nem üzletelni szeretnék vele. Nem érdekel, hogy mennyire tartja az árát vagy sem, ha nekem amúgy megfelel. Mostani gitárom egy (japán) Yamaha sc400 már 30 éve megvan. Sokan biztos nem szeretnék, de nekem tökéletes hangszer. Annyi, hogy szeretnék mellé most valami újat, és olyat ami valamiért "megfog". Jó zenélést!
2020. febr. 5. 08:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Én vettem a squier bullet gitáromba egy SD Singlebuckert, meg 11-52-es jazz húrszett van rajta, és tökéletes hangja van.


Pedig ez egy 30ezer ft-os gitár eredetileg. Vagy talán 27 volt amikor vettem, már nem tudom. De sztem egy söprűre is tehettem volna, akkor is jól szólna.

2020. febr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!